ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٥ شهريور ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٢٣        شماره خبر: ١٠٣٧٣١          پرینت

رئیس جامعة‌المصطفی تأکید ورزید

تلاش روزافزون علمای اسلام در ترویج اندیشه صحیفه سجادیه

اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، با حضور در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، رئیس جامعةالمصطفی، دیدار کردند.

گروه خبر: اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، با حضور در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، رئیس جامعةالمصطفی، دیدار کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، رئیس جامعةالمصطفی، در ابتدای این دیدار، ضمن خیر مقدم به مهمانان و تبریک اعیاد ماه مبارک ذی‌الحجة، خاطرنشان کرد: دعاهایی که از اهل‌بیت(علیهم‌السلام) نقل شده، از سرمایه‌های بزرگ معارف اسلامی است.

وی با تأکید بر این که نمونه دعاهای اسلامی را در هیچ یک از ادیان نمی‌توان یافت، اظهار داشت: ایجاد و تقویت رابطه معنوی و صمیمی خالق و مخلوق، از مهم‌ترین مؤلفه‌های تربیتی ادعیه به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی تصریح کرد: دعا، قلب و جان انسان‌ها را با خداوند متعال پیوند داده، در عین آموزش آداب سخن با ذات اقدس الهی، کمال‌خواهی را مهم‌ترین نیاز آدمی معرفی می‌کند.

وی با بیان این که برجسته‌ترین دعاهایی که علما و اندیشمندان مذاهب اسلامی بیان می‌کنند، تنها گوشه‌ای از تجلی دعاهای صحیفه سجادیه است، خاطرنشان کرد: بزرگان و علمای جهان اسلام، باید ضمن پاسداشت مضامین بلند صحیفه سجادیه، قدردان این موهبت الهی بوده، در ترویج اندیشه صحیفه سجادیه تلاش روزافزونی داشته باشند.

«حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده» نیز در ادامه این دیدار، ضمن تأکید بر  اهمیت تعاملات کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) و جامعةالمصطفی، تصریح کرد: امیدواریم این جلسه گامی بلند در بین‌المللی‌سازی ترویج اندیشه‌های امام سجاد(ع) باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، در ادامه، با بیان این که امروز، جامعه غرب تشنه معنویت و معارف بلند ادعیه است، خاطرنشان کرد: به اذعان اندیشمندان غربی، گوهری که در اختیار مسلمانان قرار دارد، همواره مورد استقبال نیازگونه مردم در سرزمین‌های غربی است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به این که باید به سمت زبان مفاهمه حرکت نماییم، خاطرنشان کرد: دعا، بهترین ابزار فطری بشر برای تجلی مفاهمه بین‌الادیانی است و فارغ از تنش‌های اندیشه‌ای و بدون هیچ مشکلی، از طریق دعا می‌توان اندیشه والای اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را به گیتی معرفی نمود.

وی به برکات بزرگ کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) اشاره نمود و یادآور شد: امیدواریم بتوانیم به برکت کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، فضایی نورانی و سرشار از معنویت را در استان رقم بزنیم؛ تربیت جوانان قرآنی و نسل معارفی و نیز شکل‌گیری نهضت صحیفه‌خوانی در بین مردم، از مهم‌ترین ره‌آوردهای استانی این کنگره بین‌المللی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) شکل‌گیری زبان مفاهمه و گفت‌وگوی بیشتر مذاهب اسلامی با یکدیگر، از دیگر ثمرات کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) دانست و اذعان داشت: شبکه‌سازی تربیتی ویژه جوانان استان در فضای مجازی و حقیقی، از دیگر رویکردهایی است که می‌تواند تأثیرات خوبی در گسترش معارف ناب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده تصریح کرد: تعاملات جامعةالمصطفی و کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، بی‌شک آغازی بر حرکت به سمت فعالیت‌های برون‌مرزی این اقدام خواهد بود، تا بتوان از ظرفیت‌های برجسته جامعةالمصطفی، برای ایجاد ارتباط و آشنایی اندیشمندان ادیان با معارف و ادعیه اهل‌بیت(علیهم‌السلام) حداکثر استفاده را نمود.

«حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور»، جانشین ریاست جامعةالمصطفی نیز با تأکید بر این که دنیای امروز به شدت نیازمند معنویت است، خاطرنشان کرد: خشوع در قلوب، از پیش‌نیازهای اساسی انتقال معنویت به شمار می‌رود؛ خشوع، از مهم‌ترین دست‌آوردهای صحیفه سجادیه است.

وی با بیان این که باید بیش از پیش به بُعد انسان‌ساز و آثار و برکات ادعیه صحیفه سجادیه توجه نماییم، خاطرنشان کرد: همکاری جامعةالمصطفی و کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) نقش ویژه‌ای در اثربخشی بین‌المللی برکات صحیفه سجادیه خواهد داشت.

«حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر قنبری»، معاون ارتباطات و بین‌الملل جامعةالمصطفی، با بیان این که پیش‌نشست‌های کنگره‌های بین‌المللی، از اهمیت فراوانی برخوردار است، ابراز داشت: پیش‌نشست‌های علمی، از مؤثرترین راهکارها برای جریان‌سازی فکری و پرداختن به ریزموضوعات هدف‌گذاری‌شده کنگره‌ها خواهد بود.

وی استفاده از بستر وب را از دیگر پیش‌نیازهای ارتقای سطح کنگره‌های بین‌المللی دانست و یادآور شد: با برگزاری کارگاه‌های مختلف، می‌توان اندیشه‌های صحیفه سجادیه را گسترش داد.

معاون ارتباطات و بین‌الملل جامعةالمصطفی ضمن تأکید بر اهمیت توجه به دایره نفوذ و تأثیرگذاری فرازهای مختلف صحیفه سجادیه، خاطرنشان کرد: آشنایی اندیشمندان بین‌المللی با معارف والای صحیفه سجادیه، نقش برجسته‌ای در حرکت جهان به سمت معنویت خواهد داشت.

گفتنی است در پایان این دیدار، تفاهم‌نامه همکاری میان کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) و جامعةالمصطفی به امضای رؤسای دو نهاد رسید.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل