ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ١١:٢١        شماره خبر: ٩٨٩٨٥          پرینت

نماینده المصطفی ترسیم نمود

صحنه‌های ماندگار از پیوند عاطفی عمیق مردم ایران و هند

یکی از دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی، که چندین کمپین جمع‌‌آوری کمک در کشمیر راه‌اندازی کرده است، از قول یکی از بانوان از مناطق محروم کشمیر ،که دو عدد گوشواره خود را به سیل‌زدگان اهدا کرده بود، نقل می‌کرد که به مقام معظم رهبری بگویید من بیش از این دو گوشواره نداشتم و این را به ملت ایران اهدا می‌کنم.

گروه گزارش: پس از حادثه سیل در ایران، مسلمانان هند به صورت گسترده با حادثه‌دیدگان سیل اخیر اظهار همدردی نموده، به میزان میلیاردها تومان کمک‌های مالی خود را به سیل‌‌زدگان اهدا کردند.

«حجت‌الاسلام والمسلمین‌ محمدرضا صالح»، نماینده المصطفی در هند، در گفت‌وگو با مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، با اشاره به این مطلب خاطرنشان کرد: در این زمینه، مردم مسلمان هند در ایالت‌ها و شهرهای مختلف این کشور مانند کشمیر، اوتارپرادش، گجرات، ماهاراشترا، حیدرآباد، دهلی و... اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای حمایت از سیل‌زدگان نمودند.

وی ادامه داد: مردم علاقه‌مند هند، مبالغ نقدی چشم‌گیری نیز از طریق نمایندگی ولی فقیه در هند، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی و دیگر نهادها اهدا نموده‌اند و هنوز هم در شهرهای مختلف هند در حال جمع‌آوری کمک و ارسال به دهلی برای رساندن به دست آسیب‌دیدگان از سیل هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ صالح، با تأکید بر این که راهبری و مدیریت این حرکت خودجوش و گسترده بر عهده علما، روحانیون، مدیران حوزه‌های علمیه و مؤسسات فرهنگی، به ویژه دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی، بوده است، اظهار داشت: در این باره، دانش‌اموختگان المصطفی در مناطقی از کشمیر، مانند سرینگر، کارگیل، له ولداخ و مناطق دیگر، اقدام به راه‌اندازی کمپین‌ها و ستادهای جمع‌آوری کمک‌های مردمی کرده‌اند.

نماینده المصطفی در هند، با اشاره به تصویر کشیده شدن صحنه‌های بسیار به‌یادماندنی از پیوندهای عمیق فرهنگی و عاطفی ملت ایران و هند در این حادثه، اذعان کرد: از نکات در خور توجه در این اقدام انسان‌دوستانه این است که در برخی از مناطق، این کمک‌ها را افرادی ارائه کرده‌اند که سطح اقتصادی بسیار پایینی دارند و این اقدام آنها تنها از روی علاقه به نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و قدردانی از مردم شریف ایران بوده است که همواره، در کنار ملت‌های ستم‌دیده و نیازمند قرار داشته‌اند.

وی، در ادامه، با بیان این که بسیاری از بانوان پیرو مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در هندوستان اقدام به اهدای زیورالات و جواهرات خود برای کمک به سیل‌زدگان ایران نموده‌اند، یادآور شد: یکی از دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی، که چندین کمپین جمع‌آوری کمک در کشمیر راه‌اندازی کرده است، از قول یکی از بانوان از مناطق محروم کشمیر، که دو عدد گوشواره خود را به سیل‌زدگان اهدا کرده بود، نقل می‌کرد که به مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بگویید من بیش از این دو گوشواره نداشتم و این را به ملت ایران اهدا می‌کنم.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ صالح افزود: در شهر کارگیل در ایالت کشمیر، کمک‌های گسترده‌ای جمع‌آوری شده است و مردم علاوه بر اهدای ده‌میلیون روپیه به صورت نقدی، چند قطعه زمین، تعدادی گوسفند، درختان میوه و... را اهدا نموده‌اند. در این باره، بسیج روحانیون شهر کارگیل، وابسته به مؤسسه یادبود امام خمینی(ره)، که دانش‌آموختگان المصطفی تأسیس کرده‌اند، پس از وقوع سیل، کاروان‌های جمع‌آوری هدایا را متشکل از روحانیون راه‌اندازی کرده است و در ده روز، به بیش از صد روستای منطقه سفر و این کمک‌های را جمع‌آوری نمودند و این کار همچنان ادامه دارد.

وی با تأکید بر دلبستگی پیروان مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در هند به جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: برای نمونه، مردم کشمیر، همواره، در حمایت از انقلاب اسلامی در صف اول بوده‌اند. روحانیون و مردم متدین کارگیل، حوزه‌های علمیه و مؤسسات مختلفی با نام امام خمینی(ره)، شهید مطهری و دیگر شخصیت‌های برجسته جمهوری اسلامی ایران دایر نموده‌اند و می‌کوشند از آرمان‌ها و اندیشه‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران الگوی بگیرند.

نماینده المصطفی افزود: مردم این منطقه پس از رحلت بنیان‌گذار انقلاب، چهل روز عزاداری و در پایان، مؤسسه‌ای به یادبود امام خمینی(ره) دایر کردند و همچنان نیز در ایام رحلت امام خمینی(ره)، مجالس یادبود گسترده ای برگزار می‌شود. مردم این منطقه در مراسم 22 بهمن سال گذشته، همزمان با بزرگ‌داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، راه‌پیمایی به طول شانزده کیلومتر برگزار کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ صالح، با اشاره به حضور شماری از طلاب و فضلای هندی جامعه‌المصطفی برای کمک به مردم در مناطق سیل‌زده، یادآور شد: در روزهای اخیر، یکی از حوزه‌های علمیه وابسته به روحانیون هندی در ایران کمک‌های شایان توجهی به مناطق آسیب‌دیده از سیل ارسال کرده و بین مردم منطقه توزیع شده است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل