مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧      ساعت: ٢٠:٥٤        شماره خبر: ٩٦١٥٦          پرینت

با شعار «پژوهش؛ زمینه‌ساز مرجعیت علمی»

دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی جامعه‌المصطفی آغاز به کار کرد

دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی جامعه‌المصطفی، با حضور «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی»، رئیس جامعة‌المصطفی و شماری از مدیران، استادان، کارشناسان و پژوهشگران جامعه‌المصطفی گشایش یافت.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز»، معاون پژوهش جامعه‌المصطفی، در افتتاحیه نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی المصطفی، که در حسینیه قدس مجتمع امین قم برگزار شد، تصریح کرد: هفته پژوهش را خدمت تک تک طلاب و پژوهشگران، که در عرصه‌های فکری، معرفتی فعالیت می‌کنند، تبریک می‌گویم.

وی با بیان این که نمایشگاه جامع دست‌آوردهای پژوهشی المصطفی با تلاش و همت همه مراکز علمی و پژوهشی المصطفی راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به چهل سالگی انقلاب اسلامی و این که جامعه‌المصطفی یکی از برکات و ثمرات ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی به شمار می‌رود، تولیدات علمی و آثار پژوهشی این نهاد فاخر بین‌المللی در این نمایشگاه عرضه شده است.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی با بیان این که به دلیل کوچک بودن مکان و گستره مراکز پژوهشی المصطفی، تنها بخش اندکی از محصولات فاخر جامعه‌المصطفی در حوزه‌های پژوهشی ارائه شده است، اظهار داشت: همه آثاری که در این نمایشگاه دیده می‌شود، ثمره تلاش‌های پژوهشی المصطفائیان در سال‌های متمادی است؛ این نمایشگاه تنها یکی از برنامه‌های پژوهشی جامعه‌المصطفی به مناسبت هفته پژوهش است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز، در ادامه، به برنامه‌های مهم المصطفی در هفته پژوهش اشاره و خاطرنشان کرد: در سال گذشته، 137 کتاب جدید در جامعه‌المصطفی چاپ و 160 کتاب نیز تجدید چاپ شد؛ المصطفی در سال جاری، 63 مجله و نشریه علمی را به جامعه دانشی کشور عرضه نموده است.

وی تولید بیش از 3700 اثر علمی و چاپ و انتشار آن به سی زبان جهان را از مهم‌ترین دست‌آوردهای پژوهشی المصطفی دانست و ابراز داشت: ارائه بیش از نُه‌هزار مقاله و برگزاری بیش از دوهزار نشست و همایش علمی، ارائه چندین کرسی نظریه‌پردازی و نیز راه‌اندازی 26 مرکز پژوهشی در داخل و خارج ایران به همت جامعه‌المصطفی، تنها بخشی از دست‌آوردهای پژوهشی جامعه‌المصطفی است.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی به تشکیل بیش از نود انجمن علمی در جامعه‌المصطفی اشاره نمود و اظهار داشت: جامعه‌المصطفی، ضمن تشکیل 61 کتابخانه در داخل و خارج ایران و در نمایندگی‌های جامعه‌المصطفی، این کتابخانه‌ها را به یک‌میلیون نسخه کتاب تجهیز نموده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز پی‌گیری دانش‌نامه اسلامی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست را یکی از فعالیت‌های پژوهشی المصطفی برشمرد و ابراز داشت: ارائه دانش‌نامه نماز جمعه و دانش‌‌نامه امام رضا(علیه‌السلام)، تنها بخشی از تلاش‌ها و تولیدات علمی فاخر المصطفی به شمار می‌رود.

وی به تأسیس و راه‌اندازی دوازده قطب زبانی در جامعه‌المصطفی اشاره نمود و اذعان داشت: در دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی، ضمن رونمایی از آثار جدید، برای نخستین بار ترجمه قرآن کریم به زبان تائی رونمایی می‌شود.

معاون پژوهش جامعه‌المصطفی با بیان این که المصطفی تا کنون 55 جلد کتاب را به زبان تائی ترجمه کرده است، اذعان داشت: ترجمه کتاب شیعه در اسلام علامه طباطبایی و نیز ترجمه دو جلدی میزان‌الحکمه به زبان چینی، از دیگر کتب رونمایی‌شده در این نمایشگاه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌نیاز، در پایان، تأکید کرد: محصولات علمی ارائه‌شده در این نمایشگاه، تنها بخشی از تلاش المصطفائیان در واحدها و معاون پزوهش المصطفی است.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل