ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ١٤ دی ١٣٩٨      ساعت: ١٢:١١        شماره خبر: ١٠٩٧١١          پرینت

«آیت‌الله خاتمی» در تجمع عظیم طلاب:

سردار سلیمانی، مایه افتخار جهان اسلام شد

اخلاص، نخستین مسئله‌ای است که رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) بر آن تأکید داشتند و ایشان را شخصی مخلص معرفی کردند؛ شهید قاسم سلیمانی تا وقتی در جبهه بود، سرباز شجاع و نترس به شمار می‌رفت و نامش لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت.

گروه خبر:  تجمع عظیم طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اقدام تروریستی امریکا و به شهادت رساندن سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، صبح امروز به همت شورای عالی حوزه‌های علمیه در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «آیت‌الله سیداحمد خاتمی» در این تجمع، که با حضور «حضرت آیت‌الله نوری همدانی» و آیات «یزدی»، «مقتدایی»، «اعرافی»، «محسن فقیهی»، «فاضل لنکرانی»، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی»، رئیس جامعةالمصطفی، اعضای شورای عالی، اعضای جامعه مدرسین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و علما و روحانیون در مسجد اعظم قم برگزار شد، ضمن محکوم کردن این حادثه ترویستی، که منجر به شهادت سردار قاسم سلیمانی و جمعی از فرماندهان حشی الشعبی شد، گفت: این تجمع، کاملاً هدفمند و نمایشگر حوزه انقلابی است و شب گذشته نیز در جلسه شورای عالی حوزه، مسئله تعطیلی دروس مطرح شد که هم مراجع عظام تقلید این پیشنهاد را پذیرفتند و هم یکی از مراجع تقلید، پیشنهاد برگزاری این تجمع را مطرح نمود.

امام جمعه موقت تهران افزود: از دیشب و امروز، «آیت‌الله حسینی بوشهری» و آیت‌الله اعرافی برای برگزاری این تجمع تلاش بسیاری کردند و شما حوزیان با این اجتماع نشان داده‌اید که حوزه، انقلابی است و انقلابی باقی خواهد ماند.

عضو شورای عالی حوزه اظهار داشت: نُه نکته قرآنی برای تجمع امروز آماده کردم تا این تجمع، فاخرترین مجلس در کشور شود و امیدواریم دوربین‌ها بتوانند این شکوه جمعیت را به مردم کشور نشان دهند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به شخصیت این شهید بزرگوار، بیان داشت: اخلاص، نخستین مسئله‌ای است که رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) بر آن تأکید داشتند و ایشان را شخصی مخلص معرفی کردند؛ شهید قاسم سلیمانی تا وقتی در جبهه بود، سرباز شجاع و نترس به شمار می‌رفت و نامش لرزه بر اندام دشمن می‌انداخت.

وی عنوان کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی، اشرار در استان کرمان جولان می‌دادند و این مسئله به شهید سلیمانی واگذار شد و ایشان وارد میدان شد و با تدبیر، سفره اشرار را از این استان جمع کرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: تا مسئله سپاه قدس پیش آمد، ایشان مایه افتخار جهان اسلام شد تا جایی که امریکایی کذایی گفته بود سلیمانی دشمن من است؛ دوست دارم او را ببینم. اگر مدیریت حاج قاسم سلیمانی نبود، امروز داعش در عراق و سوریه بود، ولی در حال حاضر کمتر از ده‌درصد خاک سوریه در دست داعش است.

عضو شورای عالی حوزه اظهار داشت: ویژگی دومی که رهبر انقلاب(مدظله‌العالی) بر آن تأکید داشتند، عشق بی‌قرار ایشان به شهادت بود؛ ایشان برای شهادت اشک می‌ریخت، به خصوص در این روزهای اخیر بی‌تابانه از شهادت می‌گفت. حتی شهادت را از مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) خواست؛ او سرباز علی(ع) به معنای دقیق کلمه بود.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: نکته سومی که رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در پیام خود بیان کردند، این بود که شهید قاسم سلیمانی، شهید بین‌المللی مقاومت اسلامی است؛ عراق این شهید والامقام را می‌شناسد و به فضل خدا، بهترین تجلیل در نجف و کربلا از این شهید خواهد شد؛ امروز سوریه، یمن و حزب‌الله، شهید قاسم سلیمانی را می‌شناسند و همه منتقم اویند و به یاری خدا، انتقام این شهید را از امریکا خواهیم گرفت.

وی با اشاره به این که ایشان سردار مقاومت بود، خاطرنشان ساخت: بیش از یک دهه است که امریکا سخن از خارومیانه جدید دارد، یعنی حاکمیت بر لبنان، عراق، سوریه و به شدت دنبال این مسئله بود، ولیاما آن بزرگی که خار در چشم کرد، شهید سلیمانی بود و به همراه «سیدحسن نصرالله» کاری انجام دادند تا دشمن ناکام بماند.

آیت‌الله خاتمی گفت: تکفیر و داعش را امریکا ایجاد کرده است، ولی به فضل خدا، خاورمیانه جدید با محوریت مقاومت شکل خواهد گرفت.

امام جمعه موقت تهران افزود: واژه مقاومت، ثبات، استقامت و صبر در قرآن کریم آمده است و همه مسئولان باید مقاومت و شجاعت را از مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بیاموزند.

عضو شورای عالی حوزه اظهار داشت: در مقابل واژه مقاومت نیز واژه‌هایی مانند ضعف، وهن و تسلیم در برابر دشمن در قرآن مطرح شده است؛ شهید سلیمانی سردار مقاومت و خستگی‌ناپذیر بود؛ محافظ نداشت و به نحوی حرکت می‌کرد که به محافظ نیاز نداشته باشد.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، ادبیاتی است که در این دو روز، همگان به آن اشاره داشته‌اند و آن، واژه انتقام است؛ ابتدا رهبر انقلاب(مدظله‌العالی) و پس از ایشان، مسئولان نیز این مسئله را بیان کرده‌اند و به شما بشارت می‌دهم که همه برای انتقام مصمم هستند.

وی عنوان کرد: امریکا پیام داده است که همان اندازه که ما انجام داده‌ایم، شما انتقام بگیرید، ولی مسئولان گفته‌اند هر اندازه خودمان بخواهیم، انتقام خواهیم گرفت.

آیت‌الله خاتمی گفت: انتقام در قرآن کریم هم بیان شده و این انتقام، مقدس است و باید دشمن را سر جای خود نشاند و امریکا را از این کار خود پشیمان و ناامید کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این که این همه عقده برای چیست، تصریح کرد: بسیج مردمی عراق چه کرده که مورد هجمه هواپیمایی امریکا قرار گرفته است؟ سلیمانی چه کرده است که این گونه شهید می‌شود؟ پاسخ این پرسش را قرآن کریم داده و فرموده است جرم آنان ایمان و خداباوری است.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: امام صادق(ع) می‌فرمایند دعوای حق و کفر، بر سرخداست؛ اینها خداباور نیستند، ولی ما خداباوریم؛ تمام دعوا روی همین مسئله، یعنی خداباوری و ارزش‌هاست؛ ما در برابر دشمنان می‌ایستیم و مقاومت چهل ساله داشته‌ایم و به فضل خدا دشمنان را خسته خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: دشمن در این راه هزینه‌ می‌کند، ولی ناکام است و قرآن کریم نیز می‌فرماید آنها مغلوب خواهند شد؛ رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) نیز در مشهد مقدس تصریح کردند: عربستان دنبال تجهیزات هسته‌ای است و ما ناراحت نیستیم، چون به دست حزب‌الله می‌افتد و حزب‌الله ضد آنها به کار می‌گیرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که آیا دشمن موفق خواهد شد یا نه؟ که قرآن کریم می‌فرماید: دشمنان شما از این کار خسته نمی‌شوند. آنها کوتاه نمی‌آیند. همه تلاششان را به کار می‌گیرند تا نور خدا را خاموش کنند و قرآن وعده می‌دهد دشمنان ناکام‌اند و دین آینده، دین ناب محمدی(ص) است.

امام جمعه موقت تهران افزود: اعتقاد فولادین ما این است که آینده جهان، از آنِ اسلام و دین مهدویت است؛ نه تنها در آینده درازمدت، بلکه در جای دیگر هم این گونه است. مقاومت در یمن، سوریه و لبنان جان گرفته است و امیدواریم همه پیش‌مقدمه ظهور باشد.

عضو شورای عالی حوزه اظهار داشت: راه چاره در این مقطع زمانی، جز اخراج امریکایی‌ها از منطقه نیست؛ حضور امریکا در هر جای عالم، به معنای توطئه است و این دشمنان به هر جایی که رفتند، دنبال سلطه بوده‌اند.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: طرحی در مجلس عراق وجود دارد و آن، طرح اخراج امریکایی‌هاست؛ تا یک امریکایی در عراق باشد، در این کشور امنیت نخواهد بود و باید تا آخرین نفر امریکایی را با سیلی از کشورشان بیرون کنند تا عراق روی امنیت به خود ببیند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل