ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨      ساعت: ٠٩:٠٦        شماره خبر: ١٠٩٨٤٧          پرینت

در همایش بزرگ «سید شهدای مقاومت» مطرح شد

خدامحوری و توحیدمداری، نخستین اصل از اصول اندیشه «سردار سلیمانی» است

شهید سلیمانی اندیشه جهانی داشت؛ او دارای فرهنگ جهانی و عاری از تبعیض در نگاه بود و به همه اقوام یکسان می‌نگریست.

گروه خبر: در همایش بزرگ «سید شهدای مقاومت»، که به همت تشکل‌های فرهنگی جهان اسلام برگزار شد، رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد گفت: نخستین اصل از اصول اندیشه و شخصیت جامع و متوازن «شهید سلیمانی»، خدامحوری و توحیدمداری بود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، این همایش با موضوع شهادت سردار سلیمانی و تأثیر آن بر راهبرد محور مقاومت در عرصه بین‌الملل، با حضور پرشور طلاب ملیت‌های مختلف از سراسر جهان، در سالن اجتماعات مدرسه تحصیلات تکمیلی جامعةالمصطفی- واحد مشهد برگزار شد.

در این مراسم، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ محمدرضا صالح»، رئیس جامعةالمصطفی- واحد مشهد در تبیین اصلی‌ترین اندیشه سردار شهید مبنی بر خدامحوری اظهار داشت: این، یعنی شخصیتی که در ابعاد نظامی، اجتماعی و سیاسی در اوج است و تمام حرکت خود را بر مبنای اعتقاد توحیدی تنظیم می‌کند و فقط رضایت خدا برایش اصل است.

حجت‌الاسلام والمسلمینصالح در خصوص دید خدامحوری و اندیشه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی اندیشه جهانی داشت؛ او دارای فرهنگ جهانی و عاری از تبعیض در نگاه بود و به همه اقوام یکسان می‌نگریست.

همچنین «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ حجت گنابادی‌نژاد» در سخنرانی در این مراسم، خطاب به دشمنان اسلام و مردم اظهار داشت: یقین بدانید فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قوی‌تر و بهتر از گذشته ادامه خواهد یافت.

وی از برکات شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تشخیص جبهه حق از باطل عنوان کرد و افزود: وی به گونه‌ای شهید شد که خط قوی در جبهه حق و خط ناتوان را در جبهه باطل معرفی کرد و پرده‌ها را کنار زد و چهره واقعی امریکا را آشکار نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین گنابادی‌نژاد با بیان این که باید آرمان‌ها و راه سردار شهید را بشناسیم و معرفی کنیم، تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شهید حاج قاسم سلیمانی، ولایتمداری وی است. حاج قاسم تک و تنها به خاطر ولایتمداری در برابر داعش ایستاد.

وی در تبیین عظمت سیره سردار سلیمانی ادامه داد: وی شخصیتی بود که به امریکا می‌گفت من برای تو کافی هستم و نیاز به لشکرکشی نیست، ولی در برابر خانواده شهدا و به ویژه فرزندان شهدا سر تعظیم فرود می‌آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین گنابادی‌نژاد ضمن بیان این که بخش زیادی از توانمندی‌های مدارس آموزش‌های دینی در جامعه را مدیون سردار شهید هستیم، اظهار داشت: وظیفه ما در قبال فداکاری‌های وی، جهاد در بخش فرهنگی است، زیرا بخش زیادی از فعالیت مدرسه‌های تربیتی دینی، مرهون شهید سردار است.

گفتنی است در این مراسم، طلاب جامعةالمصطفی- واحد مشهد به شعرخوانی و مداحی پرداختند و در پایان، یکی از طلاب افریقا به نمایندگی طلاب ملیت‌های مختلف بیانیه‌ای قرائت کرد که گزیده‌ای از آن به شرح ذیل است:

شهادت سردار را به حضرت ولی‌عصر(عج)، مقام مظم رهبری(مدظله‌العالی) و تمام نیروهای مقاومت اسلامی تبریک و تسلیت عرض می‌نماییم. سردار سرافراز سلیمانی مایه عزت و افتخار مسلمانان و مستضعفان در عالم بود. شهادت این فرمانده مقاومت اگر چه ضایعه بزرگی برای جهان اسلامی به شمار می‌رود، ولی به تعبیر امام خمینی(ره)، هر پرچمی که از دست توانای سرداری بیفتد، سردار دیگر آن را برخواهد داشت.

امریکا بداند که حمله جنایت‌کارانه ضد سردار سلیمانی، بزرگ‌ترین خطای راهبردی‌اش در منطقه غرب آسیا بود و امریکا از پیامد این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل