ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٩      ساعت: ١٤:٣٧        شماره خبر: ١١٥٤٠٣          پرینت

در نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) برگزار شد

مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه(س)

گروه خبر: مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) در نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالح ضمن عرض تسلیت به محبان دخت گرامی پیامبر اسلام(ص) اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی ایران به اقامه مجالس ویژه حضرت زهرا(س) توجه ویژه‌ای شده و امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران، در سراسر جهان اسلام مراسم سوگواری ایام فاطمیه در حال برگزاری است.

نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) با بیان برکات پیروی و کاربست اندیشه ها و سیره حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگی امروزه بشریت، بیان نمود: حضرت فاطمه زهرا(س) شخصیت برجسته ای هستند که به صورت مشخص، مطالعه و شناخت آن شخصیت و پیروی و کاربست اندیشه ها و سیره آن حضرت، به تصریح پیامبر اسلام(ص) عامل موفقیت و نجات در زندگی است و پیامبر اکرم(ص) فرمودند که جایگاه اهل بیت من مانند کشتی نجات بخش است که هر کس بر این کشتی وارد شود، از گرفتاری های دنیا و آخرت رهایی خواهد یافت.

وی، در ادامه، یکی از شاخصه‌های نجات بخش اهل بیت(علیهم السلام) را قابلیت الگوگیری برای بشریت عنوان کرد و افزود: قابلیت الگوگیری از سیره اهل البیت(علیهم السلام) سبب نجات بشریت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح، در بخش دیگری از سخنان خود، سیره تربیتی حضرت زهرا(س) را در تربیت فرزند دارای ابعاد کامل و رشد جامع و متوازن دانست و عنوان کرد: رشد علمی و عبادی، رشد عاطفی و اخلاقی، رشد اجتماعی و عقلانی و رشد جسمانی، ابعاد مختلف رشد جامع و متوازن در سیره حضرت(س) است.

وی افزود: باید در شناخت وظایف تربیتی در زمینه رشد متوازن فرزند، روش درست تربیت و هدف گذاری آن نظارت و پایش مستمر داشته باشیم.

عضو اندیشکده اندیشه ورزان جامعةالمصطفی، در ادامه، گفت: در سراسر قرآن تقویت رشد عاطفی در خانواده مورد تأیید است که باید فعالیت و تشویق درباره این حس عاطفی صورت بگیرد.

وی ضمن بیان اینکه این صفت در وجود مبارک پیامبر مکرم اسلام(ص) و حضرت فاطمه زهرا(س) در حد اعلا وجود داشت، خاطرنشان ساخت: اگر رشد عاطفی را برای فرزند تأمین کنیم و او را سیراب از عواطف انسانی نماییم، دیگر در وجودش نیازمندی به عاطفه هر کسی را احساس نمی کند و مهرطلب نمی شود و باید توجه داشته باشیم که نصیحت در سیره حضرت زهرا(س) وجود دارد، ولی پررنگ نیست.

نماینده جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) به توصیفی از حضرت فاطمه زهرا(س) از زبان پیامبر مکرم اسلام(ص) اشاره کرد که در آن پیامبر(ص) حضرت فاطمه(س) را بزرگ زنان عالم معرفی می کنند و افزود: سیده یعنی بزرگ و دلیل بزرگی حضرت زهرا(س) را پیامبر(ص) این گونه توصیف می‌کند که فاطمه(س) نور چشم من است، میوه قلب من است و او فرشته ای است به صورت انسان.

وی در خصوص سیره سیاسی حضرت فاطمه(س) در هنگام شهادت گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) هنگام شهادت به حضرت علی(ع) وصیت فرمودند که مرا شبانه و به دور از چشم مردم دفن کن؛ اینان به من ظلم و حق مرا غصب کرده اند و دشمن من هستند و دشمن من نباید زیر تابوت مرا بگیرد. آنها نباید بر من نماز بخوانند و آنها که عهد با خدا را شکستند، نباید برای دفن من حضور داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین صالح در تبیین علت این وصیت حضرت فاطمه زهرا(س) بیان داشت: حضرت فاطمه(س) با توجه به سیره سیاسی خود فرمودند: در زمان حیات خود نتوانستم شما را رسوا کنم، ولی با شیوه ممات خود، که بر همگان پوشیده خواهد ماند، بر حق نبودن شما را بر همگان روشن خواهم کرد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل