مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: جمعه ٣ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١٠:٠١        شماره خبر: ٩٧٥٦٨          پرینت

جانشین ریاست جامعةالمصطفی مطرح کرد

ظرفیت بالقوه جامعه‌المصطفی به عنوان مرکزی برای فعالیت‌های دیپلماتیک

جامعه‌المصطفی می‌تواند در کنار این که یک مرکز علمی باشد، ظرفیت دارد که به عنوان مجموعه‌ای برای فعالیت‌های دیپلماتیک نیز به شمار رود و در این باره نیز توانسته است فعالیت‌های خود را موفق‌تر از دیگر نهادهای مشابه سازمان‌دهی کند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین مجید خالق‌پور» در حاشیه برگزاری افتتاحیه همایش بین‌المللی «تمدن جهان اسلام» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز طلاب مدافعان کشور هستند و اقتدار بزرگ امروز ما نیز ناشی از همین عناصر است که قدرت اشاعه فرهنگ انقلاب در عرصه سیاسی و بین‌المللی دارند. اگر این ظرفیت وجود نداشت، شاید انقلاب اسلامی با چالش‌های زیادی در برابر مکر و حیله دشمنان روبه‌رو می‌شد؛ از این رو، به برکت جامعه‌المصطفی، امنیت ویژه‌ای در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر شکل گرفته است.

وی گفت: امام خمینی(ره) پایه‌گذار حضور حوزویان در عرصه بین‌الملل بودند و ادامه‌دهنده آن نیز مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) هستند. حوزویان ایرانی و البته غیرایرانی هم سربازان امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌آلعالی) به شمار می‌روند و در بسیاری از لایه‌های اجتماعی دنیا در عرصه‌های مدیریتی، علمی و فرهنگی حضور جدی دارند.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی عنوان کرد: در واقع، امروز بیداری جهان اسلام سبب شده است بسیاری از کشورهای به تفکر اسلامی علاقه‌مند شوند که این امر به برکت حضور حوزویان ایرانی و به ویژه حوزویان غیرایرانی جامعه‌المصطفی در کشورهای مختلف بوده است؛ از این رو، درباره حضور حوزویان در دنیا ارزیابی می‌نمایم که آثار ایجاد تمهیدات برای حکومت جهانی به همت سربازان امام خمینی(ره) در حال شکل‌گیری بوده، بیداری دنیا، که همانا برگرفته از تفکر اسلامی است، نویدبخش تحول جهانی در زمان کوتاه خواهد بود.

وی با اشاره به پیشینه فعالیت جامعه‌المصطفی اظهار کرد: پیش از انقلاب هم حوزه علمیه میزبان طلاب غیرایرانی بود، ولی پس از انقلاب اسلامی این مجموعه فعالیت صدهزار نفری را به صورت رسمی آغاز کرد و مدرک هم برای شاگردان خود صادر نمود. باید اشاره داشت که حدود دوازده سال است فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده، در حالی که در این زمان بیش از بر صدهزار نفر خروجی داشته‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور با بیان این که در حال حاضر سیصدهزار نیرو در زمینه آموزش معارف همراه با زبان فارسی در این مجموعه تربیت شده‌اند، ادامه داد: همچنین دانشگاه مجازی این نهاد بین‌المللی در حال فعالیت است و در چند بخش فعالیت دارد.

وی افزود: بخش اول، فرصت‌های مطالعاتی را شامل می‌شود که زیر نظر مطالعات اسلامی است. همچنین دربخش دوم آموزش قرار دارد. در این بخش، نزدیک به ۱۷۰رشته از مقطع کارشناسی تا دکتری، طلبه‌های حوزه خواهران و برادران، اهل تسنن و تشیع و فرقه‌های مختلف به صورت مجازی و حضوری در حال تحصیل هستند و پس از پایان این دوره‌های آموزشی، برای آنان مدارک صادر می‌شود.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی تأکید کرد: در بخش‌های مجازی فعالیت پررنگی داشته‌ایم، به گونه‌ای که در بحث آموزش توانسته‌ایم حدود هشت‌هزار نفر را در این مجموعه تربیت کنیم که افزون بر این تعداد، هفده‌هزار نفر نیز دوره‌های کوتاه‌مدت مجازی را تاکنون گذرانده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی «تمدن جهان اسلام» عنوان کرد: در واقع، موضوع همایش، بسیار خوب است، زیرا با توجه به این که امام رضا(ع) از نظر عملکردی، با دیگر ائمه(علیهم‌‌السلام) فرق داشتند، توانستند فرصت‌هایی برای ائمه(علیهم‌السلام) ایجاد کنند که نمونه‌ای از آن این است که امام رضا(ع) عرصه تفکر اسلامی را از محیط اسلامی به خارج از محیط اسلامی منتقل کردند. این همایش در همین زمینه برگزار شده است. جامعه‌المصطفی ادامه‌دهنده این تفکر رضوی(ع) بوده و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل