مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٣٨        شماره خبر: ٩٨٤٥٦          پرینت

جانشین ریاست جامعةالمصطفی؛

قیام برای حل مشکلات اجتماعی، نهادینه‌ساز جوهر رضایت الهی است

قیام برای مشکل‌گشایی اجتماعی، از مهم‌ترین لوازم نهادینه‌سازی جوهر سبقت در کسب رضایت الهی است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور» در آیین تکریم و معارفه رئیس جدید مرکز امور طلاب و خانواده‌های المصطفی، گفت: خدمت به طلاب و سربازان بقیه‌الله‌الاعظم(عج)، توفیقی الهی است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌ و مجاهدت «حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی»، با بیان این که مرکز امور طلاب و خانواده‌ها وظیفه مشکل‌گشایی و باز کردن گره‌های پیش روی فعالیت مؤمنین و مؤمنات را بر عهده دارد، ابراز داشت: براساس روایات اسلامی، اجر و پاداش خدمت به مؤمنین نزد خداوند متعال، بیشتر از ثواب حج است.

وی با بیان این که در توازن عمل عبادی و خدمت به جامعه، کفه ترازوی خدمت‌رسانی به مؤمنان سنگین‌تر است، اظهار داشت: هدف هر نوع عبادت و بندگی الهی، رسیدن به «لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» است تا مردم خود برای مشکل‌گشایی اجتماعی قیام نموده، جوهر سبقت الهی را در نفس خویش نهادینه نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور، در ادامه، به شقوق مختلف سبقت‌گیری در کسب رضایت الهی اشاره و خاطرنشان کرد: واسطه‌گری رزق، انسان را به رنگ الهی آراسته و خدمت به جامعه با نگاه توحیدی، قوام رنگ توحیدی را در نهان وجودی انسان بیشتر می‌کند.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی به فضایل توجه به همنوع و مخلوقات الهی اشاره نمود و ابراز داشت: توجه به دیگران و خدمت به مخلوقات ذات اقدس الهی، از اهداف درخشان بعثت انبیا به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور ابعاد مختلف تربیت شخصیت آدمی را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: در حوزه تربیت، تزکیه نفس خویش بر تربیت دیگری اولویت دارد، ولی در خدمت‌رسانی، دستگیری از دیگران ترجیح داده می‌شود.

وی با بیان این که در عین همراهی و همدلی با مردم و جامعه، نباید خود را گرفتار آلام دنیایی کنیم، تصریح کرد: در عین اهتمام روزافزون به دستگیری از افراد جامعه، همواره باید بکوشیم وجود خود را از محدودیت‌های زمانی رهایی داده، با بسط وجودی به عنوان موهبتی الهی، در مخلوقات خداوند متعال تأثیرات شگرفی ایجاد نماییم.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی با اشاره به این که خدمت‌رسانی به طلاب و خانواده‌های ایشان، شتاب آدمی را در رسیدن به کسب رضایت الهی روزافزون می‌کند، یادآور شد: هر قدر سختی کار در عرصه حل مشکلات و کاستی‌های پیش روی نشر معارف ناب الهی بیشتر باشد، سرعت رشد و تعالی نفسانی آدمی افزون‌تر خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور در ادامه با بیان این که حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی خدمات شایانی در مجموعه‌ها و مراکز مختلف جامعةالمصطفی داشته است، ابراز داشت: قانون بازنشستگی، ضمن ارزشمندی و داشتن محاسن فراوان، ما را از استفاده حداکثری از ظرفیت گنجینه تاریخی معمرین و مجربین محروم می‌سازد.

وی به ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی اشاره و خاطرنشان کرد: حضور تاریخی در مرکز امور طلاب و خانواده‌ها و نیز برخورداری از توانمندی مثال‌زدنی در عرصه خدمت‌رسانی، از مهم‌ترین دلایل انتخاب «آقای علامه» به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور با تأکید بر این که مرکز امور طلاب و خانواده‌ها، مجموعه‌ای پربار، باظرفیت و در خور توجهی است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های مالی جامعةالمصطفی، مباحث رفاهی طلاب، از اولویت‌های فعالیتی مرکز امور طلاب و خانواده‌ها به شمار می‌رود.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی هدفمندسازی امکانات و ظرفیت‌ها را از ملزومات نتیجه‌بخشی حداکثری سرمایه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: گره‌گشایی از مشکلات پیش روی طلاب و خانواده‌ها و نیز کسب احساس آرامش و رضایت، همواره باید از اولویت‌های فعالیتی مرکز امور طلاب و خانواده‌ها باشد.

وی به اهمیت توجه به سلامت جسمی و روانی دانش‌پژوهان اشاره نمود و اظهار داشت: بهداشت روانی و جسمانی تأثیرات زیادی در نوع نگرش و فهم موضوعات علمی ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور، در پایان، با تأکید بر این که دغدغه‌مندی درباره طلاب باید به صورت برنامه‌ای مستقل پشتیبانی شود و مورد اهتمام قرار گیرد، اذعان داشت: گسترش و تعمیق ارتباط مرکز امور طلاب و خانواده‌ها با نهادها و مراکز مختلف جامعة‌المصطفی، اهمیت ویژه‌ای در هدفمندسازی خدمات ارائه‌شده دارد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل