مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ١٠:١٥        شماره خبر: ٩٩٥٣٤          پرینت

نمایشگاه بین‌المللی قرآن، تجلی وحدت مسلمان و عشق به کلام خداست

برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان بر شور و حال این رویداد مهم افزوده و بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، تجلی وحدت عاشقان کلام‌الله شده است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان بر شور و حال این رویداد مهم افزوده است. چه افرادی که با روزه‌داری، برای بازدید از نمایشگاه به مصلای امام خمینی(ره) می‌آیند و برای این که بتوانند از تمام نمایشگاه بازدید کنند، ساعت‌ها پیش از اذان مغرب و در گرمای هوا در نمایشگاه حاضر می‌شوند.

نمایشگاه بین‌المللی قرآن شامل غرفه‌های متعدد از سازمان‌ها و نهاد‌هایی هستند که در ترویج فرهنگ  قرآنی حضوری فعال دارند. مؤسسات آموزش و حفظ قرآن، که در تربیت نیرو‌های قرآنی در حوزه ‌های حفظ،‌ قرائت، تفسیر، حفظ مفاهیم قرآن با اشاره فعال هستند نیز در بیست‌وهفتمین نمایشگاه قرآن حضور دارند.

مؤسسه جامعة‌القرآن کریم و اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، که تاریخ تأسیس آن به  سال قبل بازمی‌گردد و به همت «حجت‌الاسلام محمدمهدی طباطبایی»، پدر نابغه قرآنی، «حجت‌الاسلام محمد‌حسین طباطبایی» اداره می‌شود، در کار خود خوب درخشیده و نشان این درخشش نیز آماری است که در طول سال ارائه می‌کند. این مؤسسه قرآنی سالانه بیش از دوهزار حافظ کل قرآن را تحویل جامعه قرآنی می‌دهد و بیشترین روش آموزشی نیز همان روشی است که حجت‌الاسلام محمدمهدی طباطبایی برای آموزش فرزند خود در زمان کودکی حجت‌الاسلام محمد‌حسین طباطبایی به ‌کار برد. البته باید گفت این مؤسسه با به‌کار‌گیری تکنولوژی روز و روش‌های جدید، همچنان در این راه پیش‌قدم است.

یکی دیگر از اقداماتی که برگزار‌کنندگان نمایشگاه بیست‌وهفتم اجرا می‌کنند، برگزاری تریبون آزاد است که با طرح پرسش برگزارکنندگان، میکروفن به بازدید‌کنندگان سپرده می‌شود و پاسخ را از زبان بازدید‌کنندگان می‌شنوند. این تریبون، که ضبط تصویری می‌شود و امکانات مناسب صوتی دارد، توجه حاضران را به خود جلب می‌کند و عاملی برای شرکت همگانی است.

حضور غرفه‌هایی از کربلای معلا در نمایشگاه قرآن، به این رویداد فرهنگی عطری دیگر افزوده است. حضور  نمایندگان کشور‌های اسلامی مانند نیجریه، پاکستان، مالزی، مصر و کشور‌های اسلامی که حتی نامشان زیاد آشنا نیست، نشان از عظمت، قدرت و فراگیری کلام خدا در قالب مصحف قرآن کریم است. شاید در ظاهر مفهوم زبان یکدیگر را ندانیم، ولی در خواندن و فهم کلام خداوند، واحد هستیم. وحدت انسان‌ها در عشق به قرآن را به راحتی می‌توان در غرفه جامعة‌المصطفی دید که در آن جا انسان‌هایی از هر رنگ و نژادی، برای فهم  و عمل به کلام خداوند در کنارهم جمع شده‌اند و اسلام ناب را برگزیده‌اند.

گفتنی است برپایی غرفه‌های مختص کودکان و نوجوانان در نمایشگاه بین‌المللی قرآن، که مورد توجه فراوان این رده‌های سنی واقع شده، گامی بسیار مهم برای اعتلای فرهنگ قرآنی است. نمایشگاه بین‌المللی قرآن، تجلی وحدت مسلمان و عشق به کلام خداست.

برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان بر شور و حال این رویداد مهم افزوده و بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن تجلی وحدت عاشقان کلام الله شده است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل