مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧      ساعت: ١٥:٠١        شماره خبر: ٩٦٢٧٤          پرینت

برگزاری ششمین اجلاسیه مدیران و دبیران پژوهشی جامعه‌المصطفی

ششمین اجلاسیه مدیران و دبیران پژوهشی جامعه‌المصطفی با حضور، استادان، مدیران و دبیران پژوهشی المصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی،«دکتر مقدم»، مدیرکل سامان‌دهی و پشتیبانی پژوهشی جامعه‌المصطفی، در ابتدای ششمین اجلاسیه مدیران و دبیران پژوهشی جامعه‌المصطفی، ضمن تبیین برنامه‌های این اجلاسیه، به چگونگی انتخاب استادان پژوهشی برتر المصطفی اشاره و خاطرنشان کرد: پس از ارسال نامه به مدارس و مراکز آموزشی المصطفی به منظور گزارش مستندات پژوهشی استادان جامعه‌المصطفی در سال 1396، مجموعه عملکرد 66 استاد از مدارس مراکز به سازمان مرکزی فرستاده شد که پس از بررسی امتیازات و ارزیابی، وزن‌دهی به فعالیت‌های پژوهشی صورت گرفت که در نهایت، عملکرد 48 استاد تأیید گردید. از میان این عزیزان، پنج استاد به عنوان استاد پژوهشگر برتر معرفی خواهند شد.

آقای مقدم به روند انتخاب مدیر گروه و دبیر پژوهشی برتر در المصطفی اشاره نمود و ابراز داشت: مدارس با نظر خود، مدیر گروه علمی و دبیر پژوهشی برتر را براساس مؤلفه‌های مشخص‌شده معرفی می‌کنند؛ پس از تجمیع گزارش‌ها و بررسی نوع فعالیت‌ها، براساس مؤلفه‌های ارزیابی، وزن‌دهی عملکردها آغاز و مدیران و دبیران پژوهشی برتر مراکز معرفی شدند که از این میان، در این اجلاسیه چهارده مدیر پژوهشی و سیزده دبیر پژوهشی برتر معرفی خواهند شد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین‌ موسوی» نیز در ادامه ششمین اجلاسیه مدیران و دبیران پژوهشی جامعه‌المصطفی، نکاتی درباره کمیسیون‌های پژوهشی این اجلاسیه ارائه و خاطرنشان کرد: اداره‌کل امور پژوهشی المصطفی، متولی پی‌گیری اموری شامل حوزه نشریات، ترجمه‌ها و طرح‌های تبلیغاتی، کرسی‌های نظریه‌پردازی و نیز فعالیت‌های پژوهشی مراکز و مؤسسات تابعه و پیوسته جامعه‌المصطفی است.

وی نشریات و کتب جامعه‌المصطفی را از افتخارات این نهاد فاخر بین‌المللی دانست و یادآور شد: پژوهشگاه و واحدهای علمی- پژوهشی المصطفی، گام‌های ارزشمندی در این عرصه برداشته و آثار فاخری خلق نموده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ موسوی کمبود تولید و ارائه کتاب‌های فاخر ناظر به هدف‌گذاری مرجعیت علمی در جهان را از ضعف‌های حوزه پژوهش در المصطفی دانست و اظهار داشت: با وجود تلاش روزافزون پژوهشگران جامعه‌المصطفی در حوزه‌های گوناگون دانشی، همچنان در عرصه ارائه محصولات منبع و تولیدات فاخر علمی به موفقیت‌های کمتری دست یافته‌ایم.

مدیرکل امور پژوهشی جامعه‌المصطفی برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی را از ظرفیت‌های والای تقویت ابعاد مختلف پژوهشی عنوان کرد و ابراز داشت: به منظور هر چه پربارتر شدن کرسی‌های نظریه‌پردازی، برآنیم این کرسی‌ها را به صورت مشترک با حوزه‌های علمیه برادران و خواهران برگزار نماییم.

وی چاپ پایان‌نامه‌های برتر جامعه‌المصطفی را از دیگر رویکردهای اداره‌کل امور پژوهشی المصطفی دانست و ابراز داشت: پایان‌نامه‌های بسیار خوبی در جامعه‌المصطفی نگاشته شده که بالقوه از قابلیت چاپ به صورت کتاب برخوردار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ موسوی ادامه داد: در این اجلاسیه، از استادانی تقدیر خواهیم کرد که سال‌ها عضو کمیسیون طرح‌ها و تحقیقات پژوهشی و شورای نشریات پژوهش جامعه‌المصطفی بوده و با اخلاص و ایثار، تمام‌وقت در این جلسات حضور به هم رسانده‌اند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل