مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: شنبه ١ دی ١٣٩٧      ساعت: ١٣:٣٨        شماره خبر: ٩٦٣٠٨          پرینت

برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی

مراسم تقدیر از برگزیدگان پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی با حضور مدیران، استادان و پژوهشگران مجتمع برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، دکتر طاهری، پیش از ظهر امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، ضمن اشاره به رئوس برنامه‌های پژوهشی مجتمع، گفت: مرجعیت علمی در زمینه علوم انسانی اسلامی در سه مرحله آشنایی با نظریات غربی، نقادی و تئوری‌پردازی به منظور بومی‌سازی و اسلامی‌سازی آن، از مهم‌ترین اهداف این مجتمع به شمار می‌رود.

وی ضمن اشاره به اهمیت بومی‌سازی علوم انسانی ناظر به نیازهای عقیدتی و فرهنگی، خاطرنشان کرد: براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی)، علوم انسانی در کشور ما بومی و ناظر به نیازهای ما و متکی بر فلسفه و معارف ما نیست.

دکتر طاهری تدوین علوم انسانی منطبق با مبانی اسلامی را از اولویت‌های اساسی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی برشمرد و اذعان داشت: تشکیل مجامع کوچک علمی با حضور افرادی که هیچ شک و تردیدی در تصلب و تسلط آنها نسبت به موضوعات مختلف علوم انسانی نباشد، از رویکردهای پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی به شمار می‌رود.

وی تشکیل دبیرخانه و کمیته دائمی برای ارائه نقشه راه، اهداف، سطح‌بندی مخاطبان و تصویب کارگاه‌های عمومی را از دیگر فعالیت‌های پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی برشمرد و ابراز داشت: تدریس استادان مجتمع، مشروط به آشنایی آنان با رویکرد اسلامی‌سازی علوم یا شرکت در کارگاه‌های اسلامی‌سازی علوم انسانی است.

معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، ضمن اشاره به برنامه‌ریزی و اجرای کارگاه‌ها در دو سطح استادان و دانش‌پژوهان خاطرنشان کرد: تهیه متون مورد نیاز از طریق استخراج و ارزیابی آخرین یافته‌های علمی از طرف گروه‌های علمی، ارائه 2 واحد درسی و هدایت‌بخشی از پایان‌نامه‌های مقاطع ارشد و دکتری، از دیگر فعالیت‌هاست.

وی، در ادامه، به اهداف بلندمدت مجتمع آموزش عالی در بخش پژوهش اشاره نمود و اذعان داشت: تبدیل مجتمع به مرکز تربیت پژوهشگر در زمینه علوم انسانی با رویکرد اسلامی و نیز تهیه و تدوین متون آموزشی و محتوای پژوهشی مورد نیاز گروه‌های علمی در بحث علوم انسانی، از هدف‌گذاری‌های پژوهشی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی است.

دکتر طاهری ضمن اشاره به اهمیت مرکزیت تبادل افکار و تضارب آرا در خصوص اسلامی‌سازی و بومی‌سازی علوم انسانی، گزارشی از فعالیت‌های انجمن‌ها و گروه‌های علمی مجتمع ارائه و خاطرنشان کرد: کارگاه‌های دانش‌افزایی پژوهش و مقاله‌نویسیISI،از کارگاه‌هایی بود که مورد استقبال طلاب و فضلا قرار گرفت.

معاون پژوهش مجتمع آموزش عالی علوم انسانی برگزاری چهارده جلسه کارگاه، به منظور کیفی بخشی روش‌های پژوهشی را از دیگر رویکردهای پژوهشی این مجتمع برشمرد و اذعان داشت: در نشست‌های علمی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی، ضمن توجه به مسائل روز ملیت‌های مختلف، نشست‌های مناسبت‌محور نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی بررسی سبک زندگی پژوهشی شخصیت‌ها و رهبران انقلابی را از دیگر موضوعات کارگاهی این مجتمع دانست و یادآور شد: مجتمع آموزش عالی علوم انسانی در اسفندماه سال جاری، همایشی را به صورت تخصصی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار و در آن ضمن استفاده از ظرفیت طلاب و استادان، چهل خاطره از چهل طلبه و چهل ملیت با هدف جلوگیری از اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی عملیاتی خواهد کرد.

دکتر طاهری، در پایان، با بیان این که تاکنون سیصد پایان‌نامه در مجتمع آموزش عالی علوم انسانی دفاع شده است، اظهار داشت: لازم است پایان‌نامه‌های علمی دانش‌پژوهان المصطفی، که ناظر به نیازهای بومی مناطق نوشته می‌شود، در مجامع علمی جوامع هدف بازنشر و ارائه گردد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل