ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٦:٠٥        شماره خبر: ١٠٢٦٠٨          پرینت

«حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور» در مراسم تودیع و معارفه ریاست مؤسسه الحکمه تأکید کرد

اصل تقریب ادیان و مذاهب؛ از سیاست های راهبردی المصطفی

«حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور» در مراسم تودیع و معارفه ریاست مؤسسه الحکمه، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت متنوع با حضور شخصیت‌ها و گروه‌های مخاطب گوناگون را یکی از دلایل نشاط و وجود وحدت عملی در این مؤسسه برشمرد.

گروه خبر: «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور» در مراسم تودیع و معارفه ریاست مؤسسه الحکمه، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت متنوع با حضور شخصیت‌ها و گروه‌های مخاطب گوناگون را یکی از دلایل نشاط و وجود وحدت عملی در این مؤسسه برشمرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور»، جانشین ریاست المصطفی در این مراسم، رئیس سابق و جدید مؤسسه الحکمه را از شخصیت‌های عالم، فرهیخته، باتجربه، خدوم و خوش‌فکر خواند و در ادامه، با اشاره به فضای بانشاط و فعال مؤسسه الحکمه، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل نشاط حاکم بر مؤسسه، که وحدت عملی در مجموعه پدید آورده است، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت متنوع با حضور شخصیت‌ها و گروه‌های مخاطب گوناگون است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور ادامه داد: این تنوع مخاطبان در کنار نقاط مثبت آن، اگر به درستی مدیریت نشود، می‌تواند مشکلات متعددی را رقم زند، ولی مدیریت شایسته حجت‌الاسلام والمسلمین ملک‌افضلی موجب برگزاری دوره‌های علمی و فرهنگی موفق با حضور مخاطبانی از 135 ملیت در مؤسسه الحکمه گردید.

جانشین ریاست المصطفی، با اشاره به سوابق مدیریت جدید مؤسسه الحکمه در پایه‌گذاری دوره‌های کوتاه‌مدت در قم، اظهار داشت: «حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی میانجی» در کسوت استادی، خدمات فراوانی به جامعةالمصطفی داشته است و از نظر منطقه­ای و بین­المللی نیز سابقه اقدامات زیربنایی در بسیاری از کشورها دارد.

وی حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی میانجی را آشنا به راهبردهای جامعةالمصطفی و کشور دانست و یادآور شد: برگزاری دوره­های کوتاه‌مدت، ظرافت و حساسیت دوچندانی را طلب می­نماید و باید با استفاده از تجربه و آشنایی به شرایط جهانی، ظرفیت‌های بین‌المللی را با کمک نمایندگی‌ها در سراسر جهان شناسایی نماییم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق ­پور، با اشاره به تحول نوع حضور نمایندگی‌های المصطفی و افزایش گستره تحت پوشش، اذعان داشت: در دوره جدید، علاوه بر حفظ تکثر دوره‌های برگزارشده، برگزاری دوره‌ها باید هدفمندتر و براساس راهبردهای کلان المصطفی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: یکی از مأموریت‌های مدیریت جدید مؤسسه الحکمه این است که با در نظر گرفتن بدترین شرایط احتمالی، ظرفیت‌های جدید علمی و فرهنگی را برای نمایندگی‌های جامعةالمصطفی و کشور در جهان فراهم نماید. برای ترویج تفکر اسلام ناب و اهل‌بیتی(علیهم‌السلام) و نهادینه نمودن این معارف گران‌بها، باید دوره‌های کوتاه‌مدت به گونه‌ای سامان‌دهی شود که مخاطبان این مرکز با جان خود، پیام اسلام ناب را دریافت نمایند.

جانشین ریاست المصطفی مهم‌ترین وظیفه مؤسسه الحکمه را ایجاد عقبه‌ای مطمئن و حلقه‌های محکم برای تفکر انقلاب اسلامی در سراسر جهان دانست و گفت: فراگیران مؤسسه الحکمه باید مأمنی برای رهبران فکری تربیت‌شده در دوره‌های بلندمدت المصطفی باشند.

وی تصریح کرد: منویات و اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) همچون گذشته، باید در ساختار و عملکرد مؤسسه جاری باشد. اصل تقریب ادیان و مذاهب، از سیاست‌های راهبردی المصطفی به شمار می‌رود. جامعةالمصطفی عرضه‌کننده معارف اسلام ناب و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) است. پرهیز از موضع‌گیرهای سیاسی و احترام به منافع ملی کشورها، از اصول المصطفی به شمار می‌رود که باید در برگزاری دوره‌ها کاملاً رعایت گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق ­پور برگزاری دوره‌های متقن و منشأ اثر را اولویت مؤسسه الحکمه در فعالیت‌های علمی و آموزشی خواند و افزود: تقویت ارتباط با نمایندگی‌های المصطفی باید در دستور کار مدیریت جدید مؤسسه قرار گیرد تا نمایندگی‌ها بتوانند گروه‌هایی تأثیرگذار برای حضور در دوره‌های کوتاه‌مدت معرفی نمایند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل