ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩      ساعت: ١٤:٤٦        شماره خبر: ١١٣٦٨١          پرینت

معاونت فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی برگزار کرد

مجلس روضه اباعبدالله‌‌الحسین(ع)

گروه خبر: معاونت فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی با همکاری دانشگاه مجازی المصطفی، مراسم سوگواری و مجلس روضه اباعبدالله الحسین(ع) را با موضوع «کربلا؛ تجلی پیروزی حق بر باطل» برگزار نمود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجت الاسلام والمسلمین کریمی قدوسی در مراسم روضه اباعبدالله الحسین(ع)، که به صورت برخط و با حضور طلاب، استادان و کارشناسان جامعةالمصطفی برگزار شد، ضمن تشریح ابعاد مختلف قیام سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، تصریح کرد: راه سیدالشهدا(ع) مسیر پیروزی قطعی و حتمی اسلام در سایه سار مبارزه و قیام است.

وی با بیان اینکه برای شناخت درست نهضت اباعبدالله(ع)، باید به هدف قیام و مبارزه کربلائیان توجه نماییم، خاطرنشان کرد: هدف امام حسین(ع)، احیای دین، سنت نبوی(ص) و نشان دادن کفرآلود و شرک آمیز بودن دستگاه اموی و ظلم و ستم آن به مردم، تاریخ و آیندگان بود.

معاون فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه دشمنان اسلام توطئه‌های گوناگونی ضد انقلاب اسلامی می چینند، یادآور شد: انقلاب اسلامی با فعال سازی ظرفیت های ایران اسلامی و همیاری ملت، از عزت و نوامیس کشور در برابر توطئه دشمن متجاوز پاسداری نمود.

تشریح بخشی از منویات بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و نگاه و دیدگاه والای ایشان درباره مسئله جنگ و مبارزه و دفاع در برابر دشمن، از دیگر بخش های سخنان حجت الاسلام والمسلمین کریمی قدوسی بود.

وی افزود: امام خمینی(ره) با ارائه تحلیل منصفانه از حوادث ده ساله انقلاب اسلامی تصریح کردند: انقلاب اسلامی در بیشتر اهداف و زمینه ها موفق عمل نموده است و دشمنان ملت در عین توطئه ها و دشمنی استکبار جهانی، در سایه ایثار و فداکاری مردم و تحمل سختی ها و مصیبت ها، در رسیدن به هدف ناکام ماندند.

معاون فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس ثابت نمود که هیچ گاه در عرصه دفاع از تجاوز و اثبات صلابت اسلام مغلوب خصم نمی گردد، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس ابهت ابرقدرت های جهان را درهم شکست و ریشه های انقلاب اسلامی را محکم نمود. انقلاب اسلامی حس وطن دوستی را در ملت تقویت و روحیه انقلابی گری را بیش از پیش بارور نمود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی، در ادامه، ضمن تشریح ابعاد گوناگون هشت سال دفاع مقدس، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در سایه مبارزه، ایثار و فداکاری و نیز تحمل رنج ها، به دستاوردهای بزرگی دست یافته است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از درس های حرکت عاشورا الهام گرفته است و در دنیای پرتلاطم سیاست های استکباری جهان معاصر، برنامه های خود را پیش می‌برد.

وی ضمن ارائه تبیینی از وضعیت کنونی جهان اسلام، با اشاره به اینکه دشمن همچنان جنایات خود را بر جامعه اسلامی تحمیل می کند، اظهار داشت: مسیر اسلام همچنان زنده و پاینده است؛ علی رغم هزینه های نظامی، تسلیحاتی، اقتصادی و هجمه‌های فرهنگی و رسانه ای، پیام عاشورا جهان گیر شده است و آزاده های سراسر دنیا در بیش از صد کشور جهان مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان(ع) را برپا می‌دارند.

معاون فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی همچنان رو به جلو حرکت نموده، جبهه کفر هیچ گاه توان مقابله در برابر اسلام راستین را نخواهد داشت، یادآور شد: جریان مقاومت در برابر استکبار و جریان های صهیونیستی ایستادگی می‌ نماید و روز به روز نقشه ها و توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کند.

وی با بیان اینکه پیروی از خط شهادت، مقاومت و ایستادگی در برابر کفر و پیروی از راه و مکتب عاشورا، فتوحات روزافزون، قطعی و نهایی را رقم خواهد زد، تصریح کرد: همگان در انتظار رؤیت خورشید امامت و ولایت باید در مسیر زمینه سازی ظهور حجت خدا و حاکمیت دین و ارزش های دینی و آزادی امت اسلامی و نابودی قدرت های استکباری گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی، در پایان، خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند متعال با لطف و عنایت خویش، روز به روز بر موفقیت امت اسلامی بیفزاید تا در سایه سار پرچم توحید و معنویت، شاهد ظهور آخرین منجی عالم بشریت باشیم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل