ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٨      ساعت: ١٠:١٣        شماره خبر: ٩٨٢٨٤          پرینت

در سی‌ونهمین سالگرد شهادت «شهید سیدمحمدباقر صدر» تأکید شد؛

شهید صدر دنیایی از علم و معرفت بود

نشست «التین والزیتون» به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد شهادت «شهید سیدمحمدباقر صدر» به همت تشکل فرهنگی رائدات الهدی و در حسینیه مجتمع آموزش عالی بنت‌الهدی برگزار شد.

«حجت‌الاسلام والمسلمین‌ محمدرضا نعمانی» در نشست «التین والزیتون»، که به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد شهادت «شهید سیدمحمدباقر صدر» برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه‌ها و مدارس باید به زبان عربی اهتمام خاصی داشته باشند، زیرا از طریق این زبان می‌توان پیام انقلاب را منتشر کرد.

شاگرد شهید صدر با بیان این که فرصت‌های کنونی، تهدیدات و مشکلاتی دارد، ولی باید از فرصت‌های موجود نهایت استفاده صورت گیرد، گفت: دنیای کفر و استکبار در دوران کنونی ضد ما، اسلام و مذهب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) بسیج شده است. دشمنان و قارون زمان، عربستان سعودی، میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا مذهب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را در تنگنا قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه‌المصطفی کار بزرگی انجام می‌دهد و طلاب از کشورهای مختلف در این مرکز جمع شده‌اند تا در دورانی که دشمنان بر ما می‌تازند و عربستان سعودی نیز هزینه می‌کند تا اسلام ناب را در تنگنا قرار دهد، به فعالیت در زمینه اسلام بپردازند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمانی انقلاب اسلامی را معجزه قرن عنوان کرد و افزود: در دنیا، امریکای جنایتکار و کشورهای مرتجع بسیج شدند تا کارهای زیادی ضد انقلاب انجام دهند.

وی با اشاره به حجم بزرگ فعالیت‌ها ضد اسلام ناب محمدی(ص) گفت: جامعه‌المصطفی و رسانه‌های اسلامی در عرصه مبارزه با دشمنان اسلام ناب محمدی(ص) فعالیت می‌کنند؛ بنابراین، این حضور سبب شده است استکبار جهانی ضد ما بسیج شود، زیرا در صورتی که نظام اسلامی تهی باشد، کاری به آن ندارند، ولی این حجم از محاصره، توطئه و مشکلات، نشانه فعالیت تأثیرگذار انقلاب است.

شاگرد شهید صدر خاطرنشان کرد: دشمنان از فعالیت‌های انقلاب می‌ترسند؛ بنابراین، می‌کوشند به محاصره سیاسی، فرهنگی و تبلیغاتی انقلاب بپردازند.

وی با اشاره به سفر هیئت‌های مختلف به ایران گفت: این هیئت‌ها می‌گفتند آنچه در ایران مشاهده کردیم، به جز شنیده‌ها بود؛ انقلاب در تمام زمینه‌های علم، صنعت، کشاورزی، فرهنگی و هنری پیشرفت کرده است.

 

احساس خطر رژیم بعث از شهید صدر

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمانی با اشاره به شخصیت شهید صدر گفت: بهترین و ارزشمندترین لحظات زندگی خود را مدیون این شهید هستم. این شهید بزرگوار دنیایی از علم، معرفت، اخلاق و سلوک بود و در جلسات، تمام مسائل و جزئیات عراق را بیان می‌کرد. برنامه‌های شهید صدر سبب حرکت در عراق شد و نظام بعث از این امر احساس خطر می‌کرد.

وی با اشاره به اقدامات شهید صدر گفت: دانشجویان مسلمان از دانشگاه‌ها فراخوانده و پس از ارائه آموزش‌هایی، به شهرهای خود فرستاده شدند. اسلام به این وسیله معرفی گردید.

نویسنده كتاب ناگفته‌هایی از مناسبات امام موسی صدر و شهید صدرخاطرنشان کرد: زمانی که سخن از اسلام و مذهب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) می‌شد، تعجب می‌کردند و رئیس بعثی‌های آن زمان بیان می‌نمود اگر از اسلامی خبر داشتم که شما مطرح می‌کنید، بعثی نمی‌شدم.

وی عنوان کرد: شهید صدر در جوانی، در تمام جنبش‌ها شرکت داشت و جمعیت علما، مجله‌ها و مدارس را راه‌اندازی کرد و نیازها را می‌دید و براساس نیازهای آن زمان کتاب‌هایی تألیف نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمانی با بیان این که آنها تصور می‌کردند اسلام تنها نماز، روزه و حج است، گفت: فکر نمی‌کردند اسلام اقتصاد دارد، ولی به وسیله این عالِم، با آموزه‌های اسلام آشنا شدند.

وی با بیان این که تمام مردم در یک فرد خلاصه شده است، ابراز نمود: شهید صدر دارای شخصیتی بی‌مانند است و از خودگذشتگی بی‌نظیری دارد و در زمینه سیاست، حرکتی بی‌نظیر رقم زد.

 

شهید صدر عمر خود را در راه ترویج اسلام گذراند

وی با بیان این که شهید صدر عمر خود را در راه اسلام گذراند، یادآور شد: حزب دعوه به عنوان بزرگ‌ترین حزب مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، جهان عرب را برنامه‌نویسی و رهبری کرد.

استاد حوزه علمیه نجف تأکید کرد: قدر این نظام را بدانید، زیرا پس از چهل سال، با وجود مشکلات، روز به روز در تمام زمینه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی قوی‌تر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: چاپ کتاب‌های مختلف، نمادی از فرهنگ است، در حالی که کل کشورهای عربی نیمی از این عنوان کتاب را تولید نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: رژیم بعث شهید صدر را تهدید کرد تا یک جمله ضد رژیم و جمهوری اسلامی بیان کند، ولی شهید صدر، جمهوری اسلامی را هدف آرزوهای خود عنوان نمود.

 

بنت‌الهدی صدر کتاب‌های مختلف تألیف کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین نعمانی با اشاره به شخصیت شهید بنت‌الهدی صدر گفت: این بانوی بزرگوار تمام عمر خود را فدای اسلام نمود و مدارس اسلامی را تأسیس کرد و مسائل دینی و قرآنی را مطرح می‌نمود و در این زمینه نمونه‌ای برای انسان‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: این بانوی بزرگوار افزون بر فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و تربیت بانوان و دروس حوزوی، کتاب تألیف می‌کرد و داستان‌نویسی را برای ارائه مطالب برگزید.

استاد حوزه علمیه نجف خطاب به طلاب جامعه‌المصطفی، با بیان این که امکانات زیادی ایجاد شده است تا فردی مؤثر برای انجام این رسالت باشید، گفت: باید از این فرصت برای تبلیغ اسلام استفاده کنید و با شخصیت شهید صدر آشنا شوید و در این زمینه به مطالعه بپردازید؛ بنابراین، رسالت سنگینی بر عهده دارید.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل