ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٩      ساعت: ١٥:٤٣        شماره خبر: ١١٣٤٥٩          پرینت

در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی برگزار گردید

نشست خبری ویژه آغاز سال تحصیلی جامعةالمصطفی

نشست خبری ویژه آغاز سال تحصیلی جامعةالمصطفی با حضور جانشین ریاست و معاون آموزش جامعةالمصطفی، پیش از ظهر امروز در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور، جانشین ریاست المصطفی، در ابتدای این نشست خبری، ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه، ابراز داشت: جامعةالمصطفی مجموعه‌ای صددرصد علمی و پذیرای دانش‌پژوهان در داخل و خارج کشور با رویکرد دانشگاهی و حوزوی است که هر یک از دانش‌آموختگان در هر بخش، پس از پایان دوران تحصیل خود، مدرک رسمی و دارای اعتبار دریافت می‌نماید.

وی یکی از مهم‌ترین اهداف جامعةالمصطفی را آشنایی تخصصی دین‌پژوهان با مجموعه معارف اسلامی در رشته‌های مختلف و متنوع علوم اسلامی و علوم انسانی با رویکرد اسلامی دانست و خاطرنشان ساخت: برجسته‌ترین وظیفه جامعةالمصطفی، تربیت عالمانی فاضل در رشته‌های مورد نیاز مناطق مختلف جهان است که در این زمینه، تاکنون توانسته است با تربیت نیروی انسانی کارآمد، خدمت بزرگی به جوامع بشری ارائه نماید.

جانشین ریاست المصطفی با تأکید بر نقش جامعةالمصطفی در گسترش زبان و ادبیات فارسی در سراسر جهان، ابراز داشت: المصطفی با آموزش زبان فارسی به جمع کثیری از اتباع ملت‌های مختلف، علاوه بر تبادل فرهنگ ایرانی اسلامی با ملل دیگر، زمینه همکاری بسیار خوبی در عرصه‌های مختلف برای بخش‌های مختلف کشور با کشورهای دیگر فراهم نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور، در پایان، اظهار امیدواری کرد ظرفیت آموزشی و زبانی جامعةالمصطفی بتواند بیش از پیش در عرصه‌های گوناگون خدمات ارزشمندی برای کشور، جهان اسلام و جامعه جهانی رقم زند.

در ادامه این نشست خبری، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جزایری، معاون آموزش جامعةالمصطفی، با اشاره به تحصیل جمع کثیری از دانش‌پژوهان از ۱۲۰ ملیت در ۲۵۰ رشته/گرایش تحصیلی در دو نظام آموزشی دانشگاهی و حوزوی در واحدهای داخل و خارج کشور جامعةالمصطفی، تصریح کرد: براساس طرح تحول آموزشی، رشته‌های علمی جامعةالمصطفی در شش محور اصلی فقه و اصول، قرآن و حدیث، حکمت، فلسفه و عرفان، تاریخ و سیره، زبان و فرهنگ‌ها  و قلمرو علوم انسانی ارائه می‌شود که بسیاری از رشته‌ها و گرایش‌های آن برای نخستین بار در ایران و جهان به همت المصطفی ارائه می‌گردد.

وی، در ادامه، به نحوه مواجهه جامعةالمصطفی با بیماری کووید ۱۹ پرداخت و اذعان داشت: نحوه مقابله با بیماری فراگیر کووید ۱۹ یکی از توفیقات جامعةالمصطفی به شمار می‌آید. جامعةالمصطفی در روزهای نخست، با تشکیل جلسه‌ای فوق‌العاده، همه دروس حضوری خود را از ۵ اسفند سال گذشته به آموزش‌های غیرحضوری و برخط منتقل نمود و به صورت متوسط، در سال گذشته پنج‌هزار کلاس در هفته به صورت برخط برگزار شد.

معاون آموزش المصطفی با اشاره به آغاز سال جدید تحصیلی المصطفی از ۱۵ شهریور و برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید به صورت برخط در پنجشنبه هفته جاری، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید، جلسات آموزشی به صورت تلفیقی خواهد بود و بخش اندکی از کلاس‌ها، به ویژه مقاطع دکتری، که تعداد دانش‌پژوهانش کمتر است، در صورتی که واحد آموزشی بتواند همه دستورالعمل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت نماید، آموزش به صورت حضوری و در موارد دیگر، از طریق سامانه سجا و به صورت برخط برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ جزایری نحوه پذیرش دانشجو را در سال جاری، متفاوت با سنوات دیگر خواند و گفت: امسال به دلیل محدودیت ورود دانشجو به داخل کشور، پذیرش دانشجویان به صورت غیرحضوری صورت گرفته است و دانش‌پژوهان دوره آموزش زبان فارسی و دروس تمهیدی را به صورت برخط پشت سر خواهند گذاشت.

معاون آموزش المصطفی، در پایان، با اشاره به انتخاب شعار «تنوع‌بخشی به شیوه‌های آموزشی در دوران پساکرونا» به عنوان شعار آموزشی امسال جامعةالمصطفی، ابراز داشت: همکاران ما در معاونت آموزش جامعةالمصطفی و بخش‌های دیگر می‌کوشند در سال جاری، ضمن حفظ کیفیت آموزشی و پرداختن به امور پژوهشی، فرهنگی و تربیتی، رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی نیز به شکل کامل صورت پذیرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل