ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨      ساعت: ١٣:٣٧        شماره خبر: ١٠٩٨٢٩          پرینت

چند خبر از جامعةالمصطفی- واحد اصفهان

گروه خبر: در روزهای گذشته، جامعةالمصطفی- واحد اصفهان فعالیت‌های متعددی داشته است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، در ادامه، چند خبر از این واحد آمده است:

 

شرکت المصطفائیون اصفهان در مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س)

رئیس، استادان، طلاب و کارکنان جامعة‌المصطفی- واحد اصفهان در مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) و «سردار سپهبد شهید سلیمانی» و «مرحوم آیت‌الله مهاجر» شرکت کردند که به دعوت حوزه علمیه اصفهان در مدرسه صدر بازار اصفهان برگزار شد.

در این مراسم، «حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک»، ضمن تسلیت غم از دست دادن سردار سلیمانی و آیت‌‌الله مهاجر، خطاب به روحانیون اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی اخلاق مردمی با اخلاص و پاکی طینت داشت و مطیع ولایت در همه صحنه‌ها بود و در کنار مقاومت فلسطین، لبنان و حزب‌الله، یمن، سوریه، عراق و افغانستان ایفای نقش کرد.

همچنین «آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی» در جمع روحانیون و فضلای اصفهان خاطرنشان ساخت: فرمایشی که از حضرت زهرا(س) درباره مقام امامت و ولایت نقل شده است: مثل امام(ع)، مثل کعبه است که همه دور کعبه طواف می‌کنند، ولی کعبه دور کسی طواف نمی‌کند.

«حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علی سعیدی»، رئیس دفتر عقیدتی- سیاسی فرماندهی کل قوا نیز با اشاره به این که به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، شاخصه بارز شهید حاج قاسم سلیمانی، «انقلابی بودن» است و جوهر انقلابی‌گری، ولایت‌مداری است، گفت: مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران باید همانند حاج قاسم، انقلابی باشند.

وی افزود: ترامپ چهار عامل اقتدار ایران را «انسجام درونی ملت ایران»، «قدرت دفاعی ایران»، «قدرت منطقه‌ای ایران» و «قدرت انرژی» می‌داند و بیان می‌کند باید انسجام درونی ملت ایران را از بین ببریم و سه عامل دیگر را سر میز مذاکره با ایران حل خواهیم کرد.

شایان ذکر است در ادامه، مداحان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) به مداحی و مرثیه‌سرایی پرداختند.

نشست رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان با استادان همکار

چهاردهمین نشست استادان همکار با «حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی» برگزار شد.

در ابتدا رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان، ضمن برشمردن آثار فعالیت‌های المصطفی در نشر و گسترش اسلام ناب در جامعه جهانی و نقش استادان در این زمینه، از تلاش‌ها و زحمات این عزیزان قدردانی نمود و به بعضی از محورها و موضوعات مورد توجه در این عرصه پرداخت. در ادامه نیز اعضای حاضر به طرح موضوعات مربوط به نمایندگی در زمینه ایفای نقش مؤثرتر پرداختند.

نشست رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان با مسئولان تشکل‌ها و انجمن‌ها

با هدف بررسی موضوع راهکارهای ارتقای توان تحصیلی طلاب و چگونگی ارتباط بیشتر حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تربیتی، فرهنگی، قرآنی، حدیثی و خدمات و تسهیلات و استفاده بهینه از اوقات و فرصت‌های طلاب، جلسه‌ای با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین‌ ملکی و مسئولان تشکل‌ها و انجمن‌ها و تعدادی از طلاب فعال برگزار و موضوعات مورد نظر بحث و بررسی شد.

در این جلسه، رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان ضمن توضیح درباره ضرورت استفاده بیشتر و بهتر از فرصت‌ها، موضوعات را مطرح نمود و طلاب نیز به ارائه نظرات پرداختند. در پایان نیز «حجت‌الاسلام انصاری‌تبار»، مسئول امور طلاب و خانواده‌های نمایندگی، تشکیل کارگروه‌های معیشتی را پیشنهاد داد.

نشست رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان با مدیران گروه‌های علمی- تربیتی

چهاردهمین جلسه نشست رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان با مدیران گروه‌های علمی- تربیتی به منظور بررسی موضوعات و محورهای آموزشی، پژوهشی ، تربیتی ، فرهنگی و... برگزار شد.

در این جلسه، ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین‌ ملکی ضمن بیان آیات و روایاتی درباره جایگاه ویژه نشر و گسترش دین و نقش المصطفی و دست‌اندرکاران آن، به ویژه مدیران گروه‌های علمی- تربیتی در این زمینه،به مهم‌ترین ویژگی‌های مدیران گروه‌های علمی- تربیتی اشاره نمود و جایگاه این عزیزان را در تربیت و تعلیم طلاب غیرایرانی ممتاز دانست. در ادامه، اعضای حاضر به ارائه دیدگاه‌های خویش در حوزه‌های مختلف آموزشی، قرآنی، حدیثی، ادعیه، پژوهشی، فرهنگی و تربیتی پرداختند.

نشست رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان با طلاب شاعر

در این جلسه، رئیس جامعةالمصطفی- واحد اصفهان به اهمیت و جایگاه کلام و نوع و روش آن به عنوان یکی از زیباترین نوع و قالب‌های ارائه مطلب پرداخت و در این زمینه، به ویژگی‌های کلام در قالب شعر اشاره کرد و در ادامه نیز مطالبی درباره گوینده، محتوا ، متن ، شنونده، روش و قالب بیان، ابزار و وسایل و دیگر شاخصه‌های آن بیان و از شاعران خواست در خصوص «سردار سلیمانی» و ویژگی‌های ایشان و نیز بیانیه گام دوم و موضوعات آن در قالب شعر فعالیت نمایند تا بدین وسیله بتوان پیام‌ها و اقدامات مربوط را انجام داد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل