ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٣٨        شماره خبر: ١٠٧٤٢٩          پرینت

دیدار استادان قرآنی دانشگاه‌های ترکیه با رئیس جامعةالمصطفی

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در دیدار گروهی از استادان قرآنی دانشگاه‌های ترکیه، تصریح کرد: ایران و ترکیه از مهم‌ترین کشورهای اسلامی در دنیای امروز به شمار می‌روند و در شرایط کنونی، روابط بسیار صمیمانه‌ای دارند.

رئیس جامعةالمصطفی با ابراز امیدواری مبنی بر توسعه هر چه بیشتر ارتباطات مراکز علمی دو کشور، گفت: امروز، ترکیه و ایران جزو کشورهای پیشرفته دنیای اسلام از نظر علمی هستند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، با بیان این که اسلام و مسلمانان همواره نشان داده‌اند که می‌توانند تمدن علمی برجسته‌ای به بشر هدیه کنند، اظهار داشت: سابقه علمی و تمدنی درخشان مسلمانان نشان می‌دهد که اندیشه اسلامی می‌تواند تمدن جدیدی به بشریت اهدا نماید.

وی افزود: تمدن‌ها در کنار ارائه علم و تکنولوژی، می‌کوشند فرهنگ خویش را نیز به جوامع دیگر صادر کنند؛ از این رو، تمدن جدید غربی تلاش کرد فرهنگ غربی را به جوامع اسلامی تحمیل نماید. به همین دلیل، بسیار ضرورت دارد که با هشیاری، به فکر تقویت و ارائه تمدن بومی و برآمده از فرهنگ و اعتقادات اسلامی باشیم. 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، تصریح کرد: در ایران، انقلابی به پیروزی رسید که آرمان و هدف آن، احیای تمدن اسلامی بوده و پیام و گفتمان آن برای جهانیان و مسلمانان، پیام علم، معنویت و عدالت است. 

وی، با بیان این که جامعةالمصطفی نیز به عنوان یک مرکز علمی بین‌المللی، به دنبال ابلاغ این پیام به جهانیان است، ابراز داشت: ارائه چهره حقیقی اسلام، انسان‌ها را به سوی اسلام حقیقی جذب می‌نماید.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی ادامه داد: ما و شما به عنوان مراکز و گروهی از شخصیت‌های علمی جهان اسلام موظفیم چهره معنوی، علمی و حقیقی اسلام را به دنیا ارائه کنیم. جامعةالمصطفی نیز در این زمینه اهتمام جدی می‌ورزد و درهای خود را به روی همه علاقه‌مندان گشوده است. 

رئیس جامعة‌المصطفی ابراز امیدواری کرد مهمانان با ظرفیت‌های جامعةالمصطفی بیشتر آشنا شوند و فرصت بیشتری برای گسترش همکاری دوجانبه المصطفی و مراکز علمی ترکیه فراهم گردد.

شایان ذکر است در این دیدار، استادان دانشگاه‌های ترکیه نیز ضمن معرفی رشته‌های تحصیلی و زمینه‌های فعالیتی خویش، با اشاره به اعجاز قرآن از نظر ادبی، نقش المصطفی را در زمینه تقویت وحدت مسلمانان انکارناپذیر دانستند و خواستار تلاش هر چه بیشتر جامعةالمصطفی و مراکز علمی ترکیه به منظور راه‌اندازی کمیسیونی متشکل از علمای ایران و ترکیه شدند. 

خاطرنشان می‌شود حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی در جمع‌بندی نکات مطرح‌شده در این دیدار اظهار داشت: جامعةالمصطفی آمادگی دارد با مراکز رسمی، دانشگاه‌ها، استادان و گروه‌های مردم‌نهاد ترکیه تفاهم‌نامه همکاری امضا نماید. 

وی افزود: با توجه به آنچه مطرح شد، آماده‌ایم تشکیل انجمن علمی بین علمای ایران و ترکیه را پی‌گیری نماییم تا با راه‌اندازی این انجمن، همکاری ایران و ترکیه در عرصه‌های علمی گسترش یابد.

رئیس جامعةالمصطفی، در پایان، بر ارتباط علمی جامعةالمصطفی و مراکز علمی ترکیه در زمینه فلسفه تأکید ورزید و بار دیگر ابراز امیدواری کرد که فرصت بیشتری برای تبادلات اطلاعات فراهم شود و نتایج خوبی در این عرصه به دست آید.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل