ریاست | آموزش | ارتباطات و بین الملل | پژوهش | فرهنگی تربیتی | بین الملل | یادداشت | آرشیو نشریات | چندرسانه ای | پیوندها | ارتباط با ما | العربیة | ENGLISH |
صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل


 تاریخ: سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨      ساعت: ٠٩:٠١        شماره خبر: ٩٩٦٧٥          پرینت

کارشناس فرهنگی جامعةالمصطفی واحد مشهد مطرح کرد

حضور پرشور طلاب المصطفی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

نوع حضور و استقبال طلاب ملیت‌های خاص امسال پرشورتر است.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، «حجت‌الاسلام ‌والمسلمین علی سجادی‌منش» در گفت‌وگویی، در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت(علیهم‌السلام) مشهد، در خصوص قوت‌ها و ضعف‌ها این نمایشگاه در بخش جامعة‌المصطفی اظهار کرد: تفاوت اصلی در بخش جامعة‌المصطفی در نمایشگاه قرآن، در وسعت نمایشگاه، نوع چینش و امکانات استفاده‌شده بود، ضمن این که در سال گذشته، متراژ نمایشگاه و امکانات کمتر بود، ولی بحمدالله امسال کل سالن بهار به بخش بین‌الملل و جامعة‌المصطفی اختصاص داده شد و غرفه‌ها وسعت خوب و مطلوبی داشت و قسمت میانی سالن به طلاب ملیت‌های مختلف اختصاص داده شد و در فضای دور سالن نیز بخش‌های گوناگون جامعة‌المصطفی به ارائه فعالیت‌های خود پرداختند.

وی اضافه کرد: به نظر من، نکته مثبت نمایشگاه امسال، بحث فضا بود و البته نوع حضور و استقبال طلاب ملیت‌های خاص امسال پرشورتر بود. در این بین، به نظر می‌آید امسال حضور مردم برای استقبال به میزانی کمتر و ضعیف‌تر نسبت به سال گذشته است. ‌

کارشناس‌مسئول فرهنگی و ارتباطات مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی برادران در جامعة‌المصطفی- واحد مشهد در خصوص غرفه زبان فارسی و آموزش‌های مجازی عنوان کرد: این غرفه، غرفه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان بود و ضمناً آموزش زبان فارسی اهمیت بسیاری در دنیا دارد و به همین دلیل، یکی از برنامه‌های جامعة‌المصطفی‌، آموزش زبان فارسی است و در حقیقت، ورودی دانشگاه بین‌المللی المصطفی، یادگیری زبان فارسی است که مشترک بین همه طلاب و دانشجویان است.

سجادی‌منش افزود: این غرفه مربوط بخش زبان فارسی - چه در بخش حضوری و چه در بخش مجازی است؛ بخش حضوری ما از بخش خواهران و برادران تشکیل شده و بخش مجازی نیز مشترک بود و همه می‌توانستند در هر جای دنیا از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: محصولاتی که برای غرفه آورده شد، محدودیت داشت، منتها اصل محصول بحث کتاب‌های آموزشی بود. کتاب‌های آموزشی که جامعة‌المصطفی از آن استفاده می‌کند، شامل دو بخش است: بخشی برای طلاب و دانشجویان حضوری و بخشی برای دانشجویان دانشگاه مجازی است.

کارشناس‌مسئول فرهنگی و ارتباطات مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی برادران در جامعة‌المصطفی- واحد مشهد عنوان کرد: این کتاب‌ها، ویژه‌ هستند که جامعة‌المصطفی تدوین کرده بود و برای آموزش زبان به طلاب و دانشجویان خود از آن استفاده می‌کند. همچنین به جز این کتاب‌ها، می‌توان از پایان‌نامه‌ها و زندگی‌نامه‌های دانشجویان نام برد که به فارسی نوشته شده بود.

سجادی‌منش ضمن بیان این که اهمیت زبان فارسی بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: در این زمینه، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) جملات نابی دارند.

وی افزود: نکته دیگر این که طلاب ما از بیش از صد کشور هستند و طبیعتاً نمی‌توانیم با زبان‌های مختلف آنها برایشان برنامه داشته باشیم و از این رو، زبان مشترک، فارسی  است و از آن ‌جا که در علم و منابع دینی و اسلامی هم زبان فارسی، اصلی است، اهمیت بسیار دارد که طلاب در ابتدای ورودشان آن را فراگیرند. همچنین طلاب و دانشجویان در این‌ جا به جز زبان فارسی، بسیاری از مباحث عقیدتی، احکام، فرهنگ ایران و بین‌الملل و دیگر مسائلی مورد نیاز هر مسلمان و طلبه را در قالب زبان فارسی می‌آموزند و پس از این دوره، رشته‌های خود را در مقاطع انتخاب می‌نمایند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جدیدترین اخبار

صفحه اصلی ریاست آموزش ارتباطات و بین الملل پژوهش فرهنگی تربیتی بین الملل