مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١٤:١٧        شماره خبر: ٩٧٧٣٥          پرینت

خدمت به سربازان امام زمان(عج) با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه و معاوضه نیست

بر این باوریم که خدمت‌رسانی به شما طلاب عزیز، که سربازان امام زمان(عج) هستید، با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه و معاوضه نیست.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «حجت‌الاسلام محمد لاکانی» در بازدید از مدارس مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس گفت: باور ما این است که شما طلبه‌ها، که از کشورهای مختلف آمده‌ و در این مسیر قرار گرفته اید و سرباز امام زمان(عج) شده‌اید، جزو بهترین‌های جوامع بشری هستید.

نماینده ویژه مدیر مرکز خدمات افزود: این مرکز از سال 1370 با تدبیر و عنایت و دستور مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) تشکیل شد.

وی ادامه داد: اوائل تأسیس این مرکز، تنها خدمت این نهاد بحث درمانی بود که الحمدلله گسترش پیدا کرده است و تا امروز مرکز خدمات حوزه های علمیه حدود 66 خدمت به جامعه هدف ارائه می‌نماید.

حجت‌الاسلام لاکانی ضمن بیان رویکرد جدید فرهنگی مرکز خدمات مبنی بر خدمات هدفمند تصریح کرد: طلاب عزیزی که در عرصه دانش و تحصیل و تهذیب تلاش بیشتری می‌کنند و جزو ممتازین و بهترین‌ها هستند و تلاش دوچندان دارند و اهل تألیف‌اند، باید خدمت‌رسانی بیشتری شود و این مطابق با عدالت و آموزه‌های دینی است.

نماینده ویژه دفتر خدمات ضمن تکریم جایگاه طلاب گفت: گر چه شایستگی طلاب ایجاب می‌کند که همه مشکلات پوشش داده شوند، ولی بضاعت ما این امکان را فراهم نمی‌کند.

وی در خصوص ویژگی‌های اخلاقی طلاب گفت: طلاب غیرایرانی ما هم محروم‌اند و هم مظلوم؛ محروم‌اند، چون در سطح بسیار پایین زندگی می‌کنند و مظلوم‌اند، زیرا نمی‌دانند آن را کجا باید بیان کنند.

نماینده ویژه دفتر خدمات، در ادامه، ضمن بیان این که قشرهای دیگر جامعه به ادارات مختلف و جاهای مختلف مراجعه می‌کنند تا بالاخره مشکلشان برطرف شود، افزود: طلاب عزیز ما به دلیل این که عزت نفسشان بالاست، به جایی رجوع نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام لاکانی ضمن بیان این نکته که مشکلات برای همه مردم هست، ادامه داد: مشکلات، به ویژه برای طلاب و خصوصا، برای طلاب غیرایرانی بیشتر از دیگران است.

حجت‌الاسلام لاکانی بیان کرد: بر این باوریم که خدمت‌رسانی به شما طلاب عزیز، که سربازان امام زمان(عج) هستید، با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه و معاوضه نیست و ما خدمت‌گزاران شما، برکات خدمت‌رسانی به شما را در زندگی روزمره‌مان شاهد هستیم.

وی، در ادامه، اظهار داشت: شما مسئولیت های سنگینی دارید و وقتی به کشور خود برمی گردید باید مظلومیت ملت ایران را به گوش هموطنانتان برسانید و در هر کجا باشید باید حقایق را به گوش مردم جهان برسانید تا این انقلاب، اسلام ناب محمدی(ص) را به جهان بشناساند

نماینده ویژه رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: گاهی دشمن از حرکات نابخردانه و خرافی که در جامعه اتفاق می افتد مانند غمه زدن، نهایت سوء استفاده را می کنند و ما وظیفه داریم که در مقابل، به رسالت خودمان عمل کنیم.

وی همچنین گفت: اگر خودمان را بسازیم و ارتباط مان را با پروردگار زیاد کنیم برکات خداوند سرازیر می شوند، اگر اخلاقیات ناب در زندگی ما نهادینه بشود در کسب تحصیل و تدریس موفق خواهیم شد.

حجت‌الاسلام لاکانی بیان داشت: روزمرگی نباید به سراغ ما بیاید ، که هدف عالی ما این است که در دل های مردم رسوخ کنیم و این نیاز دارد که ما سرگذشت علمای بزرگ را مطالعه کنیم.

وی بیان داشت: آیت الله بهجت و بهاءالدینی که از علمای بزرگ ما هستند به معنای واقعی کلمه با خودشان کار می کردند و خودشان را ساخته اند تا اثر گذاری شان فرا ملی باشد. حضرت آیت الله بهجت و آیت الله بهاءالدینی شخصیت های جهانی هستند و اینان اثرگذاری شان تا روز قیامت ماندگار است.

وی ادامه داد: یکی از بحث های خدماتی که مرکز خدمات حوزه های علمیه انجام می دهد بحث سلامت است که دو بخش پیشگیری و درمان دارد که در مورد پیشگیری، طلاب بعد از بیرون آمدن از طرح سنجش سلامت می توانند به حوزه ورود پیدا کنند و باید مشخص شود که شخص مورد نظر سلامت جسمی و روحی لازم را برای ورود به حوزه دارد یا خیر.

وی در بیان دومین بخش حوزه سلامت مرکز خدمات گفت: ما کار گاه های ارتقاء سلامت را داریم، و ارتقاء فرهنگ سلامت در راستای پیشگیری از بیماری است.

نماینده ویژه مرکز خدمات حوزه های کشور ادامه داد: گاهی در بسیاری از این نشست های مرکز خدمات و حوزه که با مقام معظم رهبری برگزار می شوند، جالب است که ایشان نه تنها به افرادی که موافق انقلاب اند و موافق ایشان هستند بلکه گاهی اوقات افرادی را کمک می کنند که شاید به فکر نظام هم نباشند و ایشان می فرمایند ما وظیفه داریم به همه مردم توجه بکنیم، و این از بزرگی و آقایی رهبر فرزانه و حکیم ما است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل