مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧      ساعت: ١٤:٣٩        شماره خبر: ٩٧٣٩٣          پرینت

معاون فرهنگی- تربیتی المصطفی تأکید کرد

برخورداری دانش‌آموختگان المصطفی از مهارت‌های قرآنی

نشست خبری بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قرآنی و حدیثی المصطفی با حضور شماری از اصحاب رسانه در سازمان مرکزی المصطفی برگزار شد.

گروه خبر: نشست خبری بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قرآنی و حدیثی المصطفی با حضور شماری از اصحاب رسانه در سازمان مرکزی المصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری»، معاون فرهنگی- تربیتی المصطفی در این نشست خبری، ضمن گرامی‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تجلیل از حماسه‌آفرینی ملت قهرمان ایران در برگزاری راه‌پیمایی باشکوه 22 بهمن، خاطرنشان کرد: جامعه‌المصطفی دست‌آورد بزرگ انقلاب اسلامی و یادگار امام راحل است و همزمان با انقلاب اسلامی، این مرکز نیز وارد چهلمین سالگرد تأسیس خود گردید.

وی با اشاره به میزبانی بیش از 130 ملیت مختلف در ده‌ها نمایندگی جامعه‌المصطفی در داخل و خارج کشور، ابراز داشت: هم‌اکنون بیش از پانصد مرکز قرآنی به همت دانش‌آموختگان المصطفی در سراسر عالم تأسیس شده است که این مهم بخشی از دست‌آوردهای فرایند قرآنی جامعه‌المصطفی به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری جشنواره قرآنی و حدیثی را محل عرضه دست‌آوردهای قرآنی و حدیثی المصطفی خواند و گفت: «معرفی آموزه‌های حیات‌بخش قرآن کریم و عترت(علیهم‌السلام) با هدف تمسک به آنها»، «معرفی دست‌آوردها و ظرفیت‌های معرفتی حوزه‌های علمیه و المصطفی در عرصه قرآن و حدیث»، «بازخوردگیری از آموزش‌های قرآنی و حدیثی» و «ارتقای سطح دینی در سایه‌سار قرآن»، از مهم‌ترین اهداف برگزاری بیست‌وچهارمین دوره جشنواره قرآنی و حدیثی جامعه‌المصطفی محسوب می‌گردد.

وی با اشاره به این که امسال نیز همانند سال گذشته، افزون بر طلاب غیرایرانی و خانواده‌های آنان، کارمندان و استادان المصطفی نیز مخاطبان جشنواره قرآن و حدیث المصطفی هستند، ابراز داشت: رشته‌های مسابقات قرآن و حدیث المصطفی در دو بخش معرفت و مهارت برگزار می‌شود که در بخش معرفتی، چهار رشته مطالعات قرآنی، نهج‌البلاغه و صحیفه، تفسیر ترتیبی قرآن کریم و سبک زندگی اسلامی و در بخش مهارتی نیز هشت رشته ویژه برادران و هفت رشته ویژه خواهران در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی- تربیتی المصطفی ادامه داد: در بیست‌وچهارمین دوره جشنواره قرآنی و حدیثی، مجموعاً یازده‌هزار نفر از 79 ملیت در واحدهای داخل کشور جامعه‌المصطفی به رقابت می‌پردازند و علاوه بر واحدهای داخلی، این جشنواره در نمایندگی‌های المصطفی در خارج کشور نیز در حال برگزاری است.

وی برخورداری دانش‌آموختگان المصطفی را از آموزه‌های اسلامی با نگاه قرآنی، تقریبی و عقلانی، موجب نقش‌آفرینی آنان در جهان دانست و گفت: قرآن کریم در سطوح مختلف تحصیلی المصطفی اشراب شده است و همه دانش‌آموختگان این مرکز از مهارت‌های کافی قرآنی برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاکری، ابلاغ آیین‌نامه حفظ، تأسیس مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث، دریافت اجازات قرآنی و سامان‌دهی مراکز قرآنی المصطفی را از مهم‌ترین دست‌آوردهای جدید قرآنی جامعه‌المصطفی برشمرد و تصریح کرد: همزمان با برگزاری اختتامیه بیست‌وچهارمین جشنواره قرآنی و حدیثی، از کتاب دست‌آوردهای چهل ساله جامعه‌المصطفی در عرصه قرآنی رونمایی خواهد شد که گویای روندهای قرآنی المصطفی از ابتدا تاکنون است.

گفتنی است، در ادامه این نشست، مدیرکل قرآن و حدیث جامعه‌المصطفی، در سخنانی با اشاره به برگزاری مرحله نهایی بخش شفاهی جشنواره قرآنی و حدیثی المصطفی در 2 و 3 اسفند، ابراز داشت: بیست‌وچهارمین جشنواره قرآنی و حدیثی جامعه‌المصطفی، با برگزاری اختتامیه در  5 اسفندماه سال جاری در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره)، به کار خود پایان خواهد داد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین رفیعی» داوری متمرکز همه آزمون‌های بخش شفاهی، مجازی‌سازی برخی آزمون‌ها و برگزاری دوره مهارتی آموزش داوری ویژه طلاب را از ویژگی‌های این دوره از جشنواره برشمرد و ابراز داشت: نفرات برتر و نخبگان بیست‌وچهارمین جشنواره قرآنی و حدیثی المصطفی، برای نخستین بار موفق به کسب رتبه‌های برتر در این جشنواره شده‌اند که نشان‌دهنده حرکت رو به رشد و توسعه قرآن کریم بین المصطفائیان است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل