ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٠:٤٣        شماره خبر: ١١٢٦٩٨          پرینت

با حضور جانشین ریاست المصطفی برگزار گردید

تودیع و معارفه رئیس دفتر توسعه منابع پایدار

گروه خبر: مراسم تودیع و معارفه رئیس دفتر توسعه منابع پایدار جامعةالمصطفی، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور با اشاره به سابقه کاری حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی، رئیس پیشین دفتر توسعه منابع پایدار و آقای میر، رئیس جدید این دفتر، خاطرنشان ساخت: با توجه به حجم بالای فعالیت جامعةالمصطفی و اهداف بزرگ این نهاد بین‌المللی، شایسته است المصطفائیان از همه توانایی خود برای تحقق این اهداف بهره ببرند.

جانشین ریاست المصطفی با تأکید بر لزوم توجه روزافزون به طلاب جامعةالمصطفی و تلاش در راه برطرف‌سازی نیازهایشان، گفت: بسیار مهم است که به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عمل نماییم که موجب تقویت بنیه‌های طالبان مبانی اسلام ناب محمدی(ص) گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور ویژگی‌های جامعةالمصطفی را در مقایسه با دیگر سازمان‌ها بی‌مانند دانست و با اشاره به سابقه رئیس پیشین و جدید دفتر توسعه منابع پایدار، اظهار داشت: باید بکوشیم اهداف جامعةالمصطفی در ابعاد گوناگون هر چه بیشتر تحقق یابد.

وی دفتر توسعه منابع پایدار را جزو جایگاه‌های کلیدی جامعةالمصطفی ارزیابی کرد و با ابراز امیدواری در زمینه بروز ظرفیت‌های بیشتر جامعةالمصطفی، خاطرنشان ساخت: باید به سراغ منابعی برویم که با دیگر اهداف جامعةالمصطفی سازگار باشد. همچنین توجه داشته باشیم به گونه‌ای رفتار کنیم که یاری‌رسان طلاب در مسیر علمی‌شان باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور ضمن تأکید بر خودکفایی عناصر فعال در جامعةالمصطفی، گفت: اگر مجموعه‌های جامعةالمصطفی توانایی بیشتری در تحقق اهداف مدنظر بیابند، حرکت رو به جلو جامعةالمصطفی با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

جانشین ریاست المصطفی حصول نتیجه را منوط به مشیت الهی دانست و تصریح نمود: اگر در مسیر درست حرکت کنیم، حتی اگر به نتیجه مطلوب دست نیابیم، وظیفه خود را انجام داده‌ایم و رضایت پروردگار متعال را در پی خواهد داشت. انگیزه الهی و برخورداری از نگاه خالصانه، از اصول کاری ما به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق پور، در بخش دیگری از سخنانش، گام نخست را شناسایی ظرفیت‌های جامعةالمصطفی در همه جوانب برشمرد و گفت: مرحله بعد، تدوین نقشه این ظرفیت‌ها و اولویت‌گذاری در استفاده از آنهاست. تدوین برنامه‌ها نیز گام بعدی است.

وی افزود: اگر با واقعیت‌های بیرونی به درستی همراه شویم، به نتیجه خواهیم رسید.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی جامعةالمصطفی را مجموعه‌ای در مسیر اعتلای مبانی ناب اسلامی در جهان برشمرد و پشتیبانی از چنین مجموعه‌ای را لازم دانست و گفت: هدف اصلی این دفتر، توجه جدی به امور معیشتی طلاب و تسهیل شرایط آنان است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد برای نیل به این اهداف، بخش‌های همسو همکاری لازم را داشته باشند.

آقای میر نیز بر لزوم برنامه‌ریزی در امور تأکید ورزید و ضمن تأکید بر توجه روزافزون به امور مربوط به طلاب اظهار داشت: فعال‌سازی امکانات جامعةالمصطفی، به تحقق اهداف این نهاد مُعظم بسیار کمک خواهد نمود.

رئیس جدید دفتر توسعه منابع پایدار، تقویت ارتباط با مجموعه‌های مختلف جامعةالمصطفی را موجب افزایش کارایی این دفتر ارزیابی کرد و ضمن تأکید بر توانمندسازی طلاب جامعةالمصطفی، از المصطفائیان خواست برای پیمودن مسیر پیش رو، با دفتر توسعه منابع پایدار همفکری و همکاری روزافزون داشته باشند.

در پایان، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور، ضمن ابلاغ تشکر رئیس جامعةالمصطفی از حجت‌الاسلام والمسلمین میرفاطمی به دلیل فعالیت‌های صورت‌گرفته، حکم انتصاب آقای میر، رئیس دفتر توسعه منابع پایدار جامعةالمصطفی را اعطا کرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل