مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ٠٩:٥٢        شماره خبر: ٩٧٣٥٨          پرینت

«آیت‌‌الله‌العظمی حسین مظاهری»:

جامعة‌‌المصطفی یکی از نهادهای پرافتخار و اثرگذار جهان اسلام است

اعضای هیئت امنای جامعة‌المصطفی‌با «آیت‌الله‌العظمی حسین مظاهری»، دیدار کردند.

گروه خبر: اعضای هیئت امنای جامعة‌المصطفی‌ با «آیت‌‌الله‌العظمی حسین مظاهری» دیدار کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، آیت‌الله‌العظمی مظاهری در این دیدار، جامعة‌المصطفی‌ را مجموعه‌ای بسیار بااهمیت و از برکات وجودی امام راحل عظیم‌الشّأن و نظام جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: به فضل الهی، جامعة‌المصطفی اکنون یکی از نهادهای پرافتخار و اثرگذار جهان اسلام در عرصه بین‌المللی و مشمول عنایات حضرت ولی‌عصر(عج) است.

آیت‌الله‌العظمی مظاهری در ادامه، توجه و تمرکز بر تقویت و رشد سه عنصر «علم»، «اخلاق» و «عقلانیت» را سه شرط اساسی برای متعلمان و دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی برشمرد و بسیار لازم و ضروری دانست و تأکید کرد: رسالت خطیر تبلیغ دین، به ویژه در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی، بدون علم، اخلاق و عقلانیت، اثرگذاری لازم را نخواهد داشت و در این میان، با وجود اهمیت و ضرورت علم و اخلاق، نقش برجسته عقلانیت و تعقل در معرفی اسلام ناب محمدی(ص) به دیگران ممتاز است.

معظم‌له با تأکید بر اهمیت تقویت پایه و بنیه علمی متعلمین جامعةالمصطفی، اظهار داشت: به هر میزان که بنیه علمیِ طلاب جامعه‌المصطفی، به ویژه تسلط کافی آنان به مبانی اسلام ناب در زمینه‌های اعتقادات، اخلاق و فقه، تقویت شود، قدرت تبیین و نیز دفاع علمی آنان از مبانی و تعالیم انسان‌ساز قرآن و عترت(علیهم‌السلام) بیشتر خواهد شد.

آیت‌الله‌العظمی مظاهری در همین زمینه بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به فقه مقارن و آموزش هر چه بهتر آن به متعلمان جامعةالمصطفی تأکید کرد و افزود: استاد بزرگوار ما، «آیت‌الله‌العظمی بروجردی»، بر فراگیری و توجه به فقه مقارن پافشاری و اهتمام ویژه‌ای داشت، ولی امروزه علاوه بر آن، لازم است عموم طلاب و به ویژه متعلمین جامعةالمصطفی، بر فراگیری دیگر شاخه‌های علمی مقارن، به ویژه کلام و تفسیر مقارن و نیز آموختن مهارت‌های گفت‌وگو و ارتباطات مشترک خود و دیگران، به ویژه طلاب و علمای اسلامی دیگر مذاهب و ادیان اهتمام ورزند.

معظم له در ادامه تصریح کرد: افراد تحت تربیت جامعة‌المصطفی، علاوه بر آشنایی کافی با مبانی فقهی، اخلاقی و کلامی مذاهب و ادیان دیگر، باید به ابزارهای پیچیده و گسترده مخالفان اسلام ناب محمدی(ص) و حربه‌های آنان در مقابله با اسلام نیز توجه داشته باشند تا بتوانند خود را برای دفاع علمی و عقلانی از اسلام آماده و مجهز نمایند و پاسخ‌های نظری و عملی لازم را به پرسش‌ها و شبهات آنان بدهند.

آیت‌الله‌العظمی مظاهری تقوا و اخلاق عملی و حُسن سلوک و رفتار را به عنوان عامل تکمیل‌کننده دانش و قدرت علمی دانست و تأکید کرد: علما و روحانیون، به ویژه دانش‌‌آموختگان جامعة‌‌المصطفی باید با عمل و رفتار خود، مردم را به سوی قرآن و مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) جذب و دعوت کنند و بدانند بهترین و با برکت‌ترین شیوه دعوت و جذب، همین راه است.

آیت‌الله‌العظمی مظاهری در بخش دیگری از سخنان خود، تبلیغ بدون عقلانیت و تدبیر را بی‌اثر و بی‌نتیجه خواند و در این زمینه تصریح کرد: از نشانه‌های بارز عقلانیت، حفظ اعتدال و پرهیز از هرگونه افراط و تفریط در همه تصمیم‌ها، مواضع و اقدامات است.

معظم‌له همچنین خاطرنشان کرد: افراط و تندروی، به ویژه در کشورها و بلاد غیر اسلامی، سبب سوء‌استفاده دشمنان اسلام و مخالفان آن می‌شود، چنان ‌که تفریط و کندروی نیز موجب ناامیدی مردم و مخاطبان خواهد شد و از این ‌رو، فعالان در این عرصه با تدبیر برای اثرگذاری هر چه بیشتر، باید از هر گونه تندروی و کندروی در همه زمینه‌های علمی و عملی به شدت بپرهیزند.

شایان ذکر است، در این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علی عباسی، رئیس جامعة‌المصطفی و آیت‌الله علیرضا اعرافی، رئیس هیئت امنای جامعة المصطفی گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های جامعة‌المصطفی‌ ارائه کردند.

خاطرنشان می‌شود در این دیدار همچنین حضرات آیات و حجج‌ اسلام آقایان «مقتدایی»، «حسینی بوشهری»، «تسخیری»، «محمدی عراقی»، «ربانی»، «محمدحسن اختری»، «نواب» و «دکتر مصطفوی» و شماری از مسئولان عالی جامعة‌المصطفی‌ نیز حضور داشتند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل