مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨      ساعت: ١١:٣٧        شماره خبر: ٩٨٥١٧          پرینت

«آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی» در اختتامیه مسابقات قرآنی طلاب:

برنامه قرآن مجید بر نجات بشریت از ظلمت شرک و بی‌عدالتی استوار است

«آیت‌الله‌‌العظمی مکارم شیرازی» در اختتامیه سومین مسابقات بین‌المللی قرآنی طلاب علوم دینی جهان اسلام، قرائت، فهم، عمل و نشر قرآن را از محورهای اصلی فعالیت‌های قرآنی برشمرد.

گروه گزارش: اختتامیه سومین مسابقات بین‌المللی قرآنی طلاب علوم دینی جهان اسلام، در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی» در این مراسم، نور قرآن را پدیدآورنده حیات در عالم مادی و غیرمادی دانست و اظهار داشت: ویژگی دیگر نور، نجات دادن انسان از ظلمات و پرتگاه‌هاست و برنامه قرآن مجید نیز بر نجات بشریت از ظلمت شرک، کفر، بی‌عدالتی، فساد اخلاق و دیگر ظلمت‌ها استوار شده است.

معظم‌له خاطرنشان ساخت: سریع‌ترین حرکت در عالم، حرکت امواج نور بوده، قرآن مجید نیز سرعت بسیار بالایی در گسترش بین مردم داشته و بسیاری از اندیشمندان سرعت انتشار قرآن در دنیا را بی‌نظیر خوانده‌اند.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی قرائت، فهم، عمل و نشر قرآن را از محورهای اصلی فعالیت‌های قرآنی برشمرد و یادآور گردید: نور معنویت، عدالت، ایمان و پایمردی در قرآن از طرف خداوند در اختیار ما قرار گرفته و معتقدیم این نور جاودانه است. اگر این نور بر دنیا حاکم شود، دنیای غرق در فساد را زنده می‌کند.

استاد درس خارج فقه و اصول با اشاره به این که دعوت مؤثر با عمل صورت می‌پذیرد، بر اهتمام و عمل به مفاهیم قرآن تأکید ورزید و خاطرنشان کرد: قرآن جسم و روح دارد؛ جسم قرآن، الفاظ و روح قرآن، محتوای آن است. مبادا تنها روی جسم قرآن متوقف و از روح قرآن غافل شویم.

معظم‌له ادامه داد: این وظیفه ماست که بتوانیم پیام نورانی قرآن را به سراسر جهان برسانیم و به عقیده من، اگر این پیام را به دنیا برسانیم، جاذبه‌های قرآن سبب می‌شود همگان به دین خدا وارد و مفاسد برچیده شوند.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی یادآور شد: در روایات اسلامی، چهارده حق درباره فرزندان بر گردن پدر و مادر بیان شده است که یکی از آنها، مکلف کردن فرزندان به قرائت قرآن است. همچنین باید بکوشیم قرآن در مدارس و دانشگاه‌ها حضور داشته باشد و نباید از برنامه‌های قرآنی در این مراکز کاسته شود.

معظم‌له با تأکید بر این که بین مسلمانان درباره نبود تحریف در قرآن اختلاف نظر جدی وجود ندارد، ابراز داشت: هر چند در اهل سنت و شیعیان اقلیت‌هایی هستند که نظر دیگری دارند، ولی این افراد معیار نیستند و معیار اصلی، عالمان دینی‌اند که بر نبود تحریف قرآن تأکید دارند.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه با بیان این که حوزه‌های علمیه باید توان خود را روی شبهاتی قرار دهند که دشمنان واقعی اسلام طرح می‌نمایند، اذعان داشت: دشمنان قرآن دست به دست هم داده‌اند تا پایه‌های قرآن را متزلزل کنند و برخی از نوشته‌های آنان نشان می‌دهد که قرآن را نفهمیده‌اند و باید به این شبهات پاسخ دهیم.

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، در پایان، تأکید کرد: غرب اخلاق را فدای مادیات کرده و غرق در مباحثی از این دست شده و در این شرایط ضروری است نور قرآن به تمام جهانیان برسد. یکی از افتخارات انقلاب اسلامی این است که قرآن کریم در عموم بخش‌های زندگی ما ورود پیدا کرده است و باید بکوشیم قرآن را بیش از این در زندگی مردم جاری نماییم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل