ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٤٥        شماره خبر: ١١٠٣٣١          پرینت

در سالن قدس مجتمع جامع امام خمینی(ره) برگزار شد

اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره شیخ طوسی

طلاب و دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی، آثار و مقالات خود را ناظر به ۲۸ زبان بین‌المللی ارائه نموده‌اند؛ این تنوع زبانی گویای ارزشمندی آثار این دوره از جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی است.

گروه خبر: مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی، در سالن قدس مجتمع جامع امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علوی»، دبیر اجرایی جشنواره شیخ طوسی، در ابتدای اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی، ضمن ارائه گزارشی از فرایندهای برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: موضوع جشنواره شیخ طوسی در گام نخست با هماهنگی کادر علمی، پس از بررسی و نقدهای مطرح‌شده در شورای علمی المصطفی، با تأیید رئیس المصطفی ابلاغ می‌گردد.

وی به بیان این که «نقش المصطفی و دانش‌آموختگان آن در گسترش علوم انسانی و اسلامی» موضوع بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی تعیین شده است، خاطرنشان کرد: در این جشنواره، مجموعه آثار و پژوهش‌هایی مورد بررسی قرار می‌گیرد که در یک سال قبل از برگزاری جشنواره در جامعةالمصطفی منتشر و ارائه شده است.

دبیر اجرایی جشنواره شیخ طوسی با بیان این که بخش ویژه و مقالات نیز مقالاتی را بررسی می‌کند که ناظر به موضوع جشنواره نگاشته شده است و خاطرنشان کرد: با توجه به موضوع تخصصی در حوزه وظایف جامعةالمصطفی، بیشتر تبلیغات بر مجموعه‌های جامعةالمصطفی متمرکز بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علوی افزود: علاوه بر شورای علمی جشنواره، کمیته‌های تخصصی علوم انسانی و علوم اسلامی تشکیل می‌گردد و همه آثار در ابتدای ورود به دبیرخانه، در کمیته‌های تخصصی بررسی می‌شدند و مقالات به مرحله بعدی بررسی ارزیاب‌ها در کمیته علمی راه می‌یافت.

وی با بیان این که همه ارزیابی‌های این دوره در پژوهشگاه انجام شده است، تصریح کرد: هیچ یک از آثار به بیرون از پژوهشگاه ارائه نشده است؛ در صورت نیاز، مقالات خاص دو بار ارزیابی گردید و نتیجه نهایی به کمیته علمی ابلاغ و نظر نهایی این کمیته به عنوان نتیجه و داوری نهایی انتخاب شد.

دبیر اجرایی جشنواره شیخ طوسی به رتبه‌بندی پژوهشی مقالات در این دوره از جشنواره شیخ طوسی اشاره نمود و ابراز داشت: تمام رتبه‌های چهارگانه مقالات انتخاب‌شده در جشنواره شیخ طوسی براساس نتیجه ارزیابی‌های تخصصی کمیته علمی انتخاب شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علوی با بیان این که هر مقاله برای کسب رتبه نخست حداقل باید نمره 96 را به دست آورد، اظهار داشت: امسال با توجه به فرم‌های ارزیابی کمیته‌های مختلف، امتیازهای ویژه‌ای مد نظر قرار گرفته است که می‌توان به مقوله‌هایی مانند نوآوری و ارائه طرح‌های جدید، المصطفایی بودن مقالات و نگاشت مقالات ناظر به نیازهای بین‌المللی اشاره نمود.

وی، در ادامه، ضمن ارائه گزارش آماری از مقالات بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی، خاطرنشان کرد: 1700 اثر از هزار نویسنده و پژوهشگر بین‌المللی به دبیرخانه این دوره از جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی رسیده است.

دبیر اجرایی جشنواره شیخ طوسی به تنوع ملیتی شرکت‌کنندگان در این دوره اشاره نمود و ابراز داشت: طلاب و دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی، آثار و مقالات خود را ناظر به 28 زبان بین‌المللی ارائه نموده‌اند؛ این تنوع زبانی گویای ارزشمندی آثار این دوره از جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ علوی، در بخش پایانی سخنان خود، با بیان این که 28 واحد آموزشی و پژوهشی المصطفی در داخل و خارج کشور در این دوره از جشنواره همکاری نموده‌اند، خاطرنشان کرد: نمایندگی جامعةالمصطفی در اصفهان، با ارسال 138 اثر به دبیرخانه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی، حضور پرشوری در این دوره از جشنواره داشته است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل