ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨      ساعت: ٠٩:٠١        شماره خبر: ١٠٢٤٩٨          پرینت

رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد:

گاهی برای انجام تکلیف باید هجرت کرد

مراسم تودیع و معارفه رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد در سالن اجتماعات مدرسه عالی برادران این مجتمع برگزار شد.

گروه خبر: مراسم تودیع و معارفه رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد در سالن اجتماعات مدرسه عالی برادران این مجتمع برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، در این مراسم رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد ضمن تبریک ایام ولادت حضرت معصومه(س) و هفته کرامت و تشکر از رئیس و جانشین ریاست المصطفی و همچنین تقدیر از زحمات چندین ساله «حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی‌مهر» بیان داشت: ریشه و آغاز شکل‌گیری بیش از ۲۵تمدن جهانی، براساس مهاجرت بوده و حرکت یک فرد، قوم یا اقوام از منطقه‌ای به منطقه دیگر، سبب شکل‌گیری تمدن های بزرگ جهانی گردیده است.

«حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا صالح» در ادامه اظهار کرد: هجرت بزرگ بانوی عالم، حضرت فاطمه معصومه(س)، از مدینه به عشق دیدار و ملحق شدن به حضرت امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در نزدیک به چخهارده قرن پیش، سبب شکل‌گیری حرکت بزرگ جهانی به نام جامعةالمصطفی شده که امروز موجب شکل‌گیری حضور هزاران جوان مشغول تحصیل کنار آن بانوی بزرگوار گشته است.

وی، در ادامه، بیان کرد:  گاهی اوقات، خیر و تأثیر، در رفتن و هجرت است، نه در ماندن. هجرت پیامبر اسلام(ص) از مکه به مدینه و بازگشت از مدینه به مکه و حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) از مدینه به کربلا و امروز مهاجرت‌های بزرگ تاریخ، نکته درس‌آموزی برای ماست.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح  بیان داشت: گاهی برای رسیدن به خیر و برای رسیدن به تکلیفی که باید انجام دهیم، باید از جایی به جای دیگر حرکت نماییم  و این درس را در روز میلاد بزرگ بانوی عالم، از این حرکت آن بزرگوار می‌گیریم.

رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد اظهار کرد: امروز جامعةالمصطفی مرکزی برای تربیت نسلی سازنده و راهبر و کادر مدیریتی برای جهان اسلام است و این سرمایه‌های بزرگ، که فلسفه تأسیس نهاد بزرگی مانند جامعةالمصطفی شکل می‌دهند، برای پذیرایی از نسل ممتاز جوانان بزرگ در جهان است و باید هر چه داریم، به پای آنان بریزیم.

وی، در ادامه، خطاب به نهادهای اداری استان، از آستان قدس رضوی(ع) تا نیروی انتظامی و مراکز دیگر، بیان داشت: امروز جامعةالمصطفی از گوشه گوشه جهان تک‌تک جوان‌ها را آورده و در این شهر مقدس جمع کرده است و امروز این شمایید و این تکلیف. هیچ یک بر دیگری منت نداریم و این، مسابقه خدمت و قدرشناسی از نعمت و فرصت است. ما نمی‌دانیم این فرصت‌ها چه قدر ادامه دارد، ولی ان‌شاء‌الله به دست این عزیزان، این پرچم مقدس را به مبارک صاحب عصر(عج) خواهیم سپرد و این نعمت بزرگ را جامعةالمصطفی فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح بیان داشت: توجه به ماهیت تربیتی و تقویت روح تقوا در طلاب، بزرگ‌ترین رسالت المصطفی است. پیش از علم آموزی، وجه بیرونی طلبه وقتی در کشورهای دیگر ظاهر می‌شود، میزان تعهد وی به شرع و دین مداری اوست.طلاب ما باید به درجه‌ای برسند که از این مرکز و پس از جدا شدن و  انتشار در سراسر عالم، بتوانند این ملکه و استطاعت را در وجود خود نهادینه کنند و پی‌آمد این را از منابع اصلی استخراج و به دیگران ابلاغ نمایند. این، وجه علمی المصطفی است و باید هر چه بیشتر تقویت شود و این دو ویژگی، مأموریت‌های اصلی جامعةالمصطفی را شکل می‌دهد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل