مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١٢:٥٣        شماره خبر: ٩٧٧٦٣          پرینت

در جمع طلاب مجتمع آموزش عالی اصفهان تصریح شد

علوم حوزوی منهای ارتباط معنوی با علوم آسمانی، کاربرد ندارد

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: تمام زندگی با خواندن قرآن تحت تأثیر قرار گرفته، و نورانی می‌شود و علوم حوزوی منهای ارتباط معنوی با علوم آسمانی، کاربرد ندارد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام غلامرضا بهرامی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، در جمع طلاب جامعه‌المصطفی گفت: فلسفه وجودی حوزه علمیه خواهران این است که بتوانیم با فرهنگ فاطمی(س) و علوی(ع) آشنا شویم و آن را در جامعه گسترش بدهیم؛ از این رو، اگر ارتقای سطح وجودی و علمی پیدا نکنیم، درس خواندن در حوزه علمیه  ارزشی ندارد. طلبه حوزه علمیه باید همانند جامعه‌ای باشد که با فرهنگ فاطمی(س) عجین و برای وی ماندگار شود، نه فقط دانش‌آموخته حوزه شود. آیا خواندن دروس حوزوی به تنهایی ما را به نتیجه می‌رساند؟!

وی ادامه داد:  آیا می شود انسان با فراگیری علوم ظاهری، مبین فرهنگ الهی باشد؟! در جامعه‌المصطفی، انسان احساس می‌کند در جامعه‌ای بین‌المللی سخن می‌گوید، زیرا هر کدام از شما در دنیا مشغول تبیین دین خواهید شد. اگر بهره‌وری معنوی نداشته باشیم، علوم ظاهری کاربرد چندانی ندارد

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان تأکید کرد: باید انس و اتصالی با عالم غیب و علوم آسمانی پیدا کنیم؛ کسانی موفق و تأثیرگذار بوده‌اند که ارتباط معنوی داشته‌اند؛ اگر مناجات شبانه، ارتباط معنوی و توسل همیشگی و زیارت علی‌بن ابی‌طالب(ع) وجود نداشت، آیا امام خمینی، خمینی می‌شدند؟!

حجت‌الاسلام بهرامی ادامه داد: طلاب باید در قرآن غور کنند و جانشان با قرآن درآمیخته باشد و با آن انس بگیرند، زیرا قرآن بهترین کتاب راهنماست که به فهم عمیق هم نیاز دارد.

حجت‌الاسلام بهرامی با بیان این که فراتر از کتاب و درس خواندن، چیز دیگری هم لازم است و در کنار آن نیاز دیگری هست و آن، فهم قرآن است، اضافه کرد: باید اتفاق دیگری در زندگی ما بیفتد که راه آن توسل،  تهجد و نماز شب است، مانند «شیخ انصاری»، که هر روز نماز جعفر طیارش ترک نمی‌شد، در حالی که در فقر مطلق زندگی می‌کرد، ولی این فقر را پذیرفته بود.

وی ابراز کرد: حوزه آمده است تا ما را به معرفت برساند و ما را انسان کامل کند و به معرفت اهل‌بیت(علیهم‌السلام) برساند تا راه درست را بپیماییم و اگر رفتیم، به حیات طیبه  می‌رسیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با تأکید بر این که باید به معنای واقعی وارد میدان طلبگی شویم تا بتوانیم بر جامعه تأثیرگذار باشیم، اظهار داشت: باید عالم ربانی و الهی بشویم، وگرنه پیمودن مدارج و کسب مدارک علمی در حوزه‌های علمیه به تنهایی مفید نیست.

وی ادامه داد: باید مصداق عالم ربانی شویم که مجالست با آنها، مردم را به یاد خدا می‌اندازد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با تأکید بر این که قرآن، محور زندگی ما و کتاب مکتوب هدایت بشر است، افزود: قرآن، کتاب آموزشی تدریس است که هر لحظه باید بخوانیم و هر لحظه ما را ارتقای معنوی می‌دهد. نماز هم همین گونه است و نماز امروز با نماز فردا فرق دارد و این تکرار نیست و هر آیه قرآن و هر تکرار آیات قرآن الهی، «ثبت علی قلبی» و هر لحظه تکامل است و هر لحظه تثبیت قرآن در درون و جان ماست.

وی خاطرنشان ساخت: اگر به حیات طیبه برسیم، می‌توانیم مبین دین باشیم و زندگی با خواندن قرآن تحت تأثیر قرار گرفته، نورانی می‌شود و علوم حوزوی منهای ارتباط معنوی با علوم آسمانی، کاربرد ندارد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل