مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١٤:٠٩        شماره خبر: ٩٧٥٥٢          پرینت

افتتاح شاخه مرکز منطقه‌‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در جامعه‌المصطفی

شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) در جامعة‌المصطفی، با حضور مسئولان این مرکز در جامعة‌المصطفی افتتاح شد.

گروه خبر: شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری (RICeST) در جامعه‌المصطفی، با حضور مسئولان این مرکز در سازمان مرکزی المصطفی افتتاح شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر علی عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی در دیدار رئیس و برخی از مسئولان مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری، با اشاره به جهش علمی و پیشرفت‌های گسترده جمهوری اسلامی ایران در دهه‌های اخیر،  خاطرنشان کرد: بخش مهمی از این دست‌آوردها مرهون تلاش دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی کشور است که نقش مهمی در رشد تولید علم در کشور دارند.

رئیس المصطفی ایجاد ارتباط مراکز علمی را موجب هم‌افزایی و رشد علمی دانست و خاطرنشان کرد: علم در فضای بین‌المللی و بین‌الاذهانی شکل می‌یابد. با توجه به ظرفیت و جایگاه کشور در تولید دانش، شکل‌گیری مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی، فرصت بسیار خوبی برای دسترسی همه استادان و دانش‌پژوهان به این ظرفیت گسترده فراهم می‌نماید.

وی با اشاره به این که بیش از نوددرصد از فراگیران المصطفی، از ملیت‌های دیگر هستند، ادامه داد: جامعه‌المصطفی از مهم‌ترین دانشگاه‌های بین‌المللی جهان اسلام به شمار می‌آید که با نهادهای مختلف بین‌المللی در ارتباط بوده، عضویت فعالانه در اتحادیه‌های دانشگاهی جهان دارد. تولیدات علمی المصطفی در حوزه علوم انسانی و اسلامی و فرهنگ و زبان چشم‌گیر است و سالانه صدها پایان‌نامه و مقاله علمی در این مرکز تولید می‌گردد که می‌تواند مورد استناد پژوهشگران قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، در پایان، با ابراز خرسندی از افتتاح شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در جامعه‌المصطفی، این اقدام را فرصت مناسبی برای استادان و دانش‌پژوهان و نیز ارائه دست‌آوردهای علمی المصطفی در عرصه بین‌المللی دانست.

شایان ذکر است، در این دیدار، «دکتر محمدجواد دهقانی»، رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری نیز در سخنان خود، با اظهار امیدواری درباره افزایش همکاری این مرکز و جامعه‌المصطفی، خاطرنشان کرد: افتتاح شاخه مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در جامعه‌المصطفی، نخستین گام برای هم‌افزایی، پیشرفت و ارتقای بیش از پیش دو مرکز خواهد بود.

وی با اشاره به تأسیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در اوایل دهه 70،  ابراز داشت: تأسیس این مرکز، که بازوی مورد نیاز ارتباط میان‌دانشگاهی و رصد وضعیت علمی مراکز علمی کشورهای اسلامی است، میزان توجه نظام جمهوری اسلامی ایران را به گسترش دانش نشان می‌دهد.

دکتر دهقانی با تأکید بر لزوم دست‌یابی به مرجعیت علمی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی)، ابراز داشت: این مرکز با ایجاد شاخه‌های خود در کشورهای مختلف جهان، معرفی توانایی علمی کشور را در عرصه بین‌المللی مدنظر قرار داده است که یکی از الزامات در مسیر دست‌یابی به مرجعیت علمی به شمار می‌آید.

شایان ذکر است، در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری جامعه‌المصطفی و مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری به امضای دو طرف رسید.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل