ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ٠٩:٤٩        شماره خبر: ٩٩١٤٦          پرینت

«حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی»:

تمام زمینه‌ها برای عاقبت به خیری مؤمن در ماه رمضان فراهم است

عضو هیئت‌ علمی جامعه‌المصطفی با بیان این که هر کس حرمت ماه رمضان را بشکند، حرمت خدا را شکسته است، گفت: ماه مبارک رمضان، ماه خداوند است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ناصر رفیعی» در محفل ترتیل‌خوانی قرآن کریم، که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با بیان این که برای هر چیزی آغازی است و آغاز سال عبادی، ماه مبارک رمضان است، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماهی است که خداوند حرمت آن را نگه ‌داشته است.

عضو هیئت‌ علمی جامعه‌المصطفی افزود: اهمیت و جایگاه ماه رمضان به حدی برجسته است که امام سجاد(ع) در دعای 44 صحیفه سجادیه می‌فرمایند: هر کس حرمت ماه رمضان را نگه دارد، سعادتمند و بهشتی می‌شود.

وی با تأکید بر این که علمای بزرگ اهمیت ویژه‌ای برای ماه مبارک رمضان قائل بودند، تصریح کرد: امام خمینی(ره) در ماه رمضان جلسات خود را کمتر کرده، بیشتر وقت خود را به عبادت مشغول بودند.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی ادامه داد: «علامه طباطبایی» تمام شب‌های ماه مبارک رمضان را به همراه خانواده، تا سحر به شب‌زنده‌داری مشغول بودند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی خاطرنشان کرد: رسول خدا(ص) با ورود به ماه مبارک رمضان،  همه اسرا و بردگان نزد خود را آزاد کرده، هیچ سائلی را دست‌ خالی بازنمی‌گرداندند، در حالی‌که رفتار ایشان در ماه‌های دیگر فرق می‌کرد.

وی با بیان این که هر کس حرمت ماه رمضان را بشکند، حرمت خدا را شکسته است، افزود: حرمت‌شکنی ماه رمضان بسیار سنگین و ناپسند است، زیرا خداوند به ماه مبارک رمضان حرمت بخشیده، می‌فرماید ماه رمضان، ماه من و روزه برای من است.

عضو هیئت‌ علمی جامعه‌المصطفی با اشاره به این که مؤمن باید حرمت ماه رمضان را حفظ کند، زیرا تمامی امکانات در این ماه برای عاقبت ‌به ‌خیری مؤمن فراهم است، تصریح کرد: نماز، روزه  و حتی نفس مؤمن در ماه رمضان عبادت خداوند به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی خاطرنشان کرد: حضرت موسی(ع) به خداوند عرضه می‌دارد که جزای اقامه نماز به خاطر ذات اقدس خداوند در چیست که خداوند در پاسخ به حضرت موسی(ع) می‌فرمایند: من به بنده‌ای که به خاطر من نماز را اقامه کند، مباهات می‌کنم.

وی افزود: کسی که خداوند در برابر چشم فرشتگان به او مباهات کند، هرگز عذاب نمی‌شود.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی با بیان این که جزای کسی که به خاطر خداوند به فامیل و بستگان خود رسیدگی کند، افزایش عمر است، گفت: آسان شدن مرگ و سکرات موت، از دیگر پاداش‌های صله ارحام برای مؤمنان است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی ادامه داد: خداوند به حضرت موسی(ع) جزای کسی را که می‌کوشد به مردم آزار نرساند، در امان ماندن از آزار آتش در روز قیامت می‌داند و آتش حتی از نزدکی چنین فردی در روز قیامت عبور نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: جزای روزه‌دار ماه مبارک رمضان، بهشتی شدن است و خداوند چنین بنده‌ای را از آتش جهنم و عذاب نجات می‌دهد.

عضو هیئت‌ علمی جامعه‌المصطفی یادآور شد: روزه باید تنها برای خدا باشد و مطابق قول خداوند به حضرت موسی(ع)، کسی که به خاطر رضایت مردم روزه می‌گیرد، مانند کسی است که روزه نگرفته است و از ثواب روزه ماه مبارک رمضان بهره‌ای ندارد.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل