ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ١١:٠٧        شماره خبر: ٩٩١٨٣          پرینت

بازدید نائب رئیس مجلس ملی نیجر از دانشگاه مجازی

«سولی ایدی»، نائب رئیس مجلس ملی نیجر، از دانشگاه مجازی المصطفی بازدید کرد و با فعالیت‌های آن آشنا شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، «آقای ‌نظری»، مدیر ارتباطات و بین‌الملل دانشگاه مجازی المصطفی، ضمن خیر مقدم به مهمانان، گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه مجازی المصطفی ارائه نمود و با بیان این که تمام فعالیت‌های جامعةالمصطفی در دانشگاه مجازی المصطفی، به صورت مجازی پی‌گیری می شود، اظهار داشت: دانشگاه مجازی المصطفی تفاوت آشکاری با مراکز مجازی فعال در عرصه بین‌الملل دارد که ارائه دانش‌های علمی براساس زبان مخاطب، یکی از این تفاوت‌ها به شمار می‌رود.
وی با بیان این که دانشگاه مجازی دوره‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت مختلفی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می‌کند، خاطرنشان کرد: دانشگاه مجازی، در رشته‌های علوم اسلامی و علوم انسانی دوره‌های بلندمدتی به زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، ترکی استانبولی، ترکی آذری و اردو راه‌اندازی و برگزار نموده است.
آقای نظری ادامه داد: بیش از ده‌هزار دانشجو در دوره‌های بلندمدت دانشگاه مجازی تحصیل می‌کنند. دانشگاه مجازی در کنار دوره‌های بلندمدت، موفق به راه‌اندازی دوره‌های کوتاه‌مدت به چهارده زبان شده است.
وی تصریح کرد: در دانشگاه مجازی المصطفی، آموزش زبان فارسی به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور طلاب در ایران پی‌گیری شده، این زبان تا مقطع مترجمی زبان فارسی پیش می‌رود.
«دکتر سیاحت»، معاون پژوهش دانشگاه مجازی نیز در این دیدار، ضمن خیر مقدم به مهمانان جامعةالمصطفی و نمایندگان مردم نیجر در آغازین روزهای ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: دانشگاه مجازی المصطفی، شاخه مجازی آموزش‌های حضوری المصطفی است که آموزش معارف اسلامی به افرادی از ملیت‌های مختلف و به زبان‌های گوناگون را افتخاری بزرگ می‌داند.
وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی، با بیان این که فضای مجازی می‌تواند همگرایی و همزیستی مسالمت‌آمیزی در عرصه ارتباطات علمی و اجتماعی ایجاد نماید، خاطرنشان کرد: در دانشگاه مجازی، افرادی از ملیت‌ها، مذاهب و ادیان مختلف تحصیل می‌کنند و دانشگاه مجازی هیچ محدودیتی در ارائه مبانی اسلامی و علوم انسانی ندارد.
دکتر سیاحت ضمن تأکید بر کرامت انسانی، تقریب بین مذاهب و احترام به اندیشه و باورهای انسان‌ها را از سیاست‌های فعالیتی دانشگاه مجازی دانست و یادآور شد: تبیین معارف اصیل اسلامی و فراگیری سبک زندگی اسلامی، از مهم‌ترین رسالت‌های دانشگاه مجازی المصطفی به شمار می‌رود.
معاون پژوهش دانشگاه مجازی تصریح کرد: هم‌اکنون، بخشی در خور توجهی از استادان دانشگاه مجازی را دانش‌آموختگان جامعة‌المصطفی تشکیل داده، آموخته‌های خویش را با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی ارائه می‌کنند.
دکتر سیاحت، در بخش دیگری از سخنان خود، رشته مطالعات اسلامی را به زبان فرانسوی، از رشته‌های دانشگاه مجازی عنوان کرد و ابراز داشت: این رشته به همت دانش‌آموختگان فرانسوی‌زبان جامعةالمصطفی ارائه می‌شود.
وی به روش‌های آموزشی زبان فارسی در دانشگاه مجازی اشاره کرد و یادآور شد: در دانشگاه مجازی، زبان فارسی بدون زبان واسطه و فقط  با زبان فارسی ارائه می‌شود که این بستری را فراهم نموده است تا مردمانی از ملیت‌های مختلف، به صورت مشترک آموزش واحدی را در حوزه زبان فارسی پی‌گیری نمایند.
معاون پژوهش دانشگاه مجازی افزود: در آموزش مجازی زبان در دانشگاه مجازی، زمان یادگیری زبان فارسی به نصف دوره‌های آموزش حضوری کاهش یافته، فراگیران در حدود نُه ماه موفق به یادگیری زبان فارسی می‌شوند. در پایان دوره آموزشی نیز دوره آموزش حضوری نیز به منظور تقویت آموزش‌های ارائه‌شده برگزار می‌گردد.
دکتر سیاحت تصریح کرد: دانشگاه مجازی المصطفی آمادگی دارد دپارتمان آموزش زبان فارسی را با مشارکت مراکز علمی و دانشگاه‌های نیجر راه‌اندازی نموده، رشته‌های زبان فارسی را در این محافل پشتیبانی نماید.
سولی ایدی، نائب رئیس مجلس ملی نیجر هم ضمن اشاره به ظرفیت‌های آموزشی فضای مجازی، دغدغه‌ها و مشکلات بهره‌گیری از این فضا را تبیین نمود و یادآور شد: آموزش زبان فارسی در بستر فضای مجازی، ظرفیت خوبی است که در تسریع روند آموزش حضوری در جامعةالمصطفی تأثیرات بسزایی خواهد داشت.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل