مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٣٤        شماره خبر: ٩٥٤١٤          پرینت

جلسه توجیهی طلاب جدید الورود مجتمع علوم انسانی برگزار شد

جلسه توجیهی طلاب و دانش پژوهان جدید الورود مجتمع آموزش عالی علوم انسانی با حضور معاونان آموزش، پژوهش، فرهنگی تربیتی و اداری – مالی این مجتمع برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام پناهی، معاون آموزش مجتمع آموزش عالی علوم انسانی در جلسه توجیهی طلاب و فراگیران جدید الورود این مجتمع، با ابراز خرسندی از حضور در جمع طلاب جامعه المصطفی، تصریح کرد: جلسه طلاب جدید الورود به منظور ارائه اهداف و برنامه های معاونین محترم مجتمع آموزش عالی علوم انسانی برگزار شده است تا با نگاهی روشن فرایند تحصیلی خود را پیگیری نمایید.

وی ضمن اشاره بر اهمیت مطالعه آئین نامه های آموزشی، با تأکید بر این که باید انسان ها نسبت به جایگاه خود شناخت خوبی داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر انسان به جایگاه خود در جهان خلقت اشراف باشد، هیچ گاه به خود جرات غرور به ویژه در مقابل ذات اقدس الهی را نخواهد داد.

معاون آموزش مجتمع آموزش عالی علوم انسانی با بیان این که انسان باید به کرامت الهی توجه داشته باشد، به آیاتی از قرآن کریم در رابطه با روز قیامت و عرصه محشر اشاره نموده و عالم قیامت را یکی از مظاهر بروز این کرامت معرفی کرد.

حجت الاسلام پناهی بر تقویت رابطه انسان با خداوند متعال تأکید نمود و تصریح کرد: اگر می خواهیم در صحرای محشر میان کل بشریت سری در میان سرها داشته باشیم، باید از مسیر حق تبعیت نموده، از فضای نورانی سربازی صاحب الزمان(عج) و حضور در جامعه المصطفی(ص) غافل نباشیم.

حجت الاسلام نوبخت، نیز در ادامه این نشست، با بیان این که معاونت اداری مالی مجتمع در چهار عرصه رفاهی، کمیته انضباطی، مباحث حراستی و صیانتی و واحد خیرین خدمت رسانی می کند، تصریح کرد: نیاز است تا طلاب جدید الورود، در ابتدای امر، ضمن مراجعه به امور رفاهی و تشکیل پرونده، مباحث اقامت، امور تغذیه، شهریه و بیمه خود را پیگیری نمایند.

معاون اداری مالی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی بر اهمیت توجه به تمدید اقامت و روادید، توسط طلاب و دانش پژوهان تأکید نمود و خاطرنشان کرد: طلاب و دانش پژوهان جامعه المصطفی ضمن مبادرت به فعال سازی بیمه، از تکمیل مدارک و مشخصات در سامانه رفاهی غافل نشوند.

در بخش دیگری از این جلسه، دکتر طاهری، ضمن تأکید بر اهمیت تعالی اهداف پژوهشی در معارف اسلامی، خاطرنشان کرد: همه انسان ها در هر عرصه ای که حضور دارند، باید به رویکردهای پژوهشی توجه داشته باشند.

وی به روایاتی از اهل بیت(علیهم السلام) در اهتمام به امر پژوهش اشاره نمود و تصریح کرد: عنصر تحقیق و پژوهش یکی از اصول آموزش در مراکز دینی است؛ ضمن توجه به نقاط تمایزی پژوهش با رویکرد اسلامی، باید به مباحث اخلاقی، امانت داری، برخورداری از روحیه حقیقت جویی و حقیقت طلبی، توجه به پژوهشی های گروهی و استفاده از مشاوران در پژوهش ها اهتمام داشته باشیم.

معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی علوم انسانی ضمن اشاره به برخی از فعالیت های پزوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، خاطرنشان کرد: امکان ادامه تحصیل در ترم دوم و همکاری آموزشی، منوط به فعالیت در عرصه های پژوهشی است.

دکتر طاهری انجمن های علمی، سامانه محققان و برگزاری کرسی های نظریه پردازی،  را از دیگر ظرفیت های مجتمع آموزش عالی علوم انسانی برشمرد و خاطرنشان کرد: تبیین سبک زندگی شخصیت های بزرگ جهان اسلام و نکوداشت مفاخر علمی، پژوهشی و ادبی از دیگر سرفصل های این معاونت به شمار می رود.

حجت الاسلام اولیایی، نیز در ادامه بر اهمیت اشراف بر آئین نامه های آموزشی و اجرای تمام بندهای آن توسط طلاب تأکید نمود و تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه های شورای آموزشی جامعه المصطفی، انتخاب واحد برای ترم آینده، پیش از آغاز ترم شروع خواهد شد.

مدیر اداره تحصیلات تکمیلی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی ضمن تبیین حداقل و حداکثر انتخاب واحدها در مقاطع مختلف تحصیلی، آئین نامه های حضور و غیاب و مباحث مربوط به پایان نامه و رساله دکتری را تشریح نمود.

در بخش پایانی این جلسه حجت الاسلام رئیسی زاده معاون فرهنگی تربیتی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، با اشاره به این که تشکیل پرونده در تمام واحدهای مجتمع را جدی بگیرید، اذعان داشت: قدم نهادن در مسیر اسلامی سازی علوم انسانی، از مهمترین هدفگذاری های مجتمع آموزش عالی علوم انسانی المصطفی است.

وی با تأکید بر این که تمام ادارات تربیتی، قرآنی و فرهنگی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، آماده خدمت رسانی به طلاب و دانش پژوهان است، خاطرنشان کرد: ثبت فعالیت ها و ظرفیت های قرآنی و فرهنگی در سامانه سجا و تشکیل پرونده های قرآنی، از نخستین گام هایی است که طلاب و دانش پژوهان باید بدان اهتمام داشته باشند.

معاون فرهنگی تربیتی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی خدمات مشاوره و ارائه آموزش های کاربردی و دانش افزایی فرهنگی را از خدمات معاونت فرهنگی تربیتی مجتمع دانست و یادآور شد: تقویت تشکل های فرهنگی و برگزاری مراسم تعمم طلاب از دیگر بسترهای همکاری با طلاب و دانش پژوهان به شمار می رود.

حجت الاسلام رئیسی زاده در پایان تأکید کرد: تمام امکانات مجتمع آموزش عالی علوم انسانی در اختیار فعالیت های فرهنگی طلاب و دانش پزوهان قرار دارد.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل