ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩      ساعت: ١٢:٣٤        شماره خبر: ١١٥١٤٦          پرینت

به همت معاونت فرهنگی- تربیتی برگزار شد

نشست بصیرتی «حاج قاسم عزیز، بصیرت، ولایتمداری و استکبارستیزی»

گروه خبر: نشست بصیرتی «حاج قاسم عزیز، بصیرت، ولایتمداری و استکبارستیزی» با سخنرانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و به همت معاونت فرهنگی- تربیتی جامعةالمصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی، پیش از ظهر امروز در نشست بصیرتی «حاج قاسم عزیز، بصیرت، ولایتمداری و استکبارستیزی» ضمن اشاره به فرارسیدن دهه بصیرت و شهادت حاج قاسم سلیمانی، با بیان اینکه حاج قاسم، تربیت شده آموزه‌های دینی و اهل بیتی(علیهم‌ السلام) است، خاطرنشان کرد: توجه زایدالوصف ایشان به مسائل معنوی و تربیتی، از بارزترین ویژگی‌های شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ضمن اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) درباره جهاد اکبر و جهاد اصغر، خاطرنشان کرد: در لسان تربیتی اسلام و مکتب رسول الله(ص)، جهاد با نفس بسیار بزرگ تر و ارزشمندتر از جهاد نظامی است.

وی، در ادامه، ضمن بیان خاطراتی از شهید سلیمانی، اظهار داشت: تا جهاد اکبر را در تمام عرصه های زندگی نهادینه نسازیم، در بزنگاه های زندگی دچار بحران خواهیم شد، همان گونه که طلحه و زبیر نیز با غفلت از این موضوع به انحراف کشیدند.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی شیفته تذکر اخلاقی، شنیدن حدیث و سیره عملی اهل بیت(علیهم السلام) بود، اظهار داشت: عرصه‌ها باید پیش بیاید تا بیماری‌های نفسانی که انسان در نفس خویش جای داده و از آن غفلت داشته است، خود را نشان دهد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی پس از دفاع مقدس در هیچ یک از مسئولیت ها، از تربیت نفس و توجه به نفس و مقابله و جهاد با نفس غفلت ننمود، اظهار داشت: یکی از برجسته ترین ویژگی های تربیتی حاج قاسم سلیمانی این بود که این شهید والامقام، هیچ وابستگی به زرق و برق های دنیا نداشت.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی با تأکید بر اینکه وجود مقدس فاطمه زهرا(س) برجسته ترین الگوی ولایتمداری هستند، ابراز داشت: حاج قاسم  سلیمانی با الگوگیری از زهرای مرضیه(س)، بارزترین نمونه ولایتمداری در عصر کنونی بود.

سخنران این نشست تأکید کرد: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در جایگاه بلند مدیریتی که قرار دارند، در مقوله شرح صدر، که کنده شدن از دنیای مادی و زرق و برق های مادی است، نورافشانی نموده، دست پرورده ایشان حاج قاسم هم از چنین روحیه ای برخوردار بود و هیچ وابستگی نداشت.

وی ضمن اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص)، شرح صدر، توجه به دار ابدی و آمادگی برای مرگ را از شاخصه های بارز حاج قاسم سلیمانی دانست و ابراز نمود: تربیت مقابله با نفس اماره، انسان را به چنان درجه ای می رساند و وی نمونه بارز انسان والا می شود.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بصیرت بسیار بالای حاج قاسم را بسیار ستودنی توصیف نمود و اذعان داشت: کسی که در مقوله تربیتی اسلام قرار گیرد، به هیچ وجه راه بن بستی پیش روی آن نخواهد بود، همان گونه که اسلام از نظامات مترقی و پویای مقابله با بحران های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و .... برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی با تأکید بر اینکه براساس اعترافات اندیشکده های امریکایی، ایالات متحده در حال افول و از بین رفتن است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی نقطه ثقل و محور تضعیف ایالات متحده و افول و اضمحلال امریکاست.

وی با بیان اینکه به اذعان اندیشمندان غربی، تمدن اسلامی همچنان زنده است و همچون شیر خفته، اگر بیدار شود، دنیای غرب را از بین خواهد برد، اظهار داشت:کشورهای خلیج فارس در دوران دفاع مقدس، بیش از هفتادمیلیارد دلار به صدام کمک مالی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی تهاجم و شبیخون فرهنگی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه پیشرفت و استحکام استقلال، نیازمند هزینه است، خاطرنشان ساخت: تحریم های اقتصادی که از چهل سال پیش آغاز شده، فتنه ای است که دشمن با تمسک بدان می خواهد هزینه های گزافی برای انقلاب اسلامی و تمدن سازی اسلام ایجاد نماید.

وی به اهداف دشمن در فتنه ۸۸ اشاره نمود و با بیان اینکه دشمن تلاش نمود دین را در اداره جامعه ناکارآمد نشان دهد، خاطرنشان کرد: سکولاریزه کردن افکار جامعه، از مهم ترین اهداف دشمن در فتنه ۸۸ بود تا با بسترسازی برای پذیرش نسخه های بیرونی و غربی در اداره جامعه، هدف خویش را محقق سازد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تلاش برای ادغام نظام اسلامی در نظام سرمایه داری جهان را از دیگر اهداف فتنه ۸۸ توصیف نمود و اذعان داشت: برای شناخت درست فتنه ۸۸ باید به عقبه بعد منطقه ای و داخلی رویدادهای پیش از ۸۸ توجه داشت.

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی با بیان اینکه نظام اسلامی در کشور از بحران های مختلفی عبور کرد، تصریح نمود: در انتخابات ۸۸، بیش از چهل ملیون نفر مشارکت کردند که این امر نشان دهنده اوج همدلی ایرانیان بود و این فتنه طراحی شد تا این مهم را تحت الشعاع قرار دهد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل