ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٩      ساعت: ١٣:٠٤        شماره خبر: ١١٥٥٨٢          پرینت

سخنرانی رئیس جامعةالمصطفی در مراسم تعمم طلاب مجتمع آموزش عالی فقه

گروه خبر: همزمان با خجسته سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزند برومند ایشان، امام خمینی(ره) و ایام‌اللّه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شماری از طلاب غیرایرانی مجتمع آموزش عالی فقه مفتخر به پوشیدن لباس مقدس روحانیت شدند.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، رئیس جامعةالمصطفی، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن، ابراز داشت: امروز به نام دفاع از حقوق زن، نهضت‌ها و جریان‌های مختلفی در دنیا فعالیت می‌نمایند، ولی کماکان آنچه در این فعالیت‌ها مغفول مانده، حقوق اصلی و طبیعی بانوان است.

رئیس جامعةالمصطفی بشریت را نیازمند توجه به الگوها و اسوه‌های حقیقی دانست و خاطرنشان کرد: اسلام عزیز در روزگاری که بانوان در نهایت مظلومیت بودند، الگویی درخشان همچون حضرت فاطمه زهرا(س) به بشریت ارائه نمود. خداوند متعال به پیامبر گرامی اسلام(ص) کوثر، منشأ رشد و بالندگی و چشمه جوشانی از خیر کثیر عنایت کرد؛ وجود مقدس بانویی که اسوه ابدی همه زنان و عالم بشریت خواهند بود.

وی وضعیت نابهنجار امروز خانواده­‌ها در برخی جوامع را محصول تمدن جدید غربی دانست و گفت: امروز بشریت از درد بزرگ فروپاشی و تزلزل این رکن مهم اجتماعی رنج می‌کشد و متأسفانه این مسیر نامناسب همچنان ادامه دارد و هر روز نیز شرایط بدتری می‌یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی عفاف، خانواده و نحوه حضور و نقش‌آفرینی اجتماعی بانوان را در جامعه، از مسائل روز بشریت برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه، اسلام الگوی درخشانی برای ارائه به عالم دارد؛ چهره مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) هم از بعد اخلاقی و معنوی، نمونه‌ای برجسته و درخشان برای بشریت هستند و هم از نظر زندگی خانوادگی و نیز حضور مؤثر در عرصه اجتماع در راه دفاع از حق، اسوه‌ای حقیقی برای همه ما به شمار می‌آیند.

وی ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی حادثه بزرگی در صفحه تاریخ معاصر است که توانست محاسبات جهانی را متحول نماید.

رئیس جامعةالمصطفی انقلاب اسلامی را حاوی اندیشه و تفکر جهانی خواند و اظهار داشت: نحوه اداره جوامع، از بزرگ‌ترین مسائل دنیای امروز است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دو اندیشه بزرگ لیبرال دموکراسی و مارکسیسم مطرح بود که یکی از این دو اندیشه، تا حدود زیادی از عرصه خارج شد و اندیشه دیگر، خود را برنده نهایی و دستاورد پایانی بشر برای مدیریت جهان می‌نامید.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی ادامه داد: تنها تفکری که امروز در برابر این اندیشه مدعی حکمرانی در جهان حضور فعال و پویا دارد، گفتمان انقلاب اسلامی است و طبیعی است با مخالفت‌ها و دشمنی‌های قدرت­‌های سلطه‌گر رو‌به‌رو شود. تلاش ابرقدرت‌ها از روز نخست پیروزی انقلاب اسلامی، در جهت مهار و حذف این اندیشه از عرصه عالم بوده است که با وجود استفاده از انواع ابزارهای نرم و سخت، تا امروز به توفیقی دست نیافته‌اند و به یاری خداوند در آینده نیز دست نخواهند یافت.

رئیس جامعةالمصطفی، در پایان، یکی از مهم‌­ترین ابزارهای استعمار برای سلطه بر افکار عالم را بهره‌برداری از رسانه و امپراتوری تبلیغاتی خواند و تأکید کرد: مسئولیت مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی، به ویژه مراکز برآمده از انقلاب اسلامی مانند جامعةالمصطفی و نیز اندیشمندان و طلابی که امروز به پوشیدن لباس مقدس روحانیت مفتخر می‌گردند، این است که اندیشه و پیام معنوی انقلاب اسلامی را به درستی برای بشریتی که خواهان و تشنه این راه تازه است، تببین و ترویج نمایند. توکل بر خدا، صبر و استقامت، رمز پیروزی در این مسیر خواهد بود.

در پایان مراسم، ۶۱ نفر از طلاب مجتمع آموزش عالی فقه به دست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی و آیت‌الله حسینی بوشهری معمم شدند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل