ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٣ تير ١٤٠٠      ساعت: ١٣:٣٢        شماره خبر: ١١٧٩٨٢          پرینت

در دیدار اعضای کمیته برگزاری کنگره امناءالرسل و رئیس جامعةالمصطفی تأکید شد

کنگره امناءالرسل؛ فرصتی برای گسترش ارتباطات علمی میان حوزه علمیه قم و نجف

گروه خبر: اعضای کمیته برگزاری کنگره علمی امناءالرسل، با حضور در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس جامعةالمصطفی در این نشست، ضمن خیرمقدم به اعضای کمیته کنگره امناءالرسل، برگزاری این کنگره را تجربه‌ای بسیار ارزشمند دانست و ابراز داشت: این کنگره از نظر تکریم شخصیت‌های بزرگ حوزه علمیه قم و نجف و گسترش ارتباط دو حوزه علمیه و نیز ایجاد بستری برای همکاری میان مراکز و نهادهای علمی و حوزوی ایران و عراق، گام‌های بسیار خوبی برداشته است.

وی برقراری ارتباط میان حوزه علمیه ایران و عراق را یکی از امتیازات کنگره امناءالرسل دانست و خاطرنشان کرد: درباره حوزه علمیه قم و عراق، با وجود قابلیت‌های علمی بسیار گسترده در هر دو حوزه، باید اذعان داشت تعاملات و ارتباطات علمی در سطح بالایی قرار ندارد و یکی از راه‌های تقویت این ارتباطات، معرفی و بزرگداشت شخصیت‌های علمی دو حوزه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی آماده‌سازی و انتشار نرم‌افزار مجموعه آثار آیت‌الله خرسان را فرصت مناسبی برای پژوهشگران به منظور تدوین مقالات در موضوع این کنگره دانست و ادامه داد: جامعةالمصطفی آمادگی دارد به منظور گسترش همکاری‌های بین‌المللی المصطفی با کنگره، پیشنهادهای مطرح شده توسط کمیته برگزاری کنگره امناءالرسل را مورد توجه و اهتمام قرار دهد.

رئیس جامعةالمصطفی شخصیت‌های علمی حوزه‌های علمیه را متعلق به همه جهان اسلام دانست و گفت: از رهگذر معرفی و تکریم شخصیت‌های برجسته حوزوی، می‌توان بستر مناسبی برای توسعه تعامل و همکاری حوزه‌های علمیه فراهم نمود.

شایان ذکر است در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری، دبیر کنگره امناءالرسل، گسترش ارتباط میان حوزه علمیه قم و عراق را یکی از اهداف اصلی برگزاری این کنگره برشمرد و اظهار داشت: با وجود شرایط غیرعادی به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹، که ارتباطات علمی و بین‌المللی را با دشواری روبه‌رو نموده، این کنگره تاکنون توانسته است تا حدود زیادی در دستیابی به اهداف خود موفق عمل نماید.

وی، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته در زمینه برگزاری کنگره امناءالرسل، خاطرنشان کرد: در زمینه کتب آیت‌الله خرسان کار خوبی انجام شد و برخی کتب ایشان، که در دسترس نبود، به همت دست‌اندرکاران همایش جمع‌آوری گردید؛ هم‌اکنون، مجموعه خوبی از کتاب‌های آیت‌الله خرسان جمع‌آوری شده است که به زودی در قالب یک نرم‌افزار به همت مرکز نور منتشر خواهد شد.

دبیر کنگره امناءالرسل، با اذعان به فقدان شناخت کافی از شخصیت علمی آیت‌الله خرسان در حوزه علمیه، ابراز داشت: درباره آیت‌الله خرسان و تعامل حوزه علمیه قم و نجف، فراخوان مقاله صادر شد. هر چند مقالات خوبی در زمینه ارتباط دو حوزه ارسال گردید، ‌ولی به نظر می‌رسد بررسی شخصیت علمی آیت‌الله خرسان تلاش گسترده‌تری را با همکاری مجموعه‌های مختلف علمی و حوزوی می‌طلبد.

وی، ضمن تقدیر از همکاری‌های جامعةالمصطفی در زمینه برگزاری کنگره امناءالرسل، مشارکت بیشتر جامعةالمصطفی را در محورهای مختلف این کنگره خواستار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری، در پایان، مشارکت بسیار خوب نهادهای علمی و حوزوی ایران و عراق در برگزاری این کنگره را یکی از ویژگی‌های کنگره امناءالرسل برشمرد.

گفتنی است، در بخشی از این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالمحمدی، نماینده جامعةالمصطفی در کمیته برگزاری کنگره امناءالرسل نیز گزارشی از اقدامات المصطفی در زمینه برگزاری کنگره ارائه نمود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل