صفحه اصلی | آشنایی با امام جمعه | آثار | دیدارها | خطبه ها | فهرست موضوعی | جهان اسلام | جهان | یادداشت | چندرسانه ای | برگزیده ها | پیوندها | ارتباط با ما |  چاپ        ارسال به دوست

احساس مسئولیت عربستان برای کشتار عرب ها
احساس مسئولیت عربستان برای کشتار عرب ها

درحالی که از آغاز تجاوزعربستان به یمن تاکنون بیش از سه هزار و 500 یمنی کشته، بیش از 6 هزار تن زخمی و 95 هزار خانواده آواره شده اند، احمد العسیری سخنگوی ائتلاف تجاوز، احساس مسئولیت عرب ها به یکدیگر را عامل این جنایات دانست.

احمد العسیری سخنگوی ائتلاف تجاوز به یمن به رهبری عربستان در حالی بمباران مناطق مسکونی را حاشا می کند که مناطق مسکونی صنعا از شب گذشته تا صبح امروز زیر بمباران های شدید متجاوزان قرار داشته ،خانه های زیادی با خاک یکسان و بیشتر خانواده ها داغدار شده اند. 

اهالی صنعا گفتند: عربستان جنایتکار شدیدترین حملات هوایی طی دو ماه گذشته را از شب گذشته به صنعا آغاز و تاکنون ادامه می دهند به طوری که بر اثر آن انفجارها وخرابی های زیادی به بار آمده است وشمار کشته ها و زخمی ها بسیار زیاد است. 

هواپیماهای متجاوز عربستان با هدف قرار دادن مدارس ، بیمارستان ها ومراکز عمومی غیرنظامیان را نادیده گرفته وشمار زیادی از زنان،کودکان وسالمندان یمنی را به شهادت رسانده است. 

احمد العسیری سخنگوی اتئلاف تجاوز به یمن موسوم به طوفان قاطعیت ، جنایت کشورش در یمن را طوفان کمک به مردم یمن و احساس مسئولیت عرب ها به یکدیگر می نامد وادعا می کند تا رسیدن به راه حل سیاسی این حملات ادامه دارد.

پس از مخالفت کشورهای شرکت کننده در ائتلاف تجاوز به یمن با حمله زمینی به این کشور و پشیمانی برخی کشورهای عرب از مشارکت با عربستان در تجاوز به یمن از جمله کویت ، لیبی ومصر ، العسیری اختلافات خود با این کشورها را تکذیب وادعا کرد هنوز هماهنگی میان آنها وجود دارد.

این در حالی است که چند تن از نمایندگان مجلس مردمی کویت طی روزهای اخیر علنا اعتراض خود نسبت به مشارکت کشورشان در ائتلاف تجاوز به یمن را در صحن مجلس اعلام کردند. 

در حالی که کشورهای شرکت کننده در ائتلاف تجاوز به یمن به این حقیقت که تجاوز به یمن راه به جایی نخواهد برد و ملت یمن تا آخرین قطره خون خود از خاک خود دفاع می کند واقف شده اند ،عربستان متجاوز در سر ایده تشکیل نیروی عربی مشترک را خیال پردازی می کند. 

جنبش انصارالله یمن با تقویت مواضع خود در مرزهای مشترک با عربستان و استقرار شمار زیادی نیرو، تقویت سامانه های دفاعی و نصب موشک های اسکاد در آن امکان هرگونه تجاوز زمینی از عربستان را سلب کرده است.

احمد العسیری جرات نداشتن عربستان برای حمله زمینی به یمن را اینچنین توجیه می کند که حمله هوایی ما را به هدفمان رساند وخواسته های ما را محقق ساخت ودیگر نیازی به حمله زمینی نیست، در حالی که پس از گذشت دو ماه از تجاوز عربستان به یمن نه تنها انصار الله از بین نرفته بلکه قوی تر هم شده وهادی رئیس جمهوری مستعفی هم همچنان فراری است. 

سازمان ملل هم برای توقف این تجاوز و جلوگیری از ادامه کشتار غیرنظامیان که شباهت به کشتار فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی دارد تاکنون وارد عمل نشده و با انتشار بیانیه های بی اثر، در عمل به نوعی از تجاوز عربستان به یمن حمایت می کند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کند، جلوگیری نماید . 

بر پایه آمار رسمی، در پی حملات عربستان به یمن تاکنون هزاران نفر کشته یا زخمی و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند. 

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند. 


١٨:٣١ - 1394/02/30    /    شماره : ٦٢٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٣٥خروج