ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٢٩ تير ١٤٠٠      ساعت: ١٩:٢٩        شماره خبر: ١١٨٠٨٤          پرینت

در دیدار مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با رئیس جامعةالمصطفی تأکید شد

حرکت به سمت دستیابی به منابع پایدار؛ یکی از راهبردهای جامعةالمصطفی

گروه خبر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم به همراه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، با حضور در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس جامعةالمصطفی در این دیدار، ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر، به معرفی جامعةالمصطفی، پیشینه و فعالیت‌های علمی و فرهنگی آن در عرصه بین‌الملل پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به نیازهای خاص دانش‌پژوهان غیرایرانی، آموزش‌ها و برنامه‌های جامعةالمصطفی بر‌اساس نیازها و اقتضائات بین‌المللی سامان یافته و هم‌اکنون حدود 150 رشته/ گرایش مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات در حوزه علوم انسانی و اسلامی، در واحدهای داخل و خارج از کشور المصطفی ارائه می‌گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، با اشاره به عضویت جامعةالمصطفی در اتحادیه‌های معتبر دانشگاهی و بین‌المللی، ابراز داشت: دانش‌آموختگان المصطفی در سراسر جهان، از سرمایه‌های ارزشمند فرهنگی کشور در عرصه بین‌الملل به شمار می‌آیند و ظرفیت مهمی در عرصه‌های مختلف برای جمهوری اسلامی ایران فراهم نموده‌اند که باید برای استفاده بهتر از این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی مناسبی صورت پذیرد.

وی ارائه آموزش‌های مهارتی و کاربردی به طلاب غیرایرانی و خانواده‌های آنان را موجب افزایش ظرفیت‌های آنان دانست و ابراز داشت: امروز همه کشورهای قدرتمند برای گسترش فرهنگ و گفتمان خود در عالم،  به منظور پرورش نیروی انسانی و حفظ و گسترش مصالح و منافع ملی خویش، سرمایه‌گذاری گسترده‌ای می‌نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی حرکت به سمت دستیابی به منابع پایدار را یکی از راهبردهای اساسی جامعةالمصطفی برشمرد و ابراز داشت: شرکت تعاونی کوثر یکی از اقدامات جامعةالمصطفی در مسیر همین راهبرد است و منافع آن شامل حال طلاب و فضلای غیرایرانی و عموم مردم است. امیدواریم این مجموعه با همراهی و همکاری مسئولان بتواند در آینده به توفیقات بیشتری دست یابد.

شایان ذکر است آقای مهندس کاویانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جامعةالمصطفی و دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، اظهار داشت: جامعةالمصطفی خوشبختانه تا‌کنون درخواست چندانی برای استفاده از امکانات دولتی نداشته است، ولی ما وظیفه خود می‌دانیم تا جای ممکن، از فعالیت‌های این مرکز پشتیبانی نماییم.

آقای تقی‌پور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم نیز در سخنانی، ضمن تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر، خاطرنشان کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، در دو بخش دولتی و آزاد، دوره‌های آموزشی مهارتی ارائه می‌نماید و گواهی‌نامه مهارت بر‌اساس استاندارهای بین‌المللی صادر می‌کند. 

وی‌جامعةالمصطفی را یکی از مراکز مهم فعال کشور در عرصه بین‌الملل دانست و ابراز داشت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم خود را موظف می‌داند همکاری کامل با جامعةالمصطفی در مسیر دستیابی به اهداف ارزشمند این مجموعه داشته باشد. 

شایان ذکر است در این جلسه، درباره تشکیل کارگروهی برای تدوین محورهای تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه توافق به عمل آمد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل