مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: جمعه ٨ تير ١٣٩٧      ساعت: ٢٢:٤١        شماره خبر: ٩٣٩٠٨          پرینت

مراسم ختم حجت الاسلام والمسلمین موسوی حسینی

مراسم ختم عالم فرزانه و استاد اخلاق، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدعلی اکبر موسوی حسینی، با حضور آیات عظام، علما و اساتید، مسئولان استان و اقشار مختلف مردم، از سوی جامعه المصطقی العالمیه در مسجد اعظم قم برگزار شد.

گروه گزارش: مراسم ختم عالم فرزانه و استاد اخلاق، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدعلی اکبر موسوی حسینی، با حضور آیات عظام، علما و اساتید، مسئولان استان و اقشار مختلف مردم، از سوی جامعه المصطقی العالمیه در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، آیت الله حسینی بوشهری در این مراسم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت این روحانی پارسا و استاد دلسوز، خاطرنشان کرد: انسان ها از لحاظ سجایای اخلاقی فردی و اجتماعی به سه دسته تقسیم می شود. دسته نخست افرادی هستند که تمایلات عالی انسانی در باطن آنها شکل نگرفته است و نه تنها آراسته به اخلاق و معنویت نیستند، بلکه از هر فرصتی برای تجاوز به حقوق دیگران سواستفاده می نمایند. 

امام جمعه فم ادامه داد: گروه دوم انسان هایی هستند که کسب منافع شخصی، هدف اصلی آنها در زندگی است و اگر احیانا خود را به چند فضیلت اخلاقی نیز مقید نمایند، هدفشان کسب منفعت بیشتر و ارتقای جایگاه اجتماعی است. متاسفانه نمونه این افراد در جامعه به وفور یافت می شود که برای جلب توجه و اعتماد مردم، خود را زاهد زمانه نشان می دهند.

استاد حوزه علمیه، دسته سوم را انسان هایی برشمرد که وجودشان با سجایای اخلاقی فردی و اجتماعی گره خورده است و خاطرنشان کرد: شخصیت این افراد از دوران کودکی به گونه ای شکل گرفته است که تمایلات عالی انسانی و اخلاقی در وجودشان شکوفا شده است و ارتباطات آنان با جامعه، بر اساس اخلاق و دین شکل گرفته است. مرحوم حجت الاسلام والمسلمین موسوی حسینی، یکی از این افراد بود که همچون گوهری در جامعه می درخشید.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به برخی از آیات و روایات درباره اهمیت اخلاق و جایگاه آن در نظام دینی و اجتماعی، ابراز داشت: فطرت بشری اخلاق مدار است و انبیای الهی مبعوث شدند تا غبارها را از فطرت بشر بزدایند. یکی از رموز موفقیت پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز حسن خلق و جاذبه های اخلاقی ایشان بود.

عضو هیئت امنای جامعه المصطفی، در ادامه به تجلیل از شخصیت علمی و اخلاقی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین موسوی حسینی پرداخت و گفت: این عالم فرزانه در محصر اساتید بزرگی همچون علامه طباطبائی کسب فضیلت نمود و در کنار فقه، اصول، فلسفه و تفسیر، تحقیقات و مطالعات عمیقی در زمینه مسائل تربیتی و روان شناسی داشت. از این استاد اخلاق که مدت ها مدیریت مدرسه علوی را عهده دار بود، آثار ارزشمند علمی برجای مانده است.

امام جمعه قم با اشاره به تاثیر برنامه تلویزیونی اخلاق در خانواده، ابراز داشت: این چهره ارزشمند در دهه هفتاد با بیان نرم و تاثیرگدار خود در برنامه اخلاق در خانواده، مورد توجه مردم و خانواده ها قرار گرفت تا جایی که از برنامه ایشان در خارج از کشور نیز استقبال چشمگیری به عمل آمد. امروز، حوزه های علمیه باید پرورش دهنده چنین شخصیت های اثرگذاری در جامعه باشند.

آیت الله حسینی بوشهری، در پایان با اشاره به سابقه مبارزاتی حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رحلت این عالم نورانی را به حضرت بقیةالله الاعظم(ارواحنا له الفداء)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مراجع عظام، علمای حوزه های علمیه و خانواده مکرم ایشان تسلیت گفت.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل