ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٤:١٩        شماره خبر: ١١٢٧٩٩          پرینت

با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور برگزار گردید

تودیع و معارفه رئیس مرکز امور طلاب و خانواده‌ها

گروه خبر: مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز امور طلاب و خانواده‌های جامعةالمصطفی، صبح امروز با حضور جانشین ریاست جامعةالمصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور در این نشست، ضمن تقدیر از خدمات و دستاوردهای مرکز امور طلاب و خانواده‌ها، به ویژه در مباحث مربوط به مقابله با بیماری کووید ۱۹ و راه‌اندازی پیشخوان سامانه خدمات، عملکرد آقای علامه، رئیس پیشین این مرکز را درخشان و شایسته تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: هر مسئولیت و دوره مدیریتی، آغاز و پایانی دارد، ولی مهم است که در این مدت، به درستی به وظایف محوله پرداخته شود.

وی حجت‌الاسلام والمسلمین مشایخی، رئیس جدید این مرکز را شخصیتی عالم و فرهیخته و برخوردار از جایگاه ویژه‌ای از نظر مدیریت، دانش، درک مسائل فرهنگی- تربیتی و شناخت کامل جامعةالمصطفی دانست و یادآور شد: برخورداری از اطلاعات بین‌المللی و فعالیت در حوزه فرهنگی- تربیتی و دیگر بخش‌های جامعةالمصطفی، از ویژگی­های رئیس جدید مرکز امور طلاب و خانواده‌هاست و با توجه به زیرساخت به‌وجودآمده در دوره مدیریت قبلی، حضور ایشان در این مرکز بسیار امیدبخش و پربرکت خواهد بود.

جانشین ریاست المصطفی، مرکز امور طلاب و خانواده‌ها را مهم‌ترین جایگاه در جامعةالمصطفی از نظر خدمات‌رسانی و دلگرم نمودن طلاب دانست و گفت: انسان، یک بال معاد و یک بال معاش دارد و این مرکز، به تنهایی یک بال جامعةالمصطفی را عهده‌دار است که نوع خدمات‌رسانی آن، در دیگر حوزه‌های اخلاقی، علمی، تربیتی و ... جامعةالمصطفی تأثیر مستقیم دارد. مرکز امور طلاب و خانواده‌ها، پشتوانه روحی و روانی طلاب المصطفی به شمار می‌آید و نقشی اساسی در آرامش‌بخشی به طلاب و کمک به رشد و تعالی آنان دارد.

وی بسیاری از معضلات اخلاقی جامعه امروز را مرتبط با مشکلات معیشتی دانست و ابراز داشت: مرکز امور طلاب و خانواده‌ها باید در گام نخست، ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و تربیتی را، که می‌تواند در آنها ایفای نقش نماید، مشخص نماید و در ادامه، برنامه‌های خود را ناظر به این ظرفیت‌ها سامان دهد.

جانشین ریاست المصطفی ادامه داد: خدمات‌رسانی و رسیدگی به امور معیشتی طلاب باید طریقیت در دستیابی به اهداف کلان جامعةالمصطفی داشته باشد؛ در این صورت، براساس مفاهیم برگرفته از منابع دینی، خدمت در این مرکز به منزله عبادت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از کمالات برای انسان، در پرتو خدمت به دیگران به دست می‌آید، اظهار داشت: نگاه اسلام به عبادت، نگاهی اجتماعی است؛ بنا نیست انسان تنها از مسیر شخصی به خدا نزدیک شود. امکان ندارد انسان با انزوا از جامعه و بدون نقش‌آفرینی در عرصه اجتماعی، به کمالات والایی دست یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور خدمت در مرکز امور طلاب و خانواده‌های جامعةالمصطفی را دارای جایگاه ارزشمند و از طرقی دانست که زمینه رشد انسان به واسطه دعای خیر دریافت‌کنندگان خدمات در آن مهیاست.

جانشین ریاست المصطفی، الکترونیکی نمودن ارائه کلیه خدمات این مجموعه و تأمین حداقل معیشت طلاب را دو درخواست جدی از مرکز امور طلاب و خانواده‌ها برشمرد و اذعان داشت: امیدواریم با پیگیری اقدامات صورت‌گرفته و اهتمام جدی مدیریت و کارکنان این مجموعه، تا یک سال آینده بخش زیادی از این انتظارات محقق گردد.

گفتنی است در ادامه این جلسه، آقای علامه، رئیس پیشین مرکز امور طلاب و خانواده‌های المصطفی، در سخنانی، انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی را به سمت ریاست جامعةالمصطفی، همزمان با صدور بیانیه گام دوم انقلاب، متناسب با مبانی این بیانیه دانست و یادآور شد: در دوره اخیر، در مرکز امور طلاب و خانواده‌ها تلاش شد بخشی از زیرساخت‌ها و خدمات بنیادی با پشتیبانی رئیس جامعةالمصطفی محقق گردد تا زمینه فعالیت بهتر این مرکز در آینده فراهم شود.

وی با تأکید بر وجود تنگناهای مالی، به برخی اقدامات این مرکز مانند متمرکز نمودن خیرین دربخش امور خانواده و راه‌اندازی پیشخوان خدمات اشاره نمود و ادامه داد: ارائه خدمات از راه دور و به صورت غیرحضوری، در دستور کار همه بخش‌ها قرار گرفته است و طلاب جامعةالمصطفی نیز با راه‌اندازی این سامانه، کمترین نیاز برای حضور فیزیکی را دارند. هم‌اکنون، بستر نرم‌افزاری این کار فراهم شده است که با فرهنگ‌سازی و فراگیر نمودن استفاده از این خدمات در دوره آتی، می‌توان گام بزرگی در ارائه خدمات به طلاب برداشت.

آقای علامه مرکز امور طلاب و خانواده‌ها را مرکز فرهنگی دانست و گفت: برخورد با طلاب اگر به شکل درست و باکرامت باشد و اگر رفتار مسئولان و کارکنان مرکز براساس اخلاق‌ و با روی گشاده انجام پذیرد، بیشترین تأثیر فرهنگی را بر طلاب خواهد داشت.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و سوابق حجت‌الاسلام والمسلمین مشایخی، انتصاب ایشان را به این سمت شایسته دانست و خاطرنشان کرد: کارکنان مرکز امور طلاب و خانواده‌ها، از نیروهای مخلص جامعةالمصطفی به شمار می‌آیند که با وجود همه کمبودها، تمام توان خود را برای انجام وظیفه به کار گرفته‌اند.

شایان ذکر است در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین مشایخی، ضمن تشکر از حسن ظن رئیس جامعةالمصطفی، خدمت‌رسانی به طلاب جامعةالمصطفی را افتخاری بزرگ و ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد با درک درست این جایگاه، فعالیت این مرکز در آینده با قدرت بیشتری ادامه یابد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل