مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨      ساعت: ١٣:٥٥        شماره خبر: ٩٨٣٨٤          پرینت

با حضور پرشور طلاب و روحانیون؛

طنین فریاد «اگر سپاه نبود؛ کشور هم نبود»؛ در مدرسه فیضیه

«حاج محسن»، پیرمرد ۶۲ساله، در حالی عینک ته‌‌استکانی داشت، به سختی پله‌های مدرسه فیضیه را پایین می‌آمد. خسته بود، اگر کنارش با وجود جمعیت جایی برای تو پیدا می‌شد، می‌توانستی صدای نفس زدنش را بشنوی...

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، بار دیگر مدرسه فیضه برای دفاع از یکی از ارکان، ستون و یار همیشه سرافراز انقلاب، که مانند قله دماوند به عنوان نشان استقامت، مقاومت و حامی انقلاب در نظام جمهوری در حال درخشش است، یعنی سپاه پاسداران، به میدان آمده است تا اقدام احمقانه رئیس جمهور امریکا را ضد سپاه پاسداران محکوم کند.

این بار روحانیون، استادان و طلاب متفاوت از گذشته، در حالی که بعضی از آنها لباس نظامی سبزرنگ در حمایت از سپاه پاسداران به تن داشته‌اند، در مدرسه فیضیه تجمع کرده بودند.

تجمع بزرگ حوزویان در حمایت از پاسداران ساعت 11 در فیضیه شروع شد.

بعضی از روحانیون، که لباس سبز نظامی سپاه را بر تن کرده بودند و آرام بزرگ سپاه بر روی سینه آنها حک شده بود، در جلو مراسم ایستاده بودند.

بر روی دیوار مدرسه فیضیه تصویر بزرگی از شهید آیت‌الله مدنی و  رهبر انقلاب(مدظله‌‌العالی) در حالی که لباس سبز رنگ نظام سپاه به همراه آرم و چفیه بر تن دارند، به خوبی نمایان است و چشم هر ببینده‌ای را خیره می‌کند.

در بالای این تصویر، جمله‌ای از امام راحل که نوشته بود: «من از سپاه راضی هستم، و به هیچ وجه نظرم از شما برنمی‌گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود». (۲۹مرداد ۱۳۵۸) به خوبی نمایان است.

در جلو جمعیت شرکت‌کننده، دو روحانی در حالی که لباس سبزرنگ نظامی سپاه را به تن و در دستی پارچه‌ای در دست داشتند و بر روی آن جمله‌ای از فرمانده کل قوا در حمایت از سپاه پاسداران نوشته بود: «گربه‌رقصانی امریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید»، به خوبی نمایان بود.

بعضی از مردم و بازاریان برای دفاع از سپاه پاسداران خود را به فیضیه رسانیده بودند تا از طلاب و روحانیون عقب نمانند.

حاج محسن، پیرمرد 62 ساله در حالی عینک ته‌استکانی داشت، به سختی پله‌های مدرسه فیضیه را پایین می‌آمد. خسته بود، اگر کنارش با وجود جمعیت جایی برای تو پیدا می‌شد، می‌توانستی صدای نفس زدنش را بشنوی، ولی با این حال من را رد نکرد. می‌گفت با خبرنگارجماعت، آن هم از نوع طلبه‌

اش مشکلی ندارم.

درد و دل‌ها از گرانی مایحتاج اولیه زندگی زیاد داشت و نمی‌خواست ما هم در این گرانی غرق در ماتم شویم، چون می‌دانست از دست ما کاری برنمی‌آید، گنده‌تر از ما هم توی آن مانده‌اند.

این بسیجی بازنشسته البته خودش قبول نداشت بازنشسته است، می‌گفت:‌ وقتی فهمیدم در مدرسه برای حمایت از سبزپوشان پاسدار تجمع کردند، با وجود همه گیر و دارها خودم را به مدرسه رساندم تا فردای قیامت از من شکایت نکنند.

در این 62 سالی که از خدا عمر گرفتم، سعی کردم در همه صحنه‌ها برای حمایت از ارکان انقلاب حضور داشته باشم و تاکنون این گونه بوده است.

آن قدر خسته بود که گاهی مجبور بود وسط حرف زدن آبی بنوشد، نفس زدن مجالش نمی‌داد. در آخر برای این که دست خالی از پیشش نروم، گفت: پسر جون، ما برای ایستادن این  نظام و انقلاب، خون دل‌ها خورده‌ایم و... .

با توجه و کمی گشت‌زنی در مدرسه فیضیه، طلبه‌های غیرایرانی از المصطفی را می‌شد دید که مانند همیشه در کنار طلاب ایرانی برای حمایت از انقلاب ایران، به خاستگاه انقلاب آمده بودند.

یکی از این طلاب، «حسن ابوبکر بود» که چهار سالی بود به ایران آمده بود. فارسی را به سختی حرف می‌زد. با حرارت بود. اگر چه حرف‌هایش در سینه حبس شده بود و به فارسی به خوبی نمی‌تواست سخن بگوید، ولی دوستش که فارسی را بیشتر و روان‌تر حرف  می‌زد، به یاری ما آمد و می‌گفت دوستش حسن، عاشق ایران، انقلاب و سپاه ایران است.

وقتی شنید در  فیضیه این تجمع است، برای حضور و حمایت در پوست خود نمی‌گنجید.

حسن با حرارت از شرارت‌های ترامپ و دیوانه بودن او سخن می‌گفت و می‌گفت این حرارت را مدیون انقلاب ایران هستم. امیدوار بود که جبهه استکبار هر چه زودتر سرنگون شود.

در جلو سن شخصیت‌هایی مانند آیات اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه، «حسینی بوشهری»، دبیر شورای عالی حوزه‌ها، «محسن اراکی»، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و «سیداحمد خاتمی»، امام جمعه موقت تهران و بعضی اعضای جامعه مدرسین نشسته بودند.

ابتدا قرار بود آیت‌الله اراکی سخنران جلسه باشد، ولی با هماهنگی، سخنران جلسه لحظاتی قبل از برگزاری جلسه تغییر کرد و  آیت‌الله خاتمی مانند همیشه روی سن قرار گرفت و با صلابت در حمایت از سپاه پاسداران و حضور به‌موقع حوزه انقلابی در دفاع از آرمان‌های انقلاب و سپاه سخنرانی دشمن‌شکنی کرد. این را می‌شد از تکبیرهای آتشین طلاب و روحانیون در هر فراز از سخن به خوبی فهمید.

امام جمعه موقت تهران با جمله «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ» شروع کرد و حضور و تجمع طلاب، روحانیون و استادان در خاستگاه انقلاب در نفرت از امریکا را امر مهمی و عمل صالح برشمرد.

آیت‌الله خاتمی تأکید داشت: حوزه انقلابی، حوزه‌‌‌ای است که در حوادث اجتماعی و سیاسی انقلاب مانند سیل و  اقدام رئیس جمهور امریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریست‌ها، در متن قرار دارد و دست از حمایت از مردم و فرزندان رشید این ملت، یعنی سپاه برنمی‌دارد، زیرا خود را عضو سپاه پاسداران می‌داند.

حضور خبرنگاران بیدار و شنیداری در استان قم در نوع خود جالب توجه بود.

در گوشه‌ای از مدرسه فیضیه، بانوان طلبه هم حضور داشتند.

جای جای مدرسه فیضه مملو از آرم سپاه بود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل