مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ١١:٣٦        شماره خبر: ٩٩٥٨٩          پرینت

بازدید رئیس جامعه‌المصطفی از مرکز بین‌المللی میکروفیلم نور در دهلی نو

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، در سفر به هندوستان، ضمن بازدید از مرکز بین‌المللی میکروفیلم نور در دهلی نو، با «دکتر خواجه‌پیری»، رئیس این مرکز، دیدار و درباره فعالیت‌های آن و راه‌های گسترش همکاری دوجانبه تبادل نظر کرد.

گروه خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی و هیئت همراه، در سفر به هندوستان، ضمن بازدید از مرکز بین‌المللی میکروفیلم نور در دهلی نو، با «آقای دکتر مهدی خواجه‌پیری»، رئیس این مرکز، دیدار و درباره فعالیت‌های آن و راه‌های گسترش همکاری دوجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، در این بازدید، حجت‌الاسلام والمسلمین‌ دکتر عباسی ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام‌شده در مرکز میکروفیلم نور، تلاش‌های مجدانه و ابتکارات ارزشمند آقای خواجه‌پیری را در حفاظت و بازنشر میراث کهن و ارزشمند اسلامی در هند، برجسته و شایان تقدیر دانست.

رئیس جامعه‌المصطفی درباره زمینه‌های همکاری علمی- پژوهشی جامعه‌المصطفی با این مرکز گفت: آثار و اسناد موجود در این مرکز می‌تواند منبع خوبی برای استادان و پژوهشگران جامعه‌المصطفی باشد. دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی ظرفیت بسیار خوبی برای همکاری در زمینه احیا و بازنشر آثار خطی در هند به شمار می‌روند.

وی درباره همکاری دو مرکز برای تربیت نیروی متخصص و توانمند به منظور احیای آثار اظهار داشت: انتظار می‌رود این مرکز با همکاری نمایندگی المصطفی در هند، دوره‌های آموزشی برای طلاب و دانش‌آموختگان المصطفی برگزار نماید تا طلاب  دانش و مهارت لازم را برای استمرار این فعالیت در مناطق دیگر هند داشته و در آینده همکاران خوبی برای مرکز نور باشند.

دکتر خواجه‌پیری نیز در سخنانی، گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه‌های پژوهشی و فرهنگی و برنامه‌های آینده این مرکز ارائه کرد.

وی گفت: مرکز میکروفیلم در سال 1364 با هدف حفظ و نشر میراث مکتوب اسلامی در هند بنیان‌گذاری شده است و هم‌اکنون، به تهیه میکروفیلم، عکس‌برداری، مرمت و نشر نسخه‌های خطی کهن به صورت چاپ همانند می‌پردازد و تاکنون توانسته است میکروفیلم بیش از شصت‌هزار نسخه‌ خطی فارسی، عربی و اردوی کتابخانه‌های هند را تهیه کند.

رئیس مرکز میکروفیلم نور ادامه داد: یکی از فعالیت‌های ابتکاری مرکز میکروفیلم نور، که برای نخستین بار در این مرکز طراحی و اجرا شده، تهیه نسخه‌های نادر و نفیس اسلامی به صورت نسخه همانند، باکاغذ دست‌ساز، با کیفیت نسخه اصل و تکثیر آن در پنجاه نسخه است که آن را در اختیار کتابخانه‌های بزرگ جهان قرار می‌دهد تا ضمن نشر اندیشه اسلامی و دسترسی آسان‌تر پژوهشگران و دانش‌پژوهان، رونوشت اصل نسخه به صورت سند برای نسل‌های آینده باقی بماند و تاکنون دویست نسخه به این صورت احیا شده است.

وی نقش جامعه‌المصطفی را در تربیت علما و اندیشمندان دینی برای هندوستان بسیار برجسته دانست و گفت: مرکز میکروفیلم نور در حال تهیه دانش‌نامه پیروان مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) در هند است و بیشتر افرادی که در تهیه آن فعالیت دارند، از دانش‌آموختگان جامعه‌المصطفی هستند.

در پایان این دیدار، رئیس جامعه‌المصطفی از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید نمود و با کارکنان رایزنی فرهنگی در خصوص فعالیت‌های بخش‌های مختلف به گفت‌وگو پرداخت.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل