ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٥٥        شماره خبر: ٩٩١٢٩          پرینت

بازدید نائب رئیس مجلس نیجر از جامعةالمصطفی

سولی ایدی، نائب رئیس مجلس ملی نیجر ضمن سفر به ایران و حضور در جامعةالمصطفی، از نزدیک در جریان فعالیت های این نهاد بین المللی قرار گرفت.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور»، در بازدید «سولی ایدی»، نائب رئیس مجلس ملی نیجر از جامعةالمصطفی، ضمن ابراز خرسندی از میزبانی المصطفی از نمایندگان مردم نیجر، خاطرنشان کرد: نمایندگی جامعةالمصطفی در نیجر، به منظور خدمت‌رسانی آموزشی و علمی به ملت این کشور، به ویژه جوانان، تأسیس شده است.

وی با بیان این که جامعةالمصطفی هیچ حد و مرزی برای علم قائل نیست و آنچه خود می‌داند، در اختیار دیگران نیز می‌گذارد، خاطرنشان کرد: در سفری که به نیجر داشتم، از نزدیک شاهد گستره تلاش روزافزون ملت این کشور بودم؛ پرتلاشی و همت مردمان هر سرزمین، از افتخارات آن کشور به شمار می‌رود.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی، در ادامه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های جامعةالمصطفی، راه‌اندازی بیش از 140 رشته آموزشی را از افتخارات المصطفی برشمرد و اذعان داشت: از بیش از 130 ملیت جهان در جامعةالمصطفی مشغول فراگیری علوم دینی هستند و این نهاد بین‌المللی نیز معارف اسلامی را ناظر به اندیشه فقهی پیروان مذاهب مختلف اسلامی ارائه می‌کند.

وی بر آشنایی هر چه بیشتر مجموعه‌های دانشی نیجر با رشته‌ها و گرایش‌های آموزشی المصطفی تأکید نمود و ابراز داشت: آشنایی با رشته‌ها و گرایش‌های ارائه‌شده در جامعة‌المصطفی، نیازسنجی‌های هدفمند و ارزشمندی رقم زده، زمینه مناسب را برای فعال‌سازی ظرفیت دانشی دانش‌آموختگان فراهم خواهد نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور ارائه معارف اسلامی و مبانی علوم انسانی را از هدف‌گذاری‌های دانشی جامعةالمصطفی برشمرد و اذعان داشت: جامعةالمصطفی ضمن تأسیس رشته‌های مختلف در عرصه علوم انسانی، این علوم را ناظر به مبانی اسلامی تدوین و ارائه نموده است.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی رشته‌های اقتصاد، مدیریت، حقوق و... را از رشته‌های علوم انسانی ارائه‌شده در المصطفی برشمرد و اذعان داشت: مواد آموزشی رشته‌های علوم انسانی جامعةالمصطفی، با علوم انسانی غربی فرق دارد؛ نظام آموزشی جامعةالمصطفی افزون بر بهره‌مندی از تجربیات بشری، این علوم را بر مبنای معارف اسلامی ارائه می‌کند.

وی ارائه علوم انسانی را با نگرش‌های تطبیقی، از دیگر رویکردهای جامعةالمصطفی عنوان کرد و ابراز داشت: جامعةالمصطفی ضمن تدوین و عرضه نگاه‌های اسلامی در حوزه علوم انسانی، به دنبال ارتقای سطح انتخاب ملت‌ها و دولت‌ها در به‌کارگیری نگرش‌های علوم انسانی است تا مردم خود بهترین‌ها را انتخاب نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور با بیان این غرب به دنبال تحمیل ایده‌ها و نظرات خود به دیگر ملت‌هاست، خاطرنشان کرد: جامعةالمصطفی جز عرضه علم اسلامی به جوامع بشری، هدف دیگری ندارد و توانمندسازی دانش‌پژوهان غیرایرانی در حوزه‌های علوم اسلامی و انسانی و تبیین نگرش‌های اسلامی، از مهم‌ترین هدف‌گذاری‌های جامعة‌المصطفی به شمار می‌رود.

وی، در ادامه، دانشگاه مجازی المصطفی را از والاترین ظرفیت‌های آموزشی جامعةالمصطفی برشمرد و اذعان داشت: جامعةالمصطفی در کنار فعالیت‌های مجازی، دوره‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی تخصصی را به منظور آشنایی اندیشمندان جهان با گفتمان اسلامی راه‌اندازی نموده است.

جانشین ریاست جامعةالمصطفی ترجمه کتاب را یکی از ظرفیت‌های دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی دانست و یادآور شد: ترجمه کتاب‌های تخصصی و متنوع، در ارتقای سطح دانشی ملت‌ها و تنوع‌بخشی به نگرش‌های علمی مجموعه‌های دانشی کشورها بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی برپایی همایش‌های علمی مشترک با جامعةالمصطفی و ارائه محتوای پژوهشی مشترک و ارائه آن در سمینارهای تخصصی مشترک را از دیگر ظرفیت‌های جامعةالمصطفی برشمرد و اذعان داشت: طلاب و دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی از ظرفیت بالایی در واسطه‌گری علمی و برپایی همایش‌ها و سمینارها برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ خالق‌پور، در بخش پایانی سخنان خود، بر افزایش هر چه بیشتر تعاملات آموزشی و پژوهشی جامعةالمصطفی و مراکز علمی نیجر و فعال‌سازی ظرفیت‌های پیش رو تأکید نمود.

 

سولی ایدی نیز در این بازدید، ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و بازدید از جامعة‌المصطفی، بر تقویت روزافزون دوستی ملت ایران و نیجر تأکید نمود و اظهار داشت: من به نوبه خود از جامعةالمصطفی به دلیل میزبانی از طلاب و دانش‌پژوهان نیجر و ارتقای سطح دانشی این عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنم.

نائب رئیس مجلس ملی نیجر ضمن اشاره به ظرفیت آموزش مجازی جامعةالمصطفی، بر استفاده حداکثری از این ظرفیت تصریح نمود و یادآور شد: به دلیل ضعف در زیرساخت‌ها و پایین بودن سرعت اینترنت در نیجر، امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مجموعه‌های علمی ایران و جامعةالمصطفی برای بهره‌مندی آموزشی استفاده نماییم.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل