مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨      ساعت: ١٣:٣٧        شماره خبر: ٩٨٧٣٢          پرینت

جانشین رئیس جامعةالمصطفی؛

با ظهور حجت خدا، عطر وجودی تمام انبیای الهی متجلی خواهد شد

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور با بیان این که پیروان ادیان با تمام گرایش‌ها، گمشده خویش را در جلوه نورانی امام زمان(عج) خواهند یافت، گفت: در حکومت بقیه‌الله(عج) ضمن اصلاح باورها، جهان‌بینی دقیق حاکم بر همه هستی فراگیر خواهد شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور»، جانشین ریاست جامعةالمصطفی، در همایش «مهدویت از دیدگاه ادیان و مذاهب» و در جمع طلاب و دانش‌پژوهان دوره تمهیدیه جامعةالمصطفی، تصریح کرد: امیدواریم آغاز سربازی شما برای حضرت حجت(عج)، آغاز مبارکی باشد و افتخار سربازی دین به دست حضرت(عج) امضا گردد.

وی افزود: از الان، که در کسوت روحانیت مدال سربازی را اخذ نموده‌اید، باید ارتباطات را با حضرت(عج) به عنوان فرمانده زیاد نموده، ضمن توجه به وجود مبارک ایشان، همواره خود را آماده ظهور قائم خدا سازیم.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی با بیان این که تمام لحظات دوران طلبگی اظهار ارادت به وجود نازنین صاحب‌الزمان(عج) است، خاطرنشان کرد: نشستن پای معارف اسلامی، به مثابه حضور در درس حجت خداست؛ ائمه(علیهم‌السلام) مظهر ذات اقدس الهی هستند؛ لذا حضور در کنار امام(ع)، مانند حضور در محضر وجود خداوند متعال است که به حضور متوجهانه نیاز دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور توجه به حضور را بسیار مهم دانست و اذعان داشت: این توجهات استفاده حداکثری را از این وجود مبارک و سرچشمه فیض الهی به دنبال خواهد داشت. عرض ادب روزانه خدمت صاحب‌الزمان(عج)، تمرینی برای ارتقای توجه به این ذخیره خداوند متعال و کسب فیوضات الهی خواهد بود.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی، ضمن اشاره به برتری‌های حکمت، با بیان این که حکمت، همان کشف حقیقت و جوهره مطلب بوده، حکیم بافضیلت‌تر از انسان عالم است، ابراز داشت: برخورد حکیمانه، فرق زیادی با نگاه عالمانه دارد؛ با تمام فضیلتی که علم دارد، این امر می‌تواند به حجاب اکبر تبدیل شود، زیرا در میان علوم، نه تنها علم لاینفع، که علمی که انسان را به گمراهی می‌کشاند، وجود دارد.

سخنران این نشست با بیان این که انسان‌های حکیم هیچ گاه راه را گم نخواهند کرد، ابرازداشت: حوزه مهدویت مهم‌ترین بحث بین‌المللی است، زیرا در این عصر، تمام مدل‌های تفکرات بشری به بن‌بست رسیده، درک نیاز انسان به منجی، بیش از اعصار گذشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور اسلام راستین را غنی‌ترین دین در حوزه موعودباوری و مهدویت دانست و خاطرنشان کرد: روایات اسلامی، به خوبی ویژگی‌های امام(ع) را ترسیم نموده است. این مهم سبب گردیده است شخصی نتواند به دروغ جای امام(ع) را غصب نموده، در جامعه اسلامی جولان دهد.

وی عصمت را مهم‌ترین عنصر بازدارنده پیش روی مدعیان دروغین مهدویت دانست و اذعان داشت:  انتخاب جوهر امامت، انتصابی است و روایات اسلامی نشانه‌هایی برای امام(ع) ذکر کرده که انتخاب امام واقعی و پذیرش آن را برای مردم تسهیل نموده است و به غیر از دوازده نفر، هیچ کسی ویژگی‌های امام(ع) را ندارد.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی با اشاره به این که امامت، بحثی فرادینی است، ابراز داشت: نبی و امام(ع)، پیامبر و امام تمام انسان‌هاست‌ و خداوند هیچ گاه ایشان را به انسان‌ها تحمیل نکرده است؛ این انسان‌ها هستند که در صورت دقت به ویژگی‌ها و بایسته‌های مذکور در مبانی الهی، به امام(ع) و نورانیت راه ایشان اعتقاد پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور با بیان این که منجی به غیر از نشانه‌های عمومی، نشانه‌های خاصی هم دارد، تصریح کرد: امام زمان(عج) از نظر نسبی، از عترت پیامبر اعظم(ص) و از فرزندان امام حسین(ع) بوده، از طرف مادری، به حضرت یعقوب(ع) متصل می‌شوند که از نظر تطبیقی بسیار مهم است.

وی شناخت سلسله نسبی حضرت(عج) را افتخاری بزرگ برای پیروان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) دانست و اذعان داشت: زمانی که حضرت قائم(عج) ظهور می‌فرمایند، پرچم همه پیامبران الهی را بر دست خواهند گرفت و پیروان ادیان با هر گرایش دینی، انبیای الهی را در جلوه نورانی امام زمان(عج) می‌بینند و گمشده خویش را در چهره حضرت(عج) خواهند یافت.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی همراهی معجزات انبیای الهی را با صاحب الزمان(عج)، از دیگر ویژگی‌های منجی عالم بشریت عنوان کرد و یادآور شد: حجت خداوند، ضمن برخورداری از عطر وجودی انبیای الهی، نشانه‌های اعطایی خداوند متعال را برای اثبات حقانیت انبیا به همراه خواهند داشت.

وی با بیان این که صاحب‌الزمان(عج) وجودی جامع‌الاطراف داشته، ویژگی‌های شخصیتی ایشان با نشانه‌های شخصیتی پیامبران الهی هماهنگ است، گفت: تمام امور برای حضرت(عج) هموار بوده، تجلی کمال دین به وسیله وجود مبارک ایشان به منصه ظهور خواهد رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور با اشاره به این که دین روابط بین انسان‌ها و جامعه را مشخص نموده، با اصلاح باورها، جهان‌بینی دقیق حاکم را بر همه هستی ارائه می‌کند، تأکید کرد: عدالت‌محوری در حکومت صاحب‌الزمان(عج)، جامعه را به عالی‌ترین درجه خود خواهد رساند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل