ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٩      ساعت: ١٢:٥١        شماره خبر: ١١٥٥٩٦          پرینت

نماینده ولی فقیه در سپاه تبیین نمود

جلوه حقیقی قرآن در آینه انقلاب اسلامی

گروه خبر: در همایش بزرگداشت چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «انقلاب اسلامی، بالنده و استوار»، نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد که انقلاب اسلامی هرگز به رغم فتنه‌های بی‌شمار دشمنان از حرکت بازنایستاده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه(س)، نخستین مدافع دین خدا و حق و حقانیت، اظهار داشت: ایشان الگوی حجج الهی بودند و اسوه حجت برای همگان به شمار می‌روند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: به رغم همه فشارها، انقلاب اسلامی هرگز از حرکت بازنایستاده است. انقلاب اسلامی با وجود فراز و نشیب‌ها، رو به پیشرفت بوده است و از دیگرسو، دشمنان آن نیز در دشمنی خویش عقب ننشسته‌اند.

وی ادامه داد: امروز همگان می‌دانند که تکیه بر استکبار آنان را نابود می‌کند و تکیه بر استکبار، به هیچ وجه عزت‌بخش نیست. امروز انقلاب اسلامی مصداق واقعی قرآن را نشان داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی، در ادامه‌، تصریح کرد: انقلاب اسلامی همواره با فتنه‌های شکننده‌ای مواجه بوده، ولی حتی توقف هم نداشته و رو به تعالی بوده است. استکبار می‌داند که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی او را رقم زده است. به اعتراف آنان، بین ایران و امریکا انقلاب اسلامی نشسته است و نمی‌گذارد کشورهای دیگر به امریکا نزدیک شوند؛ از این رو، بسیار می‌کوشند که انقلاب اسلامی را از میان بردارند. آنان معترف‌اند که یا باید تن به مرگ دهند یا انقلاب اسلامی را نابود سازند.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: امروز از نظر توانمندی‌ و اقتدار در عرصه‌های گوناگون، در عالی‌ترین وضعیت بازدارندگی دشمن قرار داریم. اکنون، انقلاب اسلامی بسیاری از اهداف خویش را دنبال می‌نماید و عالم را برای نهضت ظهور آماده می‌سازد.

وی خاطرنشان ساخت: این انقلاب برای نخستین بار است که مدل حکومت دینی را ۴۲ ساله می‌کند و در گام دوم خویش به پیش می‌رود و به دنبال تحقق تمدن نوین اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی، در ادامه، تصریح کرد: شاید بتوان گفت برجسته‌ترین و مهم‌ترین عامل تداوم مسیر انقلاب، پیوند امت با ولایت است. ملت ما مکتب حسینیان را به خوبی ارائه داد.  

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه مکتب حاج قاسم، مکتب سربازی و فرمانبری است، اظهار داشت: در صدر اسلام ولایتمداری نبود، ولی اکنون خرسندیم که این بعد عظیم اسلامی را به منصه ظهور رسانده‌ایم. این موهبت، به برکت حضور امت و اتصال به ولایت به دست آمده است. دشمن نیز به نتیجه رسیده است که باید این اتصال را از هم بگسلد تا ملت شریف ایران مجری خواسته مستکبران شود.

وی ادامه داد: نخستین و تأثیرگذارترین عامل نگه‌دارنده مردم در صحنه مبارزه با طواغیت و مستکبران، روحانیان، طلاب و حوزه‌های علمیه است، زیرا رابطه مردم با روحانیت قراردادی و ابلاغی نیست؛ رابطه‌ای قلبی و اعتقادی است. تز انقلاب از روحانیت و حوزه‌های علمیه آغاز شد و دشمنان می‌خواهند کاری کنند که روحانیت از نقش بصیرت‌دهی و ایفای نقش حلقه واسط بین مردم و ولایت فاصله بگیرد. مردم باید به حمله دشمنان به روحانیت توجه داشته باشند و بدانند که بدخواهان برای نقش‌های روحانیت نقشه کشیده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به سه وظیفه سنگین روحانیت ابراز داشت: این وظایف عبارت است از: ۱. معرفی و تبیین حقیقت دین در همه عرصه‌ها؛ ۲. مدیریت جامعه براساس دین؛ ۳. دفاع از دین خدا.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی تصریح کرد: روحانیت تا زمانی که این وظایف را انجام می‌دهد، مورد هجمه دشمنان قرار دارد. روحانیت همواره به خوبی چالش‌ها را دریافته و با آنها به مقابله برخاسته است. در شرایط کنونی که دشمنان فتنه را بر عملیات فیزیکی ترجیح می‌دهند، روحانیت به بصیرت و صراحت در بیان بسیار نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: امروز آنچه بدن دشمن را می‌لرزاند، انقلابی بودن است. امروز نیاز داریم که در برابر فتنه جدید دشمن مبنی بر استحاله انقلاب از درون بهوش باشیم.

وی با اشاره به کید دشمنان در ظاهرسازی در رفتار، اذعان نمود: از دشمن، جز دشمنی نمی‌توان انتظار داشت و نباید خوش‌بین باشیم که دشمن دغدغه حل مشکلات ما را داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌صادقی، در پایان، با اشاره به تمرکز دشمنان به انتخابات ایران، تصریح کرد: این انقلاب رهبری بی‌نظیر دارد که همراه با ملتی بصیر، به دنبال تحکیم روزافزون مبانی اسلام و انقلاب هستند. 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل