مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧      ساعت: ١٤:١٢        شماره خبر: ٩٥٥٧٢          پرینت

دیدار رئیس ستاد مرکزی اربعین با آیت الله اعرافی تاکید شد

ضرورت تدوین برنامه نظام مند مراسم زیارت اربعین

باید توجه داشت که مراسم زیارت اربعین، برنامه ای مردمی است و البته باید تلاش شود حداکثر خدمات به زائران ارائه شود.

گروه گزارش: رئیس ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و گزارشی از مراسم زیارت اربعین امسال را ارائه نمود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله اعرافی در این دیدار، از خدمات همه دست اندرکاران برگزاری حماسه باشکوه مراسم اربعین، به ویژه ستاد مرکزی اربعین که وظیفه بسیار مهم و سنگینی را در این تجلی گاه شور حسینی بر عهده دارد، تقدیر نمود.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی همه مراکز و نهادهای سهیم در برگزاری این مراسم با ستاد مرکزی اربعین، خاطرنشان کرد:با توجه به تجربه ذی قیمت این ستاد فرادستگاهی، لازم است تا افقی چندساله و برنامه ای نظام مند با نگاهی آینده نگرانه در زمینه مراسم زیارت اربعین تدوین گردد تا زمینه رشد و اعتلای این آیین باشکوه هموار گردد.

امام جمعه قم تعدیل انتظارات عمومی از برگزاری این مراسم را مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که مراسم زیارت اربعین، برنامه ای مردمی است و البته باید تلاش شود حداکثر خدمات به زائران ارائه شود.

رئیس المصطفی ارتباط میان ایران و عراق را در سطوح مختلف مهم و راهبردی دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط قوی میان ملت و دولت ایران و عراق و حوزه های علمیه قم و نجف، به عنوان یک راهبرد کلان باید مورد توجه جدی قرار گیرد؛ به ویژه آنکه هم اکنون شاهد توطئه های زیادی برای تخریب این روابط دوستانه هستیم.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در برگزاری مراسم اربعین سال جاری، ابراز داشت: انتظار می رود با استفاده از تجربه امسال، سال آینده این مشکلات به کلی رفع و یا به حداقل کاهش یابد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در پایان ضمن آرزوی توفیق برای دست اندرکاران برگزاری مراسم اربعین در خدمت رسانی به زائران حسینی، اظهار داشت: حوزه علمیه در مباحث تبلیغی و ارشادی مربوط به مراسم اربعین خود را مسئول می داند و در این زمینه با وجود اقداماتی که هم اکنون صورت گرفته است، آمادگی تعامل بیشتر با ستاد مرکزی اربعین در برنامه ریزی فکری و فرهنگی این مراسم باشکوه وجود دارد.

 

آقای حسین ذوالفقاری نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس جامعه المصطفی و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، ستاد مرکزی اربعین را مجموعه ای فرادولتی خواند که همه به سهم خود در آن نقش آفرین هستند.

وی با تشریح ساختار ستاد مرکزی اربعین و تبیین نقش هر یک از نهادها و سازمان ها در این ستاد، ابراز داشت: با توجه به استقبال بی نظیر مردم از مراسم راهپیمایی اربعین در چند سال اخیر، ستاد مرکزی اربعین کمیته های متعددی از جمله بهداشت و درمانف اسکان و تعذیه، امداد و نجات، تبلیغات، اعزام و ... را با همکاری دستگاه ها و بخش های مختلف راه اندازی نموده است تا زائران با سهولت بیشتری در این مراسم باشکوه حاضر شوند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به تشکیل 20 دفتر ویژه صدور روادید عراق ویژه ایام اربعین، اذعان داشت: فعالیت های مربوط به تامین زیرساخت ها و ارائه خدمات به زائران تنها به این ایام محدود نیست و در یک سال گذشته، نزدیک به چهل کیلومتر مسیر زائران بهسازی شده و  کار آب رسانی و تامین روشنایی تا مرزهای کشور به انجام رسیده است.

وی با اشاره به تامین روزانه بیش از پنج میلیون وعده غذایی و دو میلیون اسکان توسط موکب های ایرانی در مسیر زائران، ابراز داشت: بخش عظیمی از این تمهیدات مردمی است و ستاد مرکزی اربعین تلاش می نماید تا حد امکان، خدمات بهتر و متنوع تری را برای زائران فراهم نماید.

آقای ذوالفقاری با پذیرش وجود برخی اشکالات و نواقص در ساماندهی مراسم امسال، از بررسی و تلاش برای رفع این ایرادات در حوزه های مختلف خبر داد و گفت: به منظور کاهش هزینه های زائران، کمک خوبی از سوی دولت در زمینه هزینه مربوط به صدور روادید اختصاص داده شد و در تامین ارز زائران نیز با توجه به شرایط تلاش شد تا ارز لازم با قیمت مناسب تامین گردد که البته به جهت برخی ناهماهنگی ها و وجود مشکلات زیرساختی، بخشی از زائران برای دریافت این ارز دچار مشکلاتی شدند.

وی اتخاذ برخی تصمیمات بدون هماهنگی با ستاد مرکزی اربعین را موجب پدید آمدن مشکلات برای زائران از جمله معطلی در مرزها، مشکل دریافت ارز و ... دانست.

رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان با تاکید بر اینکه مراسم زیارت اربعین سیر پیشرفت خود را طی می نماید، یادآور شد: در مراسم امسال خوشبختانه از نظر امنیت، بهداشت و تامین زیرساخت ها نسبت به سال های گذشته، رشد قابل ملاحظه ای را شاهد بودیم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل