مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: پنج شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٧      ساعت: ٠٩:٥٥        شماره خبر: ٩٤٤٦٢          پرینت

دیدار مسئولان کمیته امداد امام خمینی با رئیس المصطفی

رئیس المصطفی در دیدار جمعی از مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره)، خدمات کمیته امداد در مسیر فقرزدایی و ارتقای فکری، فرهنگی و عقیدتی خانواده های تحت پوشش را شایسته تقدیر دانست.

گروه گزارش: رئیس المصطفی در دیدار جمعی از مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره)، خدمات کمیته امداد در مسیر فقرزدایی و ارتقای فکری، فرهنگی و عقیدتی خانواده های تحت پوشش را شایسته تقدیر دانست.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله اعرافی با اشاره حجم کمی و کیفی اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره)، ابراز داشت: تعامل میان حوزه علمیه و کمیته امداد امام خمینی(ره) در قالب تفاهم نامه همکاری پیش بینی شده است و تلاش ما این است که به صورت مجدانه محورهای مختلف پیش بینی شده  در این تفاهم نامه اجرایی شوند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله حوزه، اظهار داشت: محورهای تعامل میان کمیته امام خمینی(ره) و حوزه علمیه باید به صورت جدی درمتن برنامه های هر دو مجموعه قرار گیرد و این نگاه راهبردی و آینده نگر می تواند افق های جدیدی را در برابر ما بگشاید.

وی، تعمیق فعالیت های امدادی و دمیدن روح فرهنگی به خدمات کمیته امداد را نیازمند تولید محتوای فکری و معرفتی دانست و تصریح کرد: نظام امداد در اندیشه اسلامی دارای ساختار مشخصی است و انعکاس این ساختار در خدمات امدادی نیازمند کار مستمر تحقیقاتی است. متاسفانه این کارهای تحقیقاتی کمتر مورد توجه قرار می گیرد که موجب به نتیجه نرسیدن برنامه ها است. حوزه علمیه در این زمینه آمادگی کامل برای همکاری دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، بازآموزی و ارتقای مستمر مددکاران کمیته امداد امام خمینی(ره) را در کنار هم افزایی با حوزه علمیه ضروری دانست و یادآور شد: در بخش فعالیت های کاربردی و مهارتی حوزه علمیه، بسته های آموزشی با موضوعات مختلف در دست طراحی است که می تواند به عنوان یکی از زمینه های همکاری مشترک مدنظر قرار گیرد. 

آیت الله اعرافی، حفظ کرامت انسانی را یکی از مسائل مهم در اندیشه اسلامی برشمرد و تاکید کرد: حفظ کرامت و شخصیت افراد مهم ترین نکته در امدادرسانی است و باید همواره توجه داشت که کمک¬ های مادی موجب فقر شخصیتی نگردد. خوشبختانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در این زمینه تا کنون رویکرد بسیار خوبی داشته است.

امام جمعه قم، تعامل با جوانان را موضوعی بسیار حساس و ظریف دانست و تاکید کرد: امدادرسانی به ویژه به قشر جوان نباید موجب بروز احساسات منفی یا حس گروگیری شود. 

رئیس المصطفی ادامه داد: کمیته امداد با سطوح فرودست جامعه از جمله در روستاها مواجه است که دارای استعدادها و ظرفیت های بالایی بوده و سرمایه عظیمی هستند که کشف و پرورش این سرمایه نهان می تواند به پرورش نسلی از نخبگان و فرهیختگان منجر گردد. 

آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه رفع آسیب های اجتماعی در خانواده های بی بضائت صورت گرفته است، تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از تکیه گاه های فقرزدایی در کشور است و با وجود تمام خدمات شایسته تقدیر صورت گرفته، می تواند گام های بیشتر و موثرتری نیز در ادامه این مسیر بردارد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره)، گزارشی از اقدامات فرهنگی صورت گرفته توسط کمیته امداد را ادامه نمود.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل