مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧      ساعت: ١٠:٥٣        شماره خبر: ٩٥٤٧٣          پرینت

در دیدار رئیس بانک مرکزی با آیت الله اعرافی تاکید شد

لزوم حمایت از اقشار کم درآمد در شرایط دشوار اقتصادی

رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سفر به قم، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی با آیت الله اعرافی دیدار و گفت وگو کرد.

گروه گزارش: رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سفر به قم، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی با آیت الله اعرافی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آقای دکتر عبدالناصر همتی با اشاره به تلاش بانک مرکزی برای ساماندهی به بازار ارز و تامین نیازهای مردم، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور بیشترین نگرانی را نسبت به وضعیت بازار و معیشت مردم داشته و دائما تحولات بازار ارز و اقدامات بانک مرکزی را پیگیری می نماید.

وی در تشریح اقدامات بانک مرکزی در جهت کنترل قیمت ارز، ابراز داشت: تقویت نقش بانک مرکزی در مدیریت بازار با افزایش ذخائر داخلی ارز، کنترل و مسدودسازی سایت ها و شبکه های دلالی و اعلام نرخ ساختگی و دستگیری دلالان و ملتهب کنندگان بازار با همکاری دادستانی کل کشور، سه اقدام مهم بانک مرکزی در روزهای اخیر بوده است که شاهد نتایج آن در کاهش التهابات بازار هستیم.

رئیس بانک مرکزی با اشاره به اعتراف برخی از دلالان دستگیر شده به ارتباط با مراکز خارج از کشور، تصریح کرد: تلاش زیادی از سوی دلالان و عناصر ضدانقلاب برای به اوج رساندن التهابات در تاریخ 13 آبان صورت گرفته بود که با تلاش همه مسئولان و اقدامات بانک مرکزی، معتقدیم در این تاریخ هیچ اتفاقی خاصی روی نخواهد داد و پس از آن شاهد آرامش بیشتر در بازار خواهیم بود.

دکتر همتی با رد شایعه انتفاع دولت از افزایش نرخ ارز ابراز داشت: افزایش نرخ ارز موجب افزایش هزینه های دولت می گردد و دولت در همه شرایط به دنبال کنترل نرخ ارز بوده است.

وی با تاکید بر تامین نه و نیم میلیارد دلار ارز دولتی برای کالاهای اساسی و تلاش بانک مرکزی برای پوشش تمام نیازهای مردم از طریق سامانه نیما، اظهار داشت: در جلسه سران سه قوه، تصمیمات جدی برای برخورد با صادرکنندگانی که ارز خود را در سامانه نیما عرضه ننمایند در دستور کار قرار گرفت که بزودی اجرایی خواهد شد.

رئیس بانک مرکزی عبور از شرایط دشوار فعلی را نیازمند همراهی همه اقشار مختلف دانست و گفت: در همین راستا، بسته حمایتی دولت برای اقشار کم درآمد پیش بینی شده است که در هفته اول آبان ماه، به حدود بیست میلیون خانوار ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به عقب نشینی دولت امریکا از به صفر رساندن فروش نفت ایران، تصریح کرد: جمهوری اسلامی با روش های متنوع به فروش نفت خود ادامه خواهد داد.

دکتر همتی در پایان با اشاره به ارائه گزارشات دائمی از سوی بانک مرکزی به مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، از صرفه جویی و همراهی همه مراکز بین المللی از جمله جامعه المصطفی العالمیه و بخش بین الملل حوزه علمیه برای عبور از شرایط فعلی تقدیر نمود.

رئیس جامعه المصطفی و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور نیز در این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای دولت و بانک مرکزی در زمینه حل مشکلات اقتصادی، خواستار توجه بیشتر به اقشار کم در آمد تا زمان رفع تنگناهای اقتصادی شد.

آیت الله اعرافی در ادامه به معرفی جامعه المصطفی العالمیه و دستاوردهای آن در عرصه جهانی پرداخت و از آمادگی این نهاد بین المللی برای کمک به دولت در زمینه های مختلف خبر داد.

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل