مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٧      ساعت: ١١:١٠        شماره خبر: ٩٧٩٣٣          پرینت
نشست علمی- بصیرتی «آشنایی با تشیع انگلیسی و رابطه آن با صهیونیست»

مجتمع آموزش عالی فقه برگزار نمود

نشست علمی «آشنایی با تشیع انگلیسی و رابطه آن با صهیونیسم»

مجتمع آموزش عالی فقه نشست علمی- بصیرتی «آشنایی با تشیع انگلیسی و رابطه آن با صهیونیسم» را با سخنرانی «آیت‌الله کعبی» برگزار کرد.

گروه خبر: مجتمع آموزش عالی فقه نشست علمی- بصیرتی «آشنایی با تشیع انگلیسی و رابطه آن با صهیونیسم» را با سخنرانی «آیت‌الله کعبی» برگزار کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، آیت‌الله کعبی در نشست علمی «آشنایی با تشیع انگلیسی و رابطه آن با صهیونیسم» وظیفه روحانیت را شناخت درست اسلام ناب محمدی(ص) دانست و اظهار داشت راه شناخت درست اسلام ناب، شناخت مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است.

وی شناخت دوستان و دشمنان اسلام را لازمه ترویج مبانی اصیل اسلام برشمرد و گفت: اگر دشمنان اسلام را نشناسیم، بی‌شک ضربه می‌خوریم؛ ممکن است نماز بخوانیم، روزه بگیریم، حج بگزاریم، برای مصائب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) سینه هم بزنیم، ولی همه در مسیر خلاف باشد. هیچ کس شک ندارد که در عصر کنونی، دشمن اسلام، بلکه دشمن بشریت و همه ادیان، امریکا و صهیونیسم بین‌المللی است.

سخنران این نشست، در ادامه، خاطرنشان ساخت: آل‌سعود با عادی‌سازی روابط با اسرائیل و عقد پیمان‌های راهبردی با آن، دشمن اسلام را به دوست تبدیل نمود و همه کشور‌های حاشیه خلیج فارس را بسیج کرد تا روابطشان را با دشمنان اسلام عادی سازند. از سوی دیگر، چون ایران اسلامی، دشمن امریکا و اسرائیل است، آل‌سعود با ایران دشمن شد. حرکت و شکل‌گیری طالبان در افغانستان و داعش، برای مقابله با انقلاب اسلامی بود.

آیت‌الله کعبی، در بخش دیگری از سخنانش، از شکل‌گیری جریان‌ها برخلاف وحدت امت اسلامی با هدف تأمین منافع تشیع انگلیسی سخن به میان آورد و تصریح کرد: این که جریانی جدا از مسیر عمومی امت اسلام شکل بگیرد، بی‌تردید برخلاف مصلحت مسلمانان و امت واحده اسلام است و بی‌شک با شکست روبه‌رو ‌می‌شود. امام خمینی(ره) اسلامی را که در جهت منافع دشمنان اسلام است، «اسلام امریکایی» معرفی نمودند. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نیز کسانی را که به نام تشیع، برای تأمین منافع امریکا، انگلیس و یهود گام بر‌می‌دارند، «شیعه انگلیسی» نامیدند.

وی با بیان این که هر گونه ارتباط با شیعه انگلیسی، به منزله تقویت دشمنان اسلام، است، بیان کرد: ارتباط سردسته‌های این جریانات با امریکا و اسرائیل مشخص است و چون دلار می‌گیرند، مزدور دشمن هستند. در روایات داریم «گاهی شخصی سخنی ‌می‌گوید که سبب هدررفت خون بی‌گناهی ‌می‌شود و صادرکننده سخن، در خون وی شریک است»؛ همین که انسان به افراد این جریان سلام دهد، با آنان همنشین شود، پولی بگیرد و...، ندانسته در ریختن خون شیعیان مظلوم شریک می‌شود.

سخنران این نشست افزود: خورشید تابناک اسلام پس از 1400 سال، به رهبری امام خمینی(ره) در ایران اسلامی طلوع نمود و ایران مرکز اسلام گردید. دلیل دشمنی با انقلاب اسلامی، پیروی از اسلام ناب، ترویج آموزه‌های اصیل آن و پشتیبانی از مستضعفان عالم است.

آیت‌الله کعبی، در پایان، تصریح کرد: انقلاب اسلامی، بازتولید اسلام ناب است؛ انقلاب اسلامی سبب حیات اسلام ناب محمدی(ص)‌ در جوامع بشری و جهان معاصر است؛ قرن آینده، قرن مبتنی بر علم و ایمان و بر پایه اسلام ناب خواهد بود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل