مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٤٩        شماره خبر: ٩٧٦٦٧          پرینت

جشن ولادت حضرت زهرا(س) در مدرسه فقه و معارف اسلامی

مراسم جشن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، با حضور طلاب غیرایرانی و خانواده‌های آنان در مدرسه آموزش عالی فقه و معارف اسلامی برگزار شد.

گروه گزارش: مراسم جشن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، با حضور طلاب غیرایرانی و خانواده‌های آنان در مدرسه آموزش عالی فقه و معارف اسلامی برگزار شد.

«حجت‌الاسلام اخوی»، عضو هیئت علمی المصطفی، در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و روز زن، ابراز داشت: ظهور اسلام و بعثت نبی مکرم اسلام(ص)، عظمتی الهی برای انسان پدید آورد و زمینه حیات طیبه، مؤمنانه و بانشاط فراهم شد.

وی درک مفاهیمی مانند عشق، صمیمت، عفت، امنیت، علم و کمال، عمل صالح، اصلاح روابط و... از اسلام را زمینه‌ساز رشد و پیشرفت در ساحت‌های مختلف زندگی دانست و گفت: این فهم از دین است که ما را از فرهنگ‌ها و مکاتب دیگر متمایز می‌نماید و در این مسیر، پیامبر و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) بهترین الگوهای زندگی ما هستند.

سخنران جلسه با تأکید بر اهمیت شناخت سیره زندگی بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س)، به ویژه در ایمان، اخلاق، ولایت‌پذیری و فرزندپروری، ابراز داشت: حضرت زهرا(س) بهترین دختر، بهترین همسر و بهترین مادر بودند و سیره رفتاری ایشان، از بهترین الگوها برای زنان و مردان مومن به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام اخوی، در ادامه، به بیان راهبردهایی برای بهبود روابط همسران، با استفاده از سیره رفتاری حضرت زهرا(س) پرداخت و یادآور شد: شناخت تفاوت‌های فکری، انتظارات، سلایق، نگرانی‌ها و نیازهای همسران، نخستین گام برای موفقیت در زندگی مشترک است. برای برخورداری از زندگی سعادتمند، روابط عاطفی مرد و زن باید مطلوب و مناسب با روحیه یکدیگر باشد.

وی تقدیر و تشکر متقابل را از نکات مهم در روابط زناشویی برشمرد و گفت: تقدیر از تلاش‌ها و خدمات یکدیگر، از سویی، سبب افزایش محبت و علاقه در زندگی مشترک می‌گردد و از سوی دیگر، موجب تقویت روحیه، انگیزه و تلاش می‌شود.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی، محبت دوجانبه همسران را مهم‌ترین سرمایه زندگی مشترک دانست و گفت: استفاده از کلمات و جملات محبتآمیز موجب تحکیم پایه‌ها زندگی می‌شود. نوع ادبیات و تعابیر حضرت زهرا(س) و امیرمؤمنان(ع)، نشان‌دهنده اوج روابط عاشقانه و صمیمانه در زندگی نورانی این دو بزرگوار بود.

حجت‌الاسلام اخوی، در پایان، مدارا، قناعت و تحمل مشکلات را بهترین راه برای رسیدن به آرامش در زندگی برشمرد و ادامه داد: مشورت با یکدیگر، از نکات مهم در زندگی مشترک است. برخی آقایان از مشورت همسران خود در موضوعات مختلف زندگی استفاده نمی‌کنند، در حالی که باید برای بانوان در زندگی مشترک جایگاه بسیار مهمی قائل بود.

در ادامه این مراسم، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حسینی»، رئیس مدرسه آموزش عالی فقه و معارف اسلامی، در سخنانی، ضمن تبریک فرارسیدن ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز تولد امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: برای آن که محبت میان مرد و زن و دیگر اعضای خانواده عمیق، صادقانه و ماندگار باشد، باید به آیه 96 سوره مریم تمسک جست.

وی ایمان در عقیده و وظیفه‌شناسی و ادای تکلیف را دو شرط قرآنی برای محبوب شدن خواند و ادامه داد: وعده خداوند در ازای این دو شرط ایجاد مودت و دوستی ماندگار است. حضرت زهرا(س) نیز در روایتی می‌فرمایند هر کس اعمال خود را خالصانه تقدیم خدا نماید، خداوند بهترین نعمات خود را به او  مبذول می‌دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حسینی، در پایان، فرهنگ عذرخواهی و گذشت را اصل مهم در زندگی سعادتمندانه برشمرد و گفت: هر چند فراهم نمودن آسایش زندگی به عهده مرد است، ولی دست‌یابی به آرامش در زندگی، تنها با همراهی زن و مرد با یکدیگر محقق می‌گردد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل