ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ٢ بهمن ١٣٩٩      ساعت: ١٣:٥٥        شماره خبر: ١١٥٤٦٤          پرینت

نشست صمیمانه رئیس جامعةالمصطفی و مسئولان اداره‌کل نظارت، بازرسی و حراست

گروه خبر: در نشستی صمیمانه، مدیران و مسئولان اداره‌کل نظارت، بازرسی و حراست با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست، رئیس جامعةالمصطفی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه کبری(س) و خوشامدگویی به حاضران و تشکر به دلیل زحمات ارزشمند آنان، فعالیت مجموعه‌های نظارتی را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: امروزه، جامعةالمصطفی به عنوان یک نهاد مهم و تأثیرگذار در عرصه بین‌الملل شناخته می‌شود و نقش تعیین‌کننده‌ای در انتقال فرهنگ، گفتمان و اندیشه انقلاب اسلامی بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی با اشاره به توجه دوستداران انقلاب اسلامی و حتی دشمنان به نقش، جایگاه و اثرگذاری جامعةالمصطفی، از گسترش روزافزون این تأثیرگذاری فکری، اندیشه‌ای و معرفتی سخن گفت و اظهار داشت: در سال ۲۰۱۳م همایشی درباره سه دانشگاه تأثیرگذار در دنیای اسلام شامل جامعةالمصطفی، الازهر و المدینه در دانشگاه آکسفورد برگزار و مجموعه‌ای تحت عنوان «گفتمان‌های بین‌المللی دنیای اسلام» منتشر شد. در این همایش‌ به صراحت گفته شد که جامعةالمصطفی نقش ترویج گفتمان انقلاب اسلامی را در دنیا به عهده دارد و به زعم برگزارکنندگان، پیشنهادهایی برای مهار آن ارائه گردید.

وی افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی نشان می‌دهد که دشمنان انقلاب اسلامی، به جایگاه جامعةالمصطفی در انتقال فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی کاملاً واقف‌ هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در ادامه، تحریم مراکز علمی همچون جامعةالمصطفی را بدعتی بسیار قبیح و ناپسند دانست و با اشاره به هزینه‌های سنگین چنین کاری برای تحریم‌کنندگان، تخریب بیش از پیش چهره آنان را در مجامع بین‌المللی نتیجه چنین رویکردهایی دانست و تأکید نمود: تحریم‌کنندگان هنگامی که در مقابله با مراکزی همچون جامعةالمصطفی چاره‌ای نداشته باشند، دست به چنین کارهایی می‌زنند.

رئیس جامعةالمصطفی با اشاره به تلاش دشمنان برای مهار مجموعه‌هایی همانند المصطفی، نفوذ به این گونه مراکز را جزو آمال دشمنان برشمرد و خاطرنشان ساخت: یکی از اقدامات مد نظر آنها، نفوذ به چنین مجموعه‌هایی است،که نباید از این کید غافل شد. با توجه به جایگاه ارزشمند این مراکز، صیانت از چنین مراکزی بسیار مهم و ارزشمند است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی ضمن تأکید بر اهمیت حفظ سلامت هر سازمان فعال علمی، فرهنگی و بین‌المللی، تصریح کرد: رویکرد جامعةالمصطفی، پرهیز از امنیتی شدن این چهره علمی بوده است. در عین حال، باید در برابر شیطنت دشمنان مراقب باشیم.

وی، در بخش دیگری از سخنانش، بر پرهیز از ایجاد نگاه هراس‌آلود درباره مجموعه‌های صیانتی در مدیران، کارکنان و مراجعه‌کنندگان تأکید ورزید و بیان کرد: اینجا مأمنی برای مدیران، کارکنان و مراجعه‌کنندگان به شمار می‌رود و جلب این اعتماد و اطمینان، تا حد زیادی به رفتار مجموعه‌های صیانتی بستگی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در ادامه، حفظ شخصیت و کرامت افراد و احترام به آنان را بسیار ضروری و جزو رویکردهای جامعةالمصطفی دانست و با اشاره به سیاست المصطفی در زمینه پرهیز از ورود به غوغاهای رسانه‌ای و تمرکز بر فعالیت علمی، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های دنیای امروز، حضور رسانه‌های فراوان است که در برخی جاها نقش مثبتی دارند. رسانه، ابزار بسیار کارآمدی است. با این حال، نباید وارد غوغای رسانه‌ای شویم. جامعةالمصطفی می‌کوشد در مجادلات رسانه‌ای حضور نیابد، زیرا فعالیت علمی و آرام مجموعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به تحریم جامعةالمصطفی از سوی استکبار جهانی ابراز داشت: در ماجرای تحریم نیز کوشیده‌ایم بی‌جهت وارد مجادلات رسانه‌ای نشویم. تحریم امریکا، تبلیغاتی است و اثر واقعی ندارد. کشورهای همسو با امریکا همانند انگلستان نیز به صورت رسمی اعلام حمایت نکردند، زیرا چنین اعمالی در نگاه بین‌المللی بسیار ناپسند است.

رئیس جامعةالمصطفی بر بهره‌گیری از روش‌های کارآمدتر تأکید ورزید و آموزش نیروهای فعال در این عرصه و نیز مدیران جامعةالمصطفی را بسیار ضروری برشمرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در پایان سخنان خود، تصریح کرد: حفظ سلامت جامعةالمصطفی و کارآمدی آن، مستلزم حضور نیروهای باورمند به اندیشه انقلاب اسلامی است.

شایان ذکر است در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین امیرانصاری، ضمن تشکر از رئیس جامعةالمصطفی به دلیل تشکیل این نشست، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، اظهار داشت: خرسندیم که از نیروهایی در مجموعه صیانتی بهره می‌بریم که اعتقاد راسخ به حرکت جامعةالمصطفی دارند و جامعةالمصطفی را عمق استراتژیک جمهوری اسلامی می‌دانند.

مدیرکل نظارت، بازرسی و حراست مخالفت صریح آمریکا  با جامعةالمصطفی، نشانه موفقیت این نهاد علمی بین‌المللی در عرصه بین‌الملل دانست و بیان نمود: در این اداره‌کل کوشیده‌ایم براساس بیانیه مأموریت المصطفی، با تدوین شیوه‌نامه‌ها، مصلحت‌های شرعی و قانونی را مد نظر داشته باشیم.

وی خدمت‌رسانی علی رغم کمبود نیروی انسانی را سرلوحه فعالیت‌ها دانست و از خوش‌برخوردی و سوابق درخشان کارکنان این اداره‌کل سخن گفت و ضمن اشاره به حجم بالای مراجعات اداری، به معرفی مدیران حاضر در این نشست پرداخت.

در ادامه نیز مدیران اداره‌کل نظارت، بازرسی و حراست مسائل و موضوعات مد نظر خویش را مطرح ساختند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل