مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧      ساعت: ١٥:٢٥        شماره خبر: ٩٦٢٣٧          پرینت

دیدار مفتی استراپول روسیه با رئیس جامعه‌المصطفی

مفتی استراپول روسیه و رئیس کمیته اجرایی شورای هماهنگی مفتیان شمال قفقاز با حضور در شهر قم و بازدید از جامعه المصطفی با حجت الاسلام والمسلمین عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی العالمیة دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه‌المصطفی،  حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی، در دیدار با رحیم اف مفتی اعظم استراپول روسیه، ضمن خیر مقدم به حضور میهمانان تأکید کرد: امیدواریم این دید و بازدیدها منشاء خیرات و برکات برای همه مسلمانان باشد.

وی در ادامه گزارشی از فعالیت‌ها و اقتضائات حوزه علمیه قم و ویژگی‌های شهر مقدس قم ارائه نمود و اظهار داشت: حوزه علمیه قم از چندین دهه گذشته تاکنون، از مهم‌ترین حوزه‌های علمیه جهان اسلام به شمار می‌رود.

رئیس جامعه‌المصطفی با بیان این که حوزه علمیه قم قدمتی هزاران ساله دارد که امروز شاهد شکوفایی روز افزون آن هستیم، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افراد زیادی از نقاط مختلف جهان به قم گسیل شدند که پس خیل عظیم حضور این عزیزان، نهادی که بعدها به جامعه‌المصطفی شناخته شد، تأسیس گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ عباسی به حضور دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی در شهرهای مختلف کشور اشاره و خاطرنشان کرد: گرگان یکی از شهرهای تاریخی ایران به شمار می‌رود که یکی از فعال‌ترین نمایندگی های جامعه‌المصطفی را در خود جای داده است؛ این نمایندگی مبانی فقهی و کلامی را ناظر به فقه مذهبی دانش آموختگان ارائه می کند.

وی به ثبت و پی‌گیری فعالیت‌های آموزشی و پژوهش در کشورهای مختلف جهان اشاره و خاطرنشان کرد: شعب و نمایندگی‌های جامعه‌المصطفی به صورت رسمی در کشورهای مختلفی در حال ارائه مبانی اسلامی و علوم انسانی با نگاه اسلامی هستند.

رئیس جامعه‌المصطفی به تنوع ملیتی و حضور دانش پژوهانی اشاره نمود که از مذاهب مختلف اسلامی و ادیان جهانی در المصطفی حضور می‌یابند و یادآور شد: درب های جامعه‌المصطفی همواره به روی علاقه‌مندان آشنایی با معارف ناب الهی باز است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی در ادامه با بیان این که ارائه فقه اسلامی بر اساس مبانی اندیشه ای مذاهب، از رویکردهای وحدت آفرین جامعه‌المصطفی است، اذعان داشت:  سیاست جامعه‌المصطفی در عرصه های مختلف فعالیتی، برگرفته از دیدگاه مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) و تعامل و رابطه محترمانه با برادران مسلمان است.

رئیس جامعه‌المصطفی با تأکید بر این که تمام پیروان مذاهب اسلامی، فرزندان جامعه اسلامی هستند، اظهار داشت: همه مسلمانان باید برادرانه، دوشادوش هم در مقابل دشمنان اسلام و مسلمین متحد شده، ایستادگی نمایند.

وی مسئله تقریب و وحدت اسلامی را مهم‌ترین سیاست و راهبرد انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: تمرکز بر وحدت، تقریب و برادری، مهم‌ترین راهبرد المصطفی برای مقابله با صدای تفرقه و دشمنی است که در برخی از نقاط جهان شنیده می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی در پایان ضمن اشاره به بخش های مختلف آموزشی و پژوهشی جامعه‌المصطفی، بر تمایل المصطفی بر پذیرش دانش پژوهان مناطق مختلف اسلامی تأکید نمود و یادآور شد: جامعه‌المصطفی ارتقای سطح دانشی برادران مسلمان و خدمت به ایشان را افتخاری بزرگ می داند.

«آقای محمد رحیم‌اف»، مفتی منطقه استراپول روسیه نیز در ادامه این دیدار، ضمن تقدیر از مهمان‌نوازی ایرانیان، به دومین دیدار خود از جامعه‌المصطفی اشاره و خاطرنشان کرد: دیدگاه مسلمانان شمال قفقاز به برادران ایرانی خود و دیگر پیروان مذاهب اسلامی تغییر کرده و رو به وحدت است.

رئیس کمیته اجرایی شورای هماهنگی مفتیان شمال قفقاز ضمن ابراز شگفتی از  آمار مساجد اهل سنت در ایران، تصریح کرد: متأسفانه، در مقابل تبلیغات سوء فراوانی که ضد ایران وجود دارد، اطلاع‌رسانی درستی درباره ایران اسلامی صورت نمی‌گیرد.

آقای محمد رحیم‌اف با بیان این که گستره تبلیغات سوء و ایران‌هراسی صورت‌گرفته در منطقه، کار را برای تغییر نگاه‌ها و واقعی‌سازی بینش‌ها سخت کرده است، ابراز داشت: نیاز است همه مفتیان شمال قفقاز ضمن حضور در ایران، از نزدیک با شرایط اهل سنت ایران آشنا شوند.

مفتی منطقه استراپول روسیه در بخش پایانی سخنان خود، دیدار با رئیس جامعه‌المصطفی و بازدید از مناطق اهل سنت ایران را از اهداف سفر خود دانست و یادآور شد: روابط مسلمانان ایران و روسیه وارد فاز جدیدی شده است. امیدواریم با گسترش تعاملات، بتوانیم به این روند سرعت ببخشیم و ایران را همان گونه که هست، بشناسیم و به دیگران معرفی کنیم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل