مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧      ساعت: ١٤:٤٣        شماره خبر: ٩٤٠٨٢          پرینت

حجت الاسلام و المسلمین قنبری؛

بخش بین الملل کنگره امام سجاد(ع)با همکاری جامعه المصطفی تقویت می شود

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی از آمادگی این مرکز برای اجرای برنامه های مختلف در راستای تقویت بخش بین الملل کنگره امام سجاد(ع) خبرداد وگفت: بزودی تفاهم نامه همکاری جامعه المصطفی و دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) منعقد می شود.

گروه گزارش: معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی از آمادگی این مرکز برای اجرای برنامه های مختلف در راستای تقویت بخش بین الملل کنگره امام سجاد(ع) خبرداد وگفت: بزودی تفاهم نامه همکاری جامعه المصطفی و دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) منعقد می شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام و المسلمین  محسن قنبری در دیدار با اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از آثار چهارمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، پس از قرآن و نهج البلاغه به عنوان چراغ راه هدایت بشر در ظلمات امروز یاد کرد

وی با اشاره به مباحث قنبری عنوان کرد: با توجه به اینکه گفتمان امام سجاد(ع) بر مبنای دعا و اخلاقیات استوار است می توان از این ظرفیت عظیم هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی برای گسترش معارف اسلامی کمک گرفت.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های جامعه المصطفی برای کمک به تقویت بعد بین المللی کنگره امام سجاد(ع)، بیان کرد: جمع آوری آثار مرتبط با امام سجاد(ع) در اقصی نقاط جهان، شناسایی خادمین فرهنگ و معارف امام سجاد(ع) در سراسر گیتی بخشی از این ظرفیت است.

معاون ارتباطات و امور بین الملل جامعه المصطفی از دعوت از آنان برای شرکت در کنگره و تجلیل از آنان و سوق دادن طلاب جامعه المصطفی برای نگارش پایان نامه ها با موضوع سیره سیدالساجدین و برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک در زمینه ترجمه معارف امام سجاد(ع) به عنوان دیگر توانمندی این مجموعه نام برد.

وی، استفاده از ظرفیت تبلیغی جامعه المصطفی در سطح بین الملل در راستای تبیین آموزه های امام زین العابدین(ع)، همکاری در برگزاری اجلاسی تحت عنوان ظرفیت های تبلیغی صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل ویژه اعضای کانون های مساجد هرمزگان که در هفتمین اردوی فرهنگی، آموزشی و زیارتی«سفیران ولایت» در شهر قم شرکت می کنند را از دیگر ظرفیت ها ذکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی لبخندان، مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت های صورت گرفته برای برگزاری هرچه باشکوه تر هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، گفت: مقدمات لازم برای برگزاری کنگره هشتم فراهم شده است.

وی با یادآوری اینکه تا کنون شاهد صدور 14 پیام از مراجع عظام به هفت دوره برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) بوده ایم، افزود: تا کنون بیش از 12 کتاب از مقالات برتر و سخنرانی اندیشمندان داخلی و خارجی مرتبط با کنگره به چاپ رسیده است.

دبیر کمیته علمی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: سال گذشته این رخداد مهم فرهنگی معنوی در 12 استان و بیش از 15 کشور از پنج قاره جهان برگزار شد.

حجت الاسلام احمد پهلوانی، مدیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان نیز از راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های دبیرخانه کنگره نام برد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 70 طلبه سطح سه و چهار حوزه علمیه قم در مرکز تخصصی صحیفه سجادیه مشغول فراگیری معارف صحیفه به صورت تخصصی می باشند.

پهلوانی، برنامه ریزی برای حفظ صحیفه سجادیه را از دیگر اقدامات موثر دانست و اظهار کرد: تا کنون بیش از 50 نفر صحیفه سجادیه را حفظ کرده اند.

گفتنی است؛ کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) هرساله در سالروز شهادت امام چهارم در ۲۵ محرم از سوی دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری هرمزگان، ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور و سایر نهادهای فرهنگی و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار می‌شود.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل